Проблем с LCD

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
Daffy_Duck
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 23:07 pm
skype: dig-daniel
Местоположение: Стара Загора

Проблем с LCD

Мнение от Daffy_Duck »

Взех си Nec AccuSync LCD 72vm , всичко добре но белия цвят ми вади очите и немога да го настроя ще го хвърля през терасата след малко всички цветове 6 но гледам ли нещо на бял фон и след 20 мин ме боли главата вече опитах да намаля контраст яркост но не става намаля ли яркоста цветовете се губят и става мега отвратително.Някаква идея ?
dido
Новак
Новак
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 14:02 pm

Re: Проблем с LCD

Мнение от dido »

Nec са така няма оправия :)
аз преди имах Nec и беше същата работа
Откъде ти дойде на акъла пък точно Nec да си взимаш :lol:
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Re: Проблем с LCD

Мнение от etso »

Пробвай следното: Увеличи цветовете до край и намали контрасти и брайтнес.
http://valid.x86.fr/3yqhl3
Аватар
Daffy_Duck
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 23:07 pm
skype: dig-daniel
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с LCD

Мнение от Daffy_Duck »

Реших си проблема върнах го и си взех самсунг :D
Аватар
Daffy_Duck
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 23:07 pm
skype: dig-daniel
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с LCD

Мнение от Daffy_Duck »

Добре бе майка му стара защо тоя бял баланс е толкова засилен и ми вади очите дори и новия монитор ????? от къде мога да го оправя????
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Проблем с LCD

Мнение от SniperBeta »

Ако досега си бил на CRT може все още да не си свикнал на контраста на LCD-тата. Другия вариант е да пробваш и с един Philips и ASUS в магазина или в някой приятел. Ако и тогава белия цвят ти вади очите...еми отиди на очен лекар.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с LCD

Мнение от sawo »

Има си цветови схеми 6300k 9300k и т.н. отделно си има опции за контраст, яркост, финна настройка на rgb и т.н. на моя монитор не е никак ярко бялото защото така си го настроих - и с часове да се ползва няма да ти извади очите. От друга страна ако си свикнал с CRT където бялото отива направо сиво тва вече няма лек - тва си е проблем на почти всички CRT монитори да затъмняват цветовете с времето.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Проблем с LCD

Мнение от SniperBeta »

Аз имам един проблем, но не е от самото LCD. Значи, при стартирането на новия Принц, монитора минава в Out of Range режим. ALT+F4 оправя проблема :) Така се получи и с GTA 4, но не и с Call of Duty 4. Инсталирал съм последните драйвери на ATi (без контрол-центъра) и от ATi Tray Tool си човъркам. След като го принудих под Tool-а да подкарва всички Direct3D и OpenGL приложения с опреснителната честота на монитора, Принца тръгна, но не и GTA-то.
Преди този проблем го нямаше. Независимо коя игра включа, тя по default си тръгваше на 60Hz, а сега явно тръгват на 75/80Hz при което монитора сгъва. Телевизора ми успя да опъне 75Hz и видях на какво мяза GTA-то, но не и през монитора. 8O
Според мен самия монитор (незнайно защо) не се разпознава коректно, защото през Desktop -> Properties ми показва резолюции от порядъка на 2048х1536, които LCD-то не може да поеме. Също така при Screen Refresh Rate-а я няма отметката за "скрии честотите, които не подържам" и мога да избера 85Hz...

Някакви идеи?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с LCD

Мнение от sawo »

През CCC има опция Force за определен refresh rate както и опции за резолюции. Инсталирай драйвера на монитора ако имаш такъв за да се скрият резолюциите или преинсталирай драйвера на видеото.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Проблем с LCD

Мнение от SniperBeta »

Нямам за монитора драйвър, а за видеото ги сменях 3 пъти вече. И през ATi Tray Tool-а има Force и опции за резолюции. :roll:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с LCD

Мнение от sawo »

Ако кажеш максималната резолюция, името и модела на монитора мога да ти направя един прост драйвер :) Пиши обаче на ЛС че доста се отдалечихме от темата.
Публикувай отговор