Bulsatcom Vs ITV partner

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор

Bulsatcom Vs ITV partner

Bulsatcom
46
60%
ITV partner
31
40%
 
Общо гласове: 77

Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

germani22 написа:
admin написа: някой беше писал как ще наврем новите канали, ей сега вече има възможност да се увери сам
Знаете ли, че сте единственият DTH оператор в Европа, а може би и в света, който има 20 канала на един транспондер .
admin написа: Увеличихме каналите и качеството.
Увеличаването на каналите винаги води до влошаване на качеството . Какво качество има канал, излъчван със среден bitrate по-малко от 2 Mbit/s ?

Надявах се, че поне EPG ще пуснете, но уви ...
На мен много ми харесва качеството, битрейта варира от 1.4 до 3.9 Mbit/s, EPG-то ще бъде пуснато скоро.

Lexx: Освен скороста, сменихме и техниката както знаеш това дава възможност за по-добра компресия, т.е. още място за канали.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Мнение от Lexx »

Само ще ти кажа че тоз битрейт не говори много за добро качество.За сравнение ще ти дам BTV.В момента той идва от спътника с около 9,00 МБит/с. Прави разликата ти.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Много хубаво щом могат да си го позволят, макар че си е живо изхвърляне това. Те и HDTV могат да излъчват. Малко ме самнява да излъчват на 9Мб, то първо че няма смисъл и второ че струва 1 чанта с пари това. ДВД-то на матрицата 1 част е също на VBR и на места едвам стига 6.5 Мб и говорим за касов филм. Те могат и на 50 Мб да излъчват ама през кабеларката докато стигне до абоната по тези трасета, даже може на места и снижинки да има. Абе 10 Мб каквото и да говорим си е живо разхищение. Да не говорим че от 6.5 до 10 вече разликата трудно може да се направи.
Като си имаш на предвид и че енкодинга при нас е VBR напълно е нормално да го погледнеш веднъж и да сметнеш че излъчваме с по-малко от 2 Мб, без да се замислиш и вземеш под предвид това.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Верно що не пускат вече HDTV 1920x1080 тва 9Mbit/s си е предостатъчно даже и header-a да е 9Mb пак стига :)
Все пак каква е резолюцията с която излъчват BTV?
germani22
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 07, 2006 18:28 pm

Мнение от germani22 »

sawo написа: Все пак каква е резолюцията с която излъчват BTV?
bTV излъчват от Сириус с резолюция 544x576 px , bitrate е постоянен и е 5.60 Mbps , а аудиото е 192 kbps !
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Мнение от Lexx »

germani22 написа:
sawo написа: Все пак каква е резолюцията с която излъчват BTV?
bTV излъчват от Сириус с резолюция 544x576 px , bitrate е постоянен и е 5.60 Mbps , а аудиото е 192 kbps !
Точно сега е така но от началото на дръгия месец се местят на друг спътник със следните параметри :

Satellite: NSS703
Position: 57E
Receive frequency: 12550.65 MHz
Receive polarization: Vertical
Symbol Rate: 9.404 Msps
FEC: ¾

Иначе сега се излъчва с следните параметри:

SIRIUS 2 4.8E
Receiving frequency - 12465 MHz
Symbol rate - 10790 Mbps
FEC - 7/8
Polarization - H
Те могат и на 50 Мб да излъчват ама през кабеларката докато стигне до абоната по тези трасета, даже може на места и снижинки да има.
Аз и не виждам само какво общо има в таз тема някоя кабелна телевизия.Въпроса е с колко битрейт пристига дадени програми от спътник
germani22
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 07, 2006 18:28 pm

Мнение от germani22 »

Lexx написа:
germani22 написа:
sawo написа: Все пак каква е резолюцията с която излъчват BTV?
bTV излъчват от Сириус с резолюция 544x576 px , bitrate е постоянен и е 5.60 Mbps , а аудиото е 192 kbps !
Точно сега е така но от началото на дръгия месец се местят на друг спътник със следните параметри :

Satellite: NSS703
Position: 57E
Receive frequency: 12550.65 MHz
Receive polarization: Vertical
Symbol Rate: 9.404 Msps
FEC: ¾
Вече излъчват и от този сателит , но не забравяй ,че на транспондера има още два тв и един радиоканал ! :wink:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

9mbps на 544x576 е пълна глупост на тоя битрейт по-успешно биха излъчвали HDTV 1080i но не и тази малка резолюция просто няма смисъл.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Lexx написа:
germani22 написа:
sawo написа: Все пак каква е резолюцията с която излъчват BTV?
bTV излъчват от Сириус с резолюция 544x576 px , bitrate е постоянен и е 5.60 Mbps , а аудиото е 192 kbps !
Точно сега е така но от началото на дръгия месец се местят на друг спътник със следните параметри :

Satellite: NSS703
Position: 57E
Receive frequency: 12550.65 MHz
Receive polarization: Vertical
Symbol Rate: 9.404 Msps
FEC: ¾

Иначе сега се излъчва с следните параметри:

SIRIUS 2 4.8E
Receiving frequency - 12465 MHz
Symbol rate - 10790 Mbps
FEC - 7/8
Polarization - H
Те могат и на 50 Мб да излъчват ама през кабеларката докато стигне до абоната по тези трасета, даже може на места и снижинки да има.
Аз и не виждам само какво общо има в таз тема някоя кабелна телевизия.Въпроса е с колко битрейт пристига дадени програми от спътник
И веднага съответния въпрос на абоната е: Е, тя като престига с толкова, защо на мен ми е на снежинки. :wink: Идва и равносметката, и Булсатком ще излъчва HDTV, когато му дойде времето. Не е въпрос на техника, а на пазар. Това че 5 човека на 1000 се интересуват от HDTV, а само 1% от тези 5 е готов да го плаща ...предполагам че ми схванахте мисълта.

sawo: Добър ден :twisted:

Това че излъчват на 9 или 10 Мб, аз специално не мога да им имам вяра, те и пазара тръдяха, че държат 60% и като тръгнахме да ги съдим веднага се съгласиха да ги излъчваме, защото нямаха сметка да докажем че държат под 30%, а там са едни други закони. Ама в интерес на истината и на 20 Мб да излъчват, няма да ме учудят, те са малко ... хаху там.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

admin написа:sawo: Добър ден :twisted:
Аз отначало мислех че все пак става дума за нещо по-високо от тази резолюция ама според мене тва си е чисто заяждане и баламосване на незапознати клиенти виждате ли BTV пускат 9mbps пък bulsatcom едвам 2 стигат...
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Aз си мечтaя дa се преместя нa Булсaтком aмa имaме 3 телевизорa и ще имa семейни войни всякa вечер.
Чух преди слухове, че ще може дa се включвaт повече от 1 телевизори и всеки дa си гледa кaквото си искa и, че щели дa пускaт интернет... aко им е изгоднa офертaтa нямa дa се зaмисля въобще :)
DIMCHO
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 11:37 am
skype: dimcho_64
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DIMCHO »

Те и сега предлагат интернет но не е техен от сателита а са само са дистрибутори на БТК.
За сат.интернет няма да ти хареса цената.
За повече телевизори /колкото искаш/ има и такава възможност-http://www.itvpartner.com/msatex.html
Сателитна телевизия и интернет
042/680815,088/8-45-76-90,089/7-90-46-76
Skype: dimcho_64
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Горе доло кви пари взимат?
DIMCHO
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 11:37 am
skype: dimcho_64
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DIMCHO »

За двупосочен интернет през спътника нагласи по 170 Евро на месец.
Отделно 2000 Евро за техниката.
За телевизията зависи на колко ТВ искаш.
Сателитна телевизия и интернет
042/680815,088/8-45-76-90,089/7-90-46-76
Skype: dimcho_64
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Ами два телевизора примерно
Публикувай отговор