Ще има ли тук митинг както в София?

Всичко свързано с град Стара Загора.
Jason
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 14:41 pm
Местоположение: Стара Загора

Ще има ли тук митинг както в София?

Мнение от Jason »

Става въпрос за митингът относно спирането на познатия ни торент zamunda.net.В София е ясно на всички че ще има, а тук ще има ли е въпросът и ако ще има кажете дата и час.Благодаря предварително.
Аватар
6amana
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 13:20 pm

Мнение от 6amana »

аз съм за и тука да има ама да видим
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Най-вероятно няма да има има 2-3 дена за организация защото трябва да се уведоми общината 48 часа преди събитието а за толкова време едва ли ще се съберат хора които да се подпишат и да внесат документите.
Все пак има вариант да е по-късно..
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

В СтЗ няма да има такъв митинг ... по няколко, генерални причини.
На всички, на които реално им пука или са все още под 18 (че и под 14) години, или са повече заети, от колкото да могат да отделят време и средства за това.
На тия пък дето им е все едно - ясно е, че няма да хукнат "да се излагат".
И да обобщим - една сбирка на форума ни не може да се проведе навреме и с достатъчно народ, камо ли митинг.
Старозагорци са свикнали все някой друг да им оправя положението - така ще е и този път.

Затова, поне тук се подпишете!
wulchan
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 11:35 am

Мнение от wulchan »

Oт дотук прочетеното из форумите да си кажа съм адски разочарова винаги съм занел че наща родна Зара е мн зле ама не съм очаквал чак толкова ... токущо пуснах коментар в линкоса ив други форуми :) сега ще поставя и тук но първо малко искам да критикувам някой хора Пиратството ограбва казвате добре аз съм крадец и ми харесва ..... обзалагам се че и на вас също ви харесва най мн ми прави впечатление че има хора които казват че нямат нелицензирани неща на домашните си компютри според мен това е невъзможно всеки има дори и да е една единствена песен на един казан манджа и една лъжица отрова му стига ... Т.Е. ако не сте ме разбрал утре могат и твоята машина да вземат защото си имал 2-3 ГБ пиратска музика и тя била пиратска защото не се намирала в БГ ама тях това не ги интересува за тях вие сте "престъпник" както всички нас ... дали ще ви стане приятно много се съмнявам и все пак оценям това че се стараете да имаш оригинални неща .... но колко ли филма имаш на PC-то си много се чудя ... едва ли са повече от 10тина оригиналните и те най вероятно са на дискове от весници :) и искам да кажа че може би някой потребители се справят с линукс .... но 95% от тях само са чували за това нещо и никога не са го виждали ... представи си само ако трябва всяка година да даваш по 40-50$ за Windows мисля че ... най малко ще ти е малко неприятно защото си можел да ги дадеш примерно за един малък ъпгрейд а да не говорим че игрите са адски скъпи ... но все пак представи си следната ситуация .... купуваш си някоя нова игра която струва примерно 50$ ..... мн си слушал за нея чел си списания и форуми и си решил че това е играта която искаш да играеш... купуваш я уръсваш се 100 кинта за нея и след 2 дена разбираш че нищо не струва !!! ще отидеш ли да си купиш някоя друга ?? или както преди просто ще я размениш за някоя друга а дали в магазина ще са съгласни ??? стига толкова вече съм бил критик! За всички които критикуват торентите .... за мен не ние сме "пирати" .... напротив както винаги държавата се опитва да ограби нас както го прави вече от незнайно колко много години!! Замислете се това не е комунистическия строй в който каквото наложи държавата това става без значение доброволно или на сила !! Ние сме граждани на републиката и трябв да отстояваме правата си до кога ще позволяваме да ни тъпчат без да правим нищо просто да си седим безучастни както винаги ?
Аз още като гледах по телевизията и си казах сега тва вече ако не вдигне всички млади хора на "бунт" няма кво да е искренно се надявам да не съм сбъркал... в крайна сметка за какво си даваме парите на доставчиците ... едва ли някйой от вас си плаща интернета за да може да си чати с някой и да влиза в сайтове за запознанства или просто да разглежда снимки или нещо друго ами мн ясно че да може да теглим .... и яко наистина никой не се е захванал да организира нищо в нашия мил град Стара Загора много жалко наистина ... по принцип аз бих магъл но не са ми мн ясно условията пък и не сам мн как да се изразя дипломатична личност ! Но това няма значение все пак това си е Стара загора която всички си знаем никога нищо не става и всеки е голяма работа и много приказва а пък нищо не прави ! Така че аз предлагам поне веднъж да сме единни то си е за нас интернетпотребителите не е за мангалите горе в маалата дерто ще ги водите или пенсионерите които ги интересува само с колко% ще им вдигнат пенсиите тая година и така ... стига ала бала Свържете се с мен на skype:ne6tutu Вълчан Кирилов Вълчанов надявам се заедно да направим нешо наистина сериозно това не е детска игра ами ако утре ГДБОП почука на вашата врата ?? ето и закона за заинтересуваните http://www.bcnl.org/doc.php?DID=54
ОЧАКВАМ ВИ !!!
ПС:след всичките постове които оставих и прочетох ... явно че никой няма да се захване всички казват аз съм навит и аз и аз и аз ... ама .. нещо си там станало и няма да мога или друго глупаво оправдание ... добре аз бих организирал нещата само че побързайте защото времето си тече !!!
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

Още една петиция.

offtopic:
@wulchan: Аз не примерно ползвам интернет-а за да дърпам! :lol:
wulchan
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 11:35 am

Мнение от wulchan »

всички теглим ...
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

@wulchan: нека погледнем и от другата страна..
това кражба ли е на интелектуална собственост...? кражба е...
в българската конституция кражбата е престъпление => и ние сме престъпници. Все едно автокрадците да протестират що ги преследват. Макар, че ние не сме преките крадци на тези авторски материали ние помагаме за тяхното разпространение, което също не е морално и законово правилно.
Представи си че ти и твои екип сте създатели на игра... работили сте около 11-12 месеца и сте вложили всичкото си време и пари в този проект. След появяването на играта на световния пазар тя вече се разпространява свободно из тракерите (в много случаи и доста преди това)
Ако аз съм на мястото на разработчика нормално да желая закона да се прилага с цялата му строгост.
И защо приемаш тракерите и въобще свободното разпространение на материали с авторски права за напълно нормално нещо и едва ли не за даденост.
wulchan
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 11:35 am

Мнение от wulchan »

ами в такъв случай ви пожелавам да затворят всички тракери и да си ползвате само лицензиран softwear и игри ... аз поне имам лицензиран windows ами другите хора които не могат да си го позволят те какво да си продадат компютрите ли ?? а пък нищо че оня там Бил Гейтс имал пари да купи Канарските Острови докато повечето от нас мизерстваме с по 4-5 лева на ден за кафе и храна :?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Законови основания да се спира достъпа до информация в случая торенти е незаконен и се нарича цензора.Разпространението на информация с некомерсиална цел също е законно.Това че ти имаш на компютъра с n гигабайта файлове с нелегално съдържание не е по пряка вина нито на доставчиците нито на торентите те предлагат услуга който всеки преценя как да ползва примерно в АренаБГ си има ясно установен ред за носителите на авторски права кога къде и как да ги докажат за да бъдат премахнати торентите от сайта и всичко това си е съобразено законово със щатските и федерални закони в САЩ.
В Булгаристан естествено не е така.Обадил се някой, недоказал каквито и да е права на ГДБОП те идват у вас без значение какъв си що си и в домовете на още 20 човека, взимат ви компютрите, водят ви с човал на главата в районното и след като ви пуснат(естествено без да ви върнат компютъра) гледате вечерните новини как някакъв шибан идиот гордо обявява че са разбили 20 офиса на АренаБГ.
Във целия свят има общоприета практика така наречените правоносители да водят дела срещу самите ъплоудъри не да карат SWAT примерно да вземе сървърите на доставчиците които са пуснали торентите.Въпреки че арестуваха Гешев какво стана?Не доказаха нищо дори правата на офшорката Амотера върху филмите е това ако не е провал аз не знам остава им само тактиката на сплашване но това едва ли ще издържи дълго от нас зависи да го променим не може така наречените ограни на власта да взимат страна във лични спорове каквито в случая са торенти <-> правоносители!
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от HyBRiD-X »

GIGABYTE* написа:@wulchan: нека погледнем и от другата страна..
това кражба ли е на интелектуална собственост...? кражба е...
в българската конституция кражбата е престъпление => и ние сме престъпници.
Цитирам по памет мнението на един потребител от друг форум: "Като копираш книга или даден текст от литература, това кражба ли е? И ако е кражба, защо тогава не затворят всички копирни центрове?!"

В този ред на мисли, въпреки че не съм с юридическо образование, един прост пример: ако кажа на някой "Ей там има тракийска могила", и този, на когото съм казал решава да я поразрови и вземе (откраде) имането в тази могила, това значи, че аз съм съучастник в кражбата, така ли? Не мисля, че е така... Същото е и долу-горе (според мене) с тракерите!!! Защото излиза, че споделянето на информация е престъпление. Демек и клюкарството също е престъпление... абе май така излиза! :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Нещата принципно не са черни и бели, но цвета става такъв какъвто каже този който дава парите ;)
Едва ли тук ще има митинг а и да има няма да са кой знае колко хора ако има време ще отида в София.
wulchan
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 11:35 am

Мнение от wulchan »

то се е видяло че в СТЗ няма нищо да стане ами и аз ще зема да ида в плд и ако има там някой навит ще идем в софия ако не здраве да е :) а може и напрао в софия само да ида :) там ще е лудница там ще е истината ама не знам само защо пропускаме вазможноста веднъж да направим нещо за самите себе си в собствения си град
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Мен пък друго не ми е ясно...защо нашата страна се занимава с интернет...а не погледне трагедията, която цари в здравеопазването и енергетиката..... :roll:
Now the magic has gone
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TaO-DeadSocked »

NightWolf` написа:Мен пък друго не ми е ясно...защо нашата страна се занимава с интернет...а не погледне трагедията, която цари в здравеопазването и енергетиката..... :roll:
Всичката тази врява отклонява вниманието от гореспоменатите проблеми.
Нали знаеш докато едни водят война, други тихомълком присвояват, крадат и т.н.

Занимават ни кой какво е свалил незаконно от интернет и виртуалните кражби докато някой някъде в момента краде доста по-солидни суми.

Винаги е било така и така ще бъде.
Публикувай отговор