Енергото, ВиК и ePay

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Енергото, ВиК и ePay

Мнение от John3V »

Та значи старозагорци вече имат невероятната възможност да си платят сметките за ток и вода през ePay (както и сметката към Верея Кабел АД, но това е друга тема, която ще разискам в понеделник най-вероятно).
До тук ОК, но както казваше един известен човек, да ама НЕ!
Щото идеалната им система, "произведена" от видна старозагорска софтуерна фирма не комуникира онлайн с ePay, а само веднъж месечно. Предполагам сами се досещате, какво следва от това ;D ;D ;D дааа... смях в залата следва, само дето не е смях, ама нейсе. Получава се плащане по колкото си пъти искаш за един и същи месец с една и съща сума - супер, нали ::)
Та, ако си се събудил, осъзнал се че сметката някак не е вярна, много бързо разбираш от къде идва недоразумението и както направих аз - разпечатка на "удостоверителния мейл" от ePay, както и бележките, които са получени от друг член от домакинството за касово разплащане и отивам в енергото и ВиК-то (говорим за двойното повторно плащане) и се оказва, че не можели те да върнат парите, нито да ги преведат, като авансово плащане, ами трябвало след еди-колко-си-дни да отида отново и да си полълня някви нещастни молби и да си чакам париците.
И най-интересния факт - опитаха се да си измият ръцете с ePay ??? , с които работя и не мога да кажа нищо лошо, понеже са супер коректни.

Пиша всичко това, не за да плюя по някой търговец или институция, а по-скоро за да предупредя хората за тези възможности да бъдат допълнително ощетени (всички си спомняме за меко казано надписаните сметки за електричество за миналия месец).
Та така - успех с плащането на сметките ... или по-скоро наслука!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Съгласен съм че epay са коректни имат и добра поддръжка но засега мисля да ги използвам само за плащания на търговци които знаят какво е аджеба epay и как се работи с него.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Абе не сте се сблъсквали с ePay за това така разправяте. Аз специално на карти и он-лайн плащания не вярвам поради доста причини и никой не може да ме убеди в противното. Има един лаф: парата в ръката и х*я в хълката иначе работата е еб*на и изтървана. :twisted:
С енергото се сблъсках преди няколко месеца с прословутата им система за проверяване на сметките за тока он-лайн.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
PACHO26
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 16:51 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от PACHO26 »

и аз нямам много много вяра на онлайн плащания,но чрез епей си плащам за разговори по скайпа с домашни телефони и не съм имал проблеми,друг е въпроса- епей да са коректни и да превеждат сумата кадето трябва(пример на енергото) но от там като са измамници и стават грешки-затова много много нямам вяра на онлайн плащания особенно кагато става въпрос за големи суми каквито са ми за тока
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

С epay работя от поне една година проблеми съм имал дребни и бяха разрешени буквално за минути.Енергото си смениха преди месец номерата за проверка на сметките за да не могат хората да видят как са им надписали сметките нагло нагло защото във сайта си бяха съвсем други сумите спрямо тва което идваше на хартия но много бързо решиха да 'обновят системата си за по-голямо удобство' (чие удобство обаче?)
Публикувай отговор