Ghost Rider

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Ghost Rider

Мнение от SniperBeta »

Хубава работа, ама Марвелска. И така в новото отроче по комиксите на Марвел иде реч отново за супер герой, но този път неговия спешъл е в това, че е сключил сделка с Дявола (ала Фауст) и сега е обречен за цял живот като главния мейн ъпджектив е да убие последния бос на картата, който по приятно стечение на обстоятелствата се пада сина на Дявола. Ghost Rider е филм, който определено си заслужава да се види. Не знам с какъв бюджет са го правили, но определено никак не е бил нисък, защото копеле, аз толкоз ефекти на едно място не бях виждал отдавна. За жалост (не че съм очаквал нещо друго де) в карето с предимства на филма могат да се поставят точно две подточки: 1. ефекти и 2. нелошата роля на Никълъс Кейдж. Това е целия филм. Режисурата и монтажа са фрустриращо малоумни като това, което виждаш на екрана е бързо сменящи се кадри, изнасилени от ефекти, без капчица чувство. Това, което също виждаш на екрана е един доволно ухилен горящ череп (съгласи се, че в черепите винаги при все стремежа си да изглеждат страшни, просто тази 32 каратова усмивка не може да се пренебрегне току така), зад чиято CGI плът Нилълъс съвсем отговорно и замислено си задава въпроса "What have I done?". Героят му е лишен от всякакъв вид смисленост (да де - Марвел. Ама айде ся, виждали сме доста по-добри опити за филмиране на комикс), а репликите които се ръсят из целия филм (да, правилно си прочел, те се ръсят, нямат някаква особенна свързаност) на моменти са ме оствяли без дъх от смях. И този череп, така щастлив от живота... абе посмяхме се, честно да си призная. От друга страна пък за ефектите нямам какво лошо да кажа. Пипнати са отнак. Поиграли са си хората, спор няма. Лошото е че само тази част от екипа си е поиграла да направи нещо. За сценария и по-специално за сценариста имам смътното усещане, че човека или все още сглобява конструктор Лего с наръчник в ръка или просто е решил да сглоби - без да си позволява авторски своеволия - всички онези малки балончета над главите на персонажите в комикса в един голям такъв и да го тупне пред режисьора (себе си). Кашата в този филм е пълна! Направен е толкова набързо, че ти просто нямаш времето да преосмислиш и оцениш подобаващо идеята, която не е чак толкова зле. При бърза аналогия с Константин виждаме как всъщност трябва да се правят нещата. Краят безапелационно се нарежда в моята топ-листа за най-претупани завършеци, а минутите преди края няма как да не бъдат сравнени с Painkiller! И въпреки че останах сравнително приятно учуден от ролята, която изиграва Кейдж, истината е че този филм е просто една шопска салата с много оцет и без ракия. Филм, чиято единствена цел е да покаже компютърните висоти на 2007ма година и да забавлява малките деца, които при вида на скелет на мотор се сещат за Ghost Rider, а не за СМЪРТ.
Комикса не съм го чел, защото не съм фен на Марвел (може па да е интересен), ама тия люде що правят филми по Марвел, дорде не направят нещо, което да ми хареса като не съм им фен на комиксите, аз смятам да им бъда обиден.



Оценка: 4/10
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TaO-DeadSocked »

Аз бих му дал 3.5 само заради ефектите ... за пореден път губя час(т) от живота си с тъпня. Няма да споменавам колко лесно се справи и с "Легион", и със сина, преди да стане легион, а за "тримата глупаци" да не говорим ...
Никаква тръпка.
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Да, определено филмите правени по тъпи комикси няма как да станат много добри, но все пак заради актьорското присъствие не е лошо да се гледа.

Може да се изтегли/гледа и от тук.
Качеството е нелошо.
Публикувай отговор