Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

Тия джиджафки ще струват свяко си и внучката си! Аз казвам...около $5000 за голямата реплика.
Сега


S02E02 - Automatic for the People

Явно във втори сезон са сметнали (или FOX са ги накарали) да почнат да си измислят нови и нови идеи и то риъли куикли, защото ако продължават с темпото на 1ви сезон може и да няма трети. И така втория епизод на сезон 2 си измисли негова нова история. Което от една страна лошо няма, защото аз от over-Терминатор не се оплаквам. Колкото повече - толкова повече. От друга страна не е толкова добре, защото ешкана и историята се заменят с нещо, което е измислено "точно преди малко" и което има принципна връзка с филма, но на много ниско ниво. Другия вариант е аз да не съм го разбрал, естествено.
Друго което направи приятно впечатление в епизода е разбира се музикалната тема, която е заредена с достатъчно количество Терминатор за един сериал.
Имаше и борбата между двата Терминатора, която нещо не схванах. Не трябваше ли единия да е Т-1000, а Камерън Т-850? Доколкото съм запознат с вселената на Терминатор, нито един от другите модели не може да приема каквито и да е форми с изключение на Т-1000. Е единия терминатор беше приел облика на шефа на нуклеар-плантовете а се оказа, че не е Т-1000?
Wtf ? Any ideas?

Като цяло не съм особено впечатлен от втория епизод, но както казах по-рано - колкото повече - толкова повече. Аз от разтягане на лукуми във вселената на Терминатор няма да получа алергия. Барем има и 3ти сезон.

П.С. Камерън какъв успешен бар-код нарисува. :smoukin:
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

и все пак се оказа че нашата добра/лоша терминаторка си имала всичко найстина :twisted:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

Всичко? В какъв смисъл всичко?
Сега се сетих, че единствения начин да се дублира шефа на нуклеър-плантовете от Т-800 модел е като се генерира човешка реплика върху металния ендоскелет. Това го видяхме в средата на първия сезон с Кромарти. Само че тук никой не ни каза кой е този терминатор, който направи тази "операция" и кога е дошъл в презънт-тайм-а. :roll:
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

еми в смисъл че не е плоска отпреде а си има гърди :lol:
естествено тва го казах в кръга на шегата :)


иначе тва за кой е направил операцията там с новия ала бала може би ще се разбере по късно или просто сценаристите са сметнали да не ни занимават знам ли :? ноо моето мнение е че ония шефа му ли къф е (на този който го намериха удушен и по късно с двойник терминатор) е много в играта
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

А може, бидейки спешъл-мешъл тайм тревлъри, Термометрите да са го пратили преди време и да са го направили междувременно. Тва му е хубуто на пътуването във времето, знаеш кога трябва да се направи каквото трябва и може да си оставиш време за размисъл един вид. Друг вариант е да са го направили в бъдещето такъв. Трети вариант е сценаристите да са искали просто да ни изненадат (не се получи) и да не са му мислили много над подробностите. В крайна сметка така е с всеки сериал, накрая всичко опира до това какво е донесъл дилъра на сценаристите.
Иначе серията беше смъртоносно скучна, няква си стенд-алоун историйка, дето само да бави основната. Единственото запомнящо се беше 5те милисекунди сцена от бъдешето дето наште гръмнаха едно хвърчикоптерче и аз за пореден път се размечтах какво може направи Т4 наистина качествен филм...

Лоши новини и при статистиките:
That thud you heard last night was Terminator: Sarah Connor Chronicles viewership falling 13% from its premiere to 5.491 million and its 18-49 rating going down 17% to a 2.0, and its 18-34 rating heading down 10% to a 1.9.
Уесещам една ръка, която бавно се придвижва на слоу моушън към един гигандски шалтер с надпис T:TSCC Season 3 и го сменя от ON на ОFF.

Също така беше много умно от страна на Т1000-ката да се трансформира в колата дето покрай нея щъкат 100К журналисти. Такива неща не са нещо фрапиращо ама си дразни деа.
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

много ама много скучна серия беше тва за мен :x
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

Дааам, определено в този сезон са решили да вкарат доста повече пълнеж. Предполагам това е, защото имат и повече серии на разположение и не искат да си дават зор, но за мен това не е добра политика за един сериал. Всми некво като гавра със зрителя е 20% от сериите да са важни за действието, а останалото да е за между другото. Или поне като слагат некви серии дето никак да не движат действието, поне да са някви дето да обогатяват света, да изследват разни герои, да дават некви малки странични историйки (примерно в първия сезон серията от бъдещето беше в десятката). Тука нищо!
Сега си мисля, че ако се окаже достатъчно добър да го гледам отново сериала, такива серии директно ги изпускам.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

*прозяф*

Нямаше такава скука, верно! :angry:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

S02E04 - Alison from Palmdale

Почвам много сериозно да се изнервям на Терминатора. Ще се намери ли из дебрите на този форум някой мил човечец, който би споделил с мен ЗА КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ СТАВАШЕ ДУМА В ТОЗИ ЕПИЗОД ? :evil:

Благодаря предварително.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

Нова седмица нов Ориндж Каун... тъй де, нов Термометър:

- пърдялникът на Сара Конър кисне в болницата с невероятно дебела и грозна бременна жена, защото мъжът и не я обича и не е там с нея, но той всъщност я обича и накрая сички ше се съберат и ще е шоколади и рози;
- чичото на Джон е отишъл на риба (Р-И-Б-А, но ме цензурираха) или стои завързан с въжета за леглото в спалнята на Сара, щото в тоя епизод хич го нямаше;
- Джон Конър не прави НИЩО;
- Камерън влезна в мидъл ейдж крайзис и си присвои спомените на прототипа от човешки вид за скина и. Как точно остава някаква мистерия за мен;
- даваха някои много приятни кадри от бъдещето, някои от тях включващи самолетоносач. Хм, всъщност даваха много приятен кадър от бъдещето включващ самолетоносач. Другите кадри бяха в стая 2х2 метра -> lame;
- имаше близо 3 минути основна сюжетна линия, включваща smalltalk между черния ФБРец и Т1000;

ТОВА Е ВСИЧКО ПРИЯТЕЛИ, гледайте ни и другата седмица когато брук ще целуне рич и ще забременее от него с близнаци, но единия от тях ще е от духът на неговия зъл брат (също близнак, но с очевидно по-тъмен цвят на кожата, по-разрошена коса и някакъв бял кичур, за да си личи колко по-лош е)!!!!!111213#$@@$#РЕ@^%*%
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUCK!!! :evil: :evil: :evil:
With ratings far below even the network's worst predictions, Fox could pull the plug on production for "Terminator: The Sarah Connor Chronicles" as early as this week.

The network has been disappointed by "Sarah Connor's" numbers so far this season, and some executives feel that the show is dragging down numbers for "Prison Break," which airs as a lead-out.

"Audiences just aren't responding to the show," a Fox source tells SyFy Portal. "Our biggest surprise are the 18-to-49s [a key advertising demographic], those numbers are in the toilet."
So what will happen?

"All I can say is that production will likely stop, and I would think that Fox might try to air some of the episodes already in the can," the source said. "But I don't know. They don't want to lose 'Prison Break,' so there could be some schedule shuffling in the future."
И явно няма да разберем кой модел е Камерън, как шъ го направят тоя СкайНет, как Джон ше стане големия военен лидер и като цяло закво бяха сичките тея лайна! Продукцията най-вероятно се спира, обсъжда се дали да се излъчват останалите епизоди, щот явно засирало Призъна (дето да не казвам точно колко затъпя и той самия), но със сигурност няма да снимат повече серии, тоест квото се е разкрило от историята - такова. Можем да очакваме по някое време останалите епизоди, дано все пак се решат да ги пуснат другата седмица и нататък. АКО НАИСТИНА СТАНЕ ТАКА ДЕ, сорса вика че не е 100% сигурно. Но с репутацията на FOX се басирам че точно така ще стане.

Споменавал ли съм че Мърдок е Сатаната! Копелето кенсълна Файърфлай, Драйв, оряза Небесното Кралство и Вавилон АД. Ако се намери някой с достатъчно топки да го гръмне ще го черпя един швепс. Пеерас :evil:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

Еми време си беше, честно казано. Още сме в началото на 2ри сезон, а сериала прави всичко друго, но не и да ни прикове вниманието. Няма какво да се лъжем, почна брутално, свърши тъпо и започна отново, но този път слабо.
Жалко, наистина. Имаше потенциал. А може би не са виновни само FOX? Може би пичовете нямат повече идеи...
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

Хм! This doesn't make any sense, man? Защо пускат още брутални постери, като ще го кенсълват?
Все пак предполагам че като всеки сериал и тоя си има няква много добра брутална основна идея, дето ако се поразвие 5-6 сезона ще стане нещо грандиозно (както беше при Досиетата Х, там имаше към 5 епизода на сезон с основната история, но това не пречеше да е абсолютен връх (поне през първите 6 сезона де)).
Все пак не е съвсем официално, така че има време още да се усетят, че сериалчето има потенциал. Дано.
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

тоз епизод в сравнение с предния беше леееко ама леко по интересен :D иначе като цяло отново слаб епизод иначе лоша работа тва с спирането дойде ми на акъла по едно време че така може да стане ама го очакваш примерно по нататък да го обявят

иначе тва което за каза за досиетата вярно е така има няколко епизода развръзка и другите ей ся за отбиване на номера ама пак има интерес


P.S: много мразя така като напраят с спирането на сериялите посредата ил ив началото , давам за пример Джерико - имаше голям потенциал да стане мноого добър сериял и го спряха мамицата им :evil:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

S02E05 - Goodby to All That

Е един много, много, много по-добър епизод, най-накрая. Открояваше се от останалите. Аз предлагам да престанат да слагат random режисьори за всяка серия и да си останат на David Nutter (1 и 2 от Сезон 1 и 1 от Сезон 2) и Bill Eagles (3 и 5 от Сезон 2), защото от 2рия сезон само те двамата правят нещо в посока Терминатор. Като цяло серията беше добре. Нямаше ешкан, но имаше добри моменти.
Публикувай отговор