Death Race (2008)

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Death Race (2008)

Мнение от 2fry »

Изображение

Еми да пробваме освен да пишеме за секи нов филм в отделна тема. А за старите филми предлагам да остане "Критики...".

Начи гледах го и тва чудо. Пол (Не-Томас) Андерсън си се пъне още да прави филми и отказва да приеме факта, че славните му дни са отминали вече. Всми Мортал-а си е Ок, за едно 10 годишно лапе (каквито горе-долусме били всички когато сме го гледали за пръв път (бтв спомням си на касетката на Мулти Видео Център пишеше 15 или 18 като ограничение, а филма в Щатите си е PG-13, странно)) беше плющяло си лелята и второто пришествие, но примерно ако го бях гледал сега за сефте сигурно нямаше да го одобря много. После Полчо реши да ни зарадва с Event Horizon, който и досега си преглеждам отвреме на време и който за мен е единственият му истински гениален филм. И единственото друго негово, което да ми е допаднало беше Резидент-а, ама там може и да е защото дават Мила Йовович по без дрехи хехе.
И ся кво, Дет Рейс (демек рейса на убитаците). Филмът е римейк на очевидно култов филм от 75та с Бил от Кил Бил и Силвестър Снайлон. Оригинала си го дръпнах ама всеки път като го пусна и почвам да искам да троша мебели, така че по-вероятно е да го затрия без да съм му се насладил. Кой знае (аз няма да съм), може и да е за добро.
Та в новуту става дума за същото като и в старото: бъдещето, риалити-шоутата са станали мааааалко по-брутални. Дет Рейс-а е върха на сладоледа, затворници се гонят с коли тип направи-си-сам и се стрелят и си умиргат. Рейтингът обаче е голям и шефката на цялата бъркотия иска нашия, щото да прави още повече кинти. Той пък като новоизпечен затворник иска да се изнесе колкото се може по-бързо от тука, щото знае че във всеки такъв филм нашия по правило накрая бяга. Мммм, а, забравих че навигаторите са разни мацки, дето да повдигат самочувствието на пилотите. Практика, която мисля че е крайно време да въведат в новия Колин МакРий 2009 (а в случай че вече е излезнал, в 2012 примерно). Само негърът си няма женски навигатор, щото май е обратен, а може и да е защото е черен и да му е гадно.
Сега искам моментално да изкритикувам едно нещо, дето ме подразни. Тва филмче може да се каже че минава в последно време отчайващо ниския критерий за хорър-филм. Като такова то с абсолютна надменност погази едно от основоположните правила на жанра, а именно черния да си го отнася пръв. Тука не само че оцелява, гада, но и... няма значение де.
Та първо хубуто. Мацката става с малки уговорки. Главния герой носи маска. Състезанията са 1:1 с тея от Кармагедон и Револт. Шефката на затвора е странно хот, при все че е на близо 50.
Тва беше.
Останалото, кво да кажа. Филма смуче. Тъп сценарий едно на ръка. То и Вавилоня имаше бая тъп такъв (или поне след реедитването от FOX), ама пак си кефеше на мах с батко Вин да спасява. Тука Турчина от Гепи само седи и гледа лошо и говори с британски акцент. Вярно и преди само тва правеше ама тука вече зе да писва. Увето Бол го повреди. Мацките и каручките си ги бива като идея, ама някой трябваше да даде камерата на някой дето не страда от паркинсън, барем се види нещо деа. Няма, ше зуумнем докрай и ше се разхълцаме, пък зрителите да се оправят. Баси.
Иначе състезания не е като да нямаше, но познайте какво? Второто такова беше в пъти по-интересно от кулминационното такова. Скъпи господин Пол, не се прави така ве! Ти Спийд Рейсър не гледа ли? Даже и да ти се е сторил тъп (на мен не, ама на мен ми харесват такива работи), поне трябва да си усетил тръпката от финалното състезание. Тука няма, иху-аху и дим да ни няма.
Като стана дума за състезания, няма как да не спомена пауър-ъп-ите. Хаха, нямаше такъв смях, като когато наште минаха през рисунка на някъв меч на пистата дето светеше и като минаха угасна и вече можеха да стрелят. Тва ме накара да се замисля, как игрите се опитват да имитират реалния свят, а изглежда и реалния почва да прави заемки от игрите, та почвам да виждам окръжности като говоря така.
Ааааах, тва е, филма определено не беше за мен, може да си намери почитатели, ама със сигурност Полчо Андерсън нещо издиша.
Оценка: 4/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Death Race (2008)

Мнение от SniperBeta »

Изображение

VS

Изображение


FIGHT!!!


Открийте разликите в картинките.
Level Difficulty: Beginner
Experience Gained: 666
Recommended Character Level: 5

Може би това е новия Стивън Сегал? Едно не може да му се отрече - обича маняка да се подава иззад...разни неща на по-преден план.
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Death Race (2008)

Мнение от TaO-DeadSocked »

На мен лично филма ми напомни много на една игра от моето детство за PS - "Twisted Metal" за това не мога да дам обективна оценка, понеже отдавна ми се гледаше пуцане, а тук го имаше в добро количество.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Death Race (2008)

Мнение от 2fry »

Хахах, има го това с плакатите. Малко се получава нещо като плакатите на филми с Том Круз, дето се яко профил фраскат:
Изображение

Изображение

Изображение

... и накрая малко неочаквано, решил да обърне от другата страна
Изображение.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Death Race (2008)

Мнение от SniperBeta »

ПУ!
Гледаф го туй нещо дето мъртвите се надпреварват за къшей мисце. А? Не ли? 8O Е начи нищо не съм разбрал. Аз нещо напоследък съм в задочни отношения с модерните филми които препълват пазара, тей че не ми се сърдете ако пиша за филм, който е излезнал преди месеци. Поне гледам да наваксвам, та да не се надупя пишейки за филм излезнал преди години.

Ета:
Верно филма беше доволно спрял привсе чувството за скорост, което имаше ТОЧНО благодарение на професионализма на лудия камера-ман. На няколко места до такава степен зуумна, та видях пикселите по бронята на колата. Хубавите моменти във филма бяха точно тези упоменати горе.
Death Race е един принципно не-лош-филм, (именно не-лош, защото е режисиран от Пол), който бива брутално скопен и непосилен да се дърви за нищо и пред никого (защото е режисиран от Пол). Не мисля, че съм си изгубил времето гледайки го, но определено бих си изгубил парите дадени на кино.
И все пак. Ако влезна в ролята на Commodus от Гладиатор и опъна ръка разсъждавайки върху дилемата ЪП или ДАУН... ще си остана със стърчащо настрани пръстче.


Оценка: 4/10
Публикувай отговор