Интернет доставчик

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
proba
Потребител
Потребител
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 12:45 pm

Интернет доставчик

Мнение от proba »

Знам, че има една-две такива теми, но нека някой сподели как стои положението с нашите операторчета. Тъй като прекарах една година извън нашето китно градче, и ме интересува на кой оператор да се закача за малко хубав нет през лятото. Ако някой може да опише плюсовете и минусите, ще му бъда благодарен...а иначе ето това е европейски оператор - http://www.megalan.bg/list.php?id=5

за 25 лв - 200к/външен/, 1.2мб /бг/ - това е
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Бъркаш градовете но най-блезко до това имат тарифа ctc за 36лв 160kB/s up/down локален към 5-6mb
интернета при inetg за 30лв беше подобна на ctc тарифата 100 или 128kB/s а локалната пак е някви мегабайти различно то зависиш при тях колко далече живееш от офиса и за локалнея трафик и за интернета.
и при двата доставчика при бури понякога се появяват проблеми
btc не знам дали ти вършат работа те искат солиден договор за година а щом си за лятото едва ли ще ти се плаща цяла година а и скоростите са далече от megalan особенно за тея пари(ако се включиш с договор за 6 месеца ще искат над 50лв за 64kB/s
orbinet няма да ги коментирам моя съвет е да стоиш далеч от тях то даже ако решиш да се вържеш може да не видиш интернет до края на лятото докато дойдат :)
Впрочем има европейски доставчици които предлагат 24mb скорост до интернет има и такива с 256kbit :)
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Мнение от Lexx »

Правите ли разлика между КИЛОБИТ и КИЛОБАЙТ?Само това ме интересува.
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Lexx написа:Правите ли разлика между КИЛОБИТ и КИЛОБАЙТ?Само това ме интересува.
малко офф: а на колко е равен един ТЕРАпевт? На 1024 ГИГАпевта естествено ;-)

Lexx, отвсякъде погледнато в Европа си имат добри скорости на ниски цени, но с някакви ограничения естествено. Мои приятели в Берлин си се кефят за 40 евра на някви мижави 3Mb/s (чете се: три мегабита за секунда), подадени им през адсл от дойче телеком, ама пък не могат да влизат в една купчина сайтове, включително и да си правят сървъри, предимно им се следи трафика... абе не им е особено голям кефа от високата скорост.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Lexx написа:Правите ли разлика между КИЛОБИТ и КИЛОБАЙТ?Само това ме интересува.
Естествено
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

То почти на всякъде вече се следи трафика, дори и във вирейката, то и на БТК-то неможеш да имаш сървър ако не се обадиш и не поискаш да ти направят пренасочване на портовете. Никой не е анонимен в интернет, но това че примерно те не могат да се скрият, да използват други методи за прехвърляне на файлове, документи, чатове, не означава че доставчика не ти е дал тази възможност.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Най-лошото е че повечето доставчици навънка филтрират доста трафика и p2p софтуер като торенти shareaza и т.н определено не може да достигне и 10% от скороста която пише в договора
BearFoot
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 0:57 am

Мнение от BearFoot »

То почти на всякъде вече се следи трафика, дори и във вирейката,
Ново 20.До миналата седмица си имах пуснат FTP Server на PC-то и приятелите ми си дърпаха от мен (снимки естествено :D ),сега ми се скапа Вин-а и още не сам го пуснал да проверя ква е хавата
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Е кво като си пуснал FTP сървър те вирейката тва не им пречи да 'следят' трафика :)
Аватар
proba
Потребител
Потребител
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 12:45 pm

Мнение от proba »

благодаря за мненията, днес питах интернет-груп, които могат да ме свържат и смятам утре да мина и да ме закачат....я кажете с кои сайтове ще имам проблеми с достъпа ???
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

proba написа:благодаря за мненията, днес питах интернет-груп, които могат да ме свържат и смятам утре да мина и да ме закачат....я кажете с кои сайтове ще имам проблеми с достъпа ???
За половин година на ИГ не съм попадал на страници, които да не мога да отворя, докато на верея често ми изчезваше я google, я data.bg, я някой друг сайт.
Ето и актуалната оферта, която влезна в сила официално днес, но реално скоростите действат от миналия четвъртък. Цените са с ДДС. Скоростите са напълно постижими.
На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от HyBRiD-X »

Само да добавя към написаното от ivanov, че скоростите на Интернет Груп са напълно постижими само по линиите с оптика.

".....
**Квартали без оптична свързаност към дата 12.07.2006:
Зора, Самара 1, АПК, Кольо Ганчев, Железник изток(малък), Три чучура център и север, Богомилово


Офертата е валидна от 12.07.2006г. "
Аватар
fddf
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 9:39 am
Обратна връзка:

Мнение от fddf »

искам само да попитам понеже не съм в стара загора orbinet пуснаха ли фтп,а ако не ще пускат ли
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

fddf написа:искам само да попитам понеже не съм в стара загора orbinet пуснаха ли фтп,а ако не ще пускат ли
Tц, нямат. Вчера бях у кумшията, който е на орбинет. Няма. Едва ли пак ще пуснат :roll:
На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
Аватар
sinister_shadow
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 21:19 pm

Мнение от sinister_shadow »

HyBRiD-X аз съм в Самара 1 и така като гледам са напълно постижими. :D
Заключено