проблем с PC след преинсталация...

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

здравейте,имам много неприятен проблем с PC след преинсталация...донесоха ми един комп,който беше омазан тотално и го преинсталирах с един SP3 Final,който работи безпроблемно,слагам си нормално драйверите за дъното,лан-картата,вграденото интелско 3100 видео и т.н. и по-късно когато искам да вляза в който и да е от дяловете на харда,който е разцепен на 3 дяла ,не ми отваря дадения дял на харда ,а ми иска да си избера програма,с която да го отвори?!? Досега не се бях сблъсквал с такъв проблем и ще съм много благодарен ако дадете съвет спешно как да го оправя? конфигурацията ,за която става въпрос е :

MB: GYGABITE
CPU: E2160 Intel core 2 duo
RAM:2 GB
VGA: Intel 3100 integrated
HDD: Hitachi 320GB SATA II...

Моля за съвет как да отворя дяловете нормално и какви настройки за целта може да пипна?

едит: смених windows-a с друг,но се явява същия проблем и съм убеден,че е нещо от машината?! мишката си работи перфектно...когато дам десен бутон на мишока върду който и да е дял от харда и искам да избера най-горното,което би трябвало да е "open",ми изкарван некви йероглифи ,а и ако искам само да цъкна с левия бутон на мишока ,с което нормално се отваря даден дял на харда при "нормални условия",при мен само ми изкарва прозорец(който всеки би трябвало да е виждал -при отваряне на нов вид файлове ,windows-a пита с коя програма искате да отвори дадения файл и т.н.)...много се отплеснах вече cool.gif Та мисълта ми е ,че не мога да вляза в който и да е дял от харда -C: или D: или в E: и ми изкарва запитване с коя програма искам да ги отвори :IE,Mozila,Utorrent,KMPlayer и т.н.,което е абсурд...Сефте се сблъсквам с подобен проблем и затова питам дали има настройки,където мога да пипна нещо и да го оправя това с отварянето на харда?
едит2: същия проблем се получава и ако опитам да ги отворя през My computer...
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от etso »

Някакво подобие на вирус, изтрии Autorun.ini от началната папка на дяловете.
http://valid.x86.fr/3yqhl3
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от SniperBeta »

8O


Аватара ти много точно обяснява решението на проблема. И аз за пръв път го чувам това нещо. Пробва ли пак да ги форматираш с Partition Magic-а примерно? Тъй като гледам има само един хард, което е плашещо, защото принципно ако единия хард е на IDE, а другия е на SATA2 възникват проблеми. Но при теб няма такова нещо... Явно не ги разпознава като дялове. Ако можеш шибни някакъв друг хард (Seagate/WD) в същата машина да видим дали дъното ще го разпознае като хард. Може от Хитачито да е (което никак няма да ме учуди).
Хм...май мернах някакъв подобен проблем из мрежата тия дни... може и вирус да е.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

абе май наистина ще се окаже вирус или някаква друга буболечка,понеже с Авира-та ми намира 2 троянеца веднагически...ще го мъча again .
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

etso написа:Някакво подобие на вирус, изтрии Autorun.ini от началната папка на дяловете.
извинявай за леко "глупавия " въпрос,но как точно бих могъл да направя това с началните папки и конкретния файл? доколкото прочетох такъв проблем се получава при заразяване с определен вирус и с преинстал и форматиране на харда се оправя, но при мен това го правих 2 пъти безуспешно...

едит:някой знае ли с кой бутон се задава изпълнение на дадена команда в конзолата-искам да изтрия файла "AUTORUN.INF" като дам за всеки от дяловете на харда съответната команда :
START -> Run -> cmd

Код:
cd\
c:
attrib -h -s -r *.inf
del *.inf


След това се повтаря процедурата с D: и E:
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

хехе,оправих проблема без нужни команди през конзолата и т.н. засега ОС-ма работи стабилно без аномалии и не се вижда следа от конкретната гадинка .Докато се ровех в нета за този проблем и евентуално негово решение ,срещнах немалко потребители със същия проблем ...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от SniperBeta »

И как го оправи? Вирус ли е? Кажи и други с подобен проблем да знаят.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

SniperBeta написа:И как го оправи? Вирус ли е? Кажи и други с подобен проблем да знаят.
ще се опитам да бъда маскимално подробен и да опиша проблема с този вирус ясно и сбито:
все по-често се случва да бъдат заразявани както настолни,така и мобилни компютри посредством "инфектирани" флашки или други USB устройства с конкретния вирус RavMon .ехе,който се активира при двойно кликване на мишката върху даден дял на харда ,при което се активират най-често 3 файла в системната директория на бозата ,а те са - MDM.EXE ,SVGHOST.EXE и svghost.dll,които при десен бутон на плъха върду дял от харда за негово отваряне ,ви изкарва не стандартните "оpen,explore и search...",а незнайни и дори и за най-големия лингвист йероглифи,като при повторно двойно кликване на даден дял - С: D: или E: излиза прозорче,което всеки е виждал ,когато бозата ви пита с коя програма искате да ви отвори даден непознат вид файл.Съответно аз се сблъсках по един много "приятен " начин с гореспоменатата гадина ,понеже моя позната ми донесе компа си,който още при стартиране накара и малкото ми останала коса да настръхне посред зима като мокра четина на диво прасе при вида на гладен циганин...Та нека не се отплесвам повече,съответно ето един линк за повече инфо за проблема :
http://www.techspot.com/vb/topic75561.html

решенията са няколко :
1.задава се изпълнение на дадена команда в конзолата- да се изтрие файла "AUTORUN.INF" като се дава за всеки от дяловете на харда съответната команда :
START -> Run -> cmd

Код:
cd\
c:
attrib -h -s -r *.inf
del *.inf


След това се повтаря процедурата с D: и E:
2.втория е пълен формат на целия хард диск,което е най-неприятно ,понеже се губи цялата информация на него (за съжаление се принудих да го направя като крайна мярка...) +преинстал на бозата на чисто заради добрите "репликаторски" умения на гадината.
3.за третия начин в момента не мога да намеря точния линк ,но е много близък до по-горния метод,разбирайте 1-я начин.
Неприятното е,че конкретния вирус RavMon.ехе все още не присъства в базата данни на редица широко-употребявани от масовия потребител антивирусни и нечесто сканирането с тях е безрезултатно...Надявам се да съм хвърлил дори е една малка капчица светлина по въпроса по един приятен ,лесно-рабираем език,което би било полезно за по-слабо запознатите потребители с материята...Айде чао от мен и нека силата бъде с вас.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от SniperBeta »

Браво на момчето, написало си домашното.
RavMon е на половин година вече, няма ли антивирусни дефиниции?
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

SniperBeta написа:Браво на момчето, написало си домашното.
RavMon е на половин година вече, няма ли антивирусни дефиниции?
явно не при всички антивирусни,срещнах оплаквания поне от 3-4 антивирусни,които не могат да открият и да се справят с гадината ,както и такива ,които в момента са в процес на обработка на данни,свързани с RavMon-а...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от sawo »

Постоянно излизат нови версии с различен код и повечето антивирусни не хващат нищо навреме.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

мдам,и това е вярно...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от SniperBeta »

Добре аз имам ебати проблема! Мишока избира по няколко папки или дяла от харда наведнъж Caps Lock е с обратен ефект на буквите Не мога да сложа точка или запетая както не ми работи и скрола на мишока 8O Аваста нищо не намира засега
Цялата система се побърка а мозилата отваря всяко ново кликане в нова мозилска страница
Някакви идеи? (я мога да слагам въпросителен знак и скоби)
Обаче мишока е ного дразнещ все едно държа Shift през цялото време
Включвах и изключвах клавиетури и мишки и се същата а допреди два часа (не мога да пиша и цифри) нищо му нямаше!
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от boyzone »

SniperBeta написа:Добре аз имам бати проблема! Мишока избира по няколко папки или дяла от харда наведнъж Caps Lock е с обратен ефект на буквите Не мога да сложа точка или запетая както не ми работи и скрола на мишока 8O Аваста нищо не намира засега
Цялата система се побърка а мозилата отваря всяко ново кликане в нова мозилска страница
Някакви идеи? (я мога да слагам въпросителен знак и скоби)
Обаче мишока е ного дразнещ все едно държа Shift през цялото време
Включвах и изключвах клавиетури и мишки и се същата а допреди два часа (не мога да пиша и цифри) нищо му нямаше!
мммм,нещо инсталвал ли си скоро и от кога точно е започнало да се държи така "животинчето" ? аз само да взема тия дни новата кошница и ша и спукам гьона ...нейната м...ца ,направо ми разката фамилията тая седмица :evil:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: проблем с PC след преинсталация...

Мнение от SniperBeta »

Пф, тоя проблем беше преди над седмица. Той вече се оправи от самосебе си. Нещо се е омазало...again.
Публикувай отговор