мрежа у дома(помощ)

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
toreto_sz
Новак
Новак
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 20:27 pm

мрежа у дома(помощ)

Мнение от toreto_sz »

здр имам нужда от малко помощ искам да имам и на 2 та компа интернет имам дсл рутер линксис,
доставчика ми е интеренет груп,по отделно и двата имат нет без проблем,но когато ги вуржа в рутера ми се появява жълт триъгълник на локал ареята,като се вижда че не приемат , та искам да питам триябва ли да им правя някви допълнителни настроики и ако може някои да ме светне единия е на ХР другия е на ВИСТА
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от sawo »

Щом вади триъгълници, значи изобщо не взимаш IP от рутера, какво остава за интернет. Първо си виж рутера после настройвай нета.
toreto_sz
Новак
Новак
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 20:27 pm

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от toreto_sz »

ок съгласен съм но да питам индикациите отпред бачкат ето и снимаки на рутера и на надписа на локал ареята не ми се сардете ако греша ама сам много бос по тая тема
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
genius
Потребител
Потребител
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Авг 08, 2005 13:43 pm
Обратна връзка:

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от genius »

рутера ти не раздава адреси.
ресетни му настройките (малкото копченце отзад) и прочети упътването.
след ресета ще получип валиден адрес, гейт и нейм.
виж гейта (Gateway) по същия начин по който показа настройките по-горе (обикновено е 192.168.1.1), той ти е адреса за достъп до рутера, отваряш го през web и в секция Internet или WAN си настройваш PPPoE-то.
Модване (хакване) на XBOX 360, Playstation 2, Playstation 3, Playstation Portable и други Конзоли.
Конзоли
toreto_sz
Новак
Новак
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 20:27 pm

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от toreto_sz »

незнам какво ли не се мъчих но локал ареята свети с триъгълник, и пише че не приемат пакети,тябва ли да се прави нещо модела на рутера е linksys befsr41 v2, каквото пише в книжката сам го изпълнил вкл TCP/IPна виста ми изписва че не може да вземе ip pleese help
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от sawo »

Сигурен ли си че кабела между pc-то и рутера е наред?
toreto_sz
Новак
Новак
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 20:27 pm

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от toreto_sz »

вече да наи накрая влязах в менюто на рутера,обаче сега нов проб.избирам за wan вразка pppoe пиша си името и паролата давам apply след което на единя комп прие настроиките а на другия не.като на втория ми излиза прозорец че настроиките са записани след като се махне стои парола от 16 символо която си нямам идея що не се променя ,утре ще кача снимки за да е по ясно и благодаря за пом
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от sawo »

Какви настройки? На компютрите не се правят никакви настройки само тези за PPPoE в рутера.
toreto_sz
Новак
Новак
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 20:27 pm

Re: мрежа у дома(помощ)

Мнение от toreto_sz »

благодаря на всички за отговорите всичко е ок просто не си пиша името на доставчка още веднаж мерси
Публикувай отговор