Проблем със хард диск

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
sinister_shadow
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 21:19 pm

Проблем със хард диск

Мнение от sinister_shadow »

Машината е с два хард диска Seagate и Hitachi съответно 160 и 80 GB. Операционната система е на големия диск първия дел.По принцип компъра работи постоянно нон стоп 24 на ден 365 дни в годината вече 3 години.Проблема е следния и се появи преди около месец като след "решаването" му се появява все по често, а тои е че в определен момент компа се рестартира сам и се променя името на харда ST......0 се променя на ST........§ не точно този символ, но подобен при което не може да боотне харда и да зареди windows.След като изключа PC-то от захранването и му извадя батерията изчакам 10 мин и после я сложа, всичко е ток и жица и зарежда windows и работи без проблеми, докато отново спонтанно не се рестартира и си загуби хард-а.Та въпроса ми е има ли оправия за по постоянно. :(
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: Проблем със хард диск

Мнение от boyzone »

sinister_shadow написа:Машината е с два хард диска Seagate и Hitachi съответно 160 и 80 GB. Операционната система е на големия диск първия дел.По принцип компъра работи постоянно нон стоп 24 на ден 365 дни в годината вече 3 години.Проблема е следния и се появи преди около месец като след "решаването" му се появява все по често, а тои е че в определен момент компа се рестартира сам и се променя името на харда ST......0 се променя на ST........§ не точно този символ, но подобен при което не може да боотне харда и да зареди windows.След като изключа PC-то от захранването и му извадя батерията изчакам 10 мин и после я сложа, всичко е ток и жица и зарежда windows и работи без проблеми, докато отново спонтанно не се рестартира и си загуби хард-а.Та въпроса ми е има ли оправия за по постоянно. :(
има вероятност за лоши сектори на въпросния хард ,провери го с програмата HirenBootCD,като я изпечеш на диск и направиш съответния тест.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Проблем със хард диск

Мнение от niggaz_nature »

Най-вероятно се готви за нов диск. Това са признаци за скапване. Може да пробваш с тестове но щом се ебава електрониката вече почти няма оправяне. Имах подобен 120GB който правеше подобни проблеми докато един ден не спря и не тръгна повече.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Проблем със хард диск

Мнение от admin »

Да ви кажа и аз имах подобен проблем. Това което направих е: Записах си на едно сд, някакъв рековър тоол (забравих му името) и пуснах да ми сканира диска тъй като този проблем го прави заради лоши сектори. За да прочете диска дъното ти трябва да го запали и да прочете информацията от служебните сектори до който после ако не се лъжа нямаш достъп. Моя диск тръгваше така от време на време, пуснах аз тула за корегиране на бад секторите всъшност това не са реално повредени сектори тъй като няма какво да им се случи, а просто зле магнетизирани писти. Този тоол размагнетизира тези сектори, аз го чаках 4 дена да работи при мен на 120 гб диск корегира ми 80 000 сектора и НЕ загубих нито един файл. След това влезнах в диска си и си прехвърлих цялата информация от него на новия ми хард. Сега този диск ми стой на трупче на бюрото.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sinister_shadow
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 21:19 pm

Re: Проблем със хард диск

Мнение от sinister_shadow »

Последния път които се случи пак същотото нещо веше в понеделник и от тогава насам и махане на батерията не се оправяше.Днес обаче разкачих по малкия хард диск(този които е без ОС и е позаминал защото много бавно се записва върху него)и тръгна.Възможно ли е проблема да идва от там?Този големия хард вече един път го сменях беше в гаранция(тои даже още може да е в гаранция защото беше 5 години ако не се лъжа).
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Проблем със хард диск

Мнение от admin »

Аз съм имал подобен проблем, като махна единия диск (по стария обикновенно) другия ми диск тръгва. Ама това може да се дължи включително и на захранването ти, така че това не ориентир. Виж дали тоците са ти наред от биоса дали имаш над +5V от биоса, ако е под 4.9V значи не ти е наред захранването. Също така пробвах тази програмка да видиш какво ще ти покаже. беше някакъв регенератон тоол ама му забравх името :?
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Проблем със хард диск

Мнение от admin »

сетих се :) HDD Regeneration се казва програмката
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем със хард диск

Мнение от sawo »

hdd regenerator
доста кофти програма по принцип.
Аватар
etso
Потребител
Потребител
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:44 pm
Местоположение: 6000
Обратна връзка:

Re: Проблем със хард диск

Мнение от etso »

Попринцип това не е ли знак за проблем с firmware-a?
Смени и окабеляването.
http://valid.x86.fr/3yqhl3
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: Проблем със хард диск

Мнение от boyzone »

напълно е възможно проблема да е и от кабелите към въпросния хард,както по-горе посочиха ...но на мен ми мирише на нов хард.
Аватар
sinister_shadow
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 21:19 pm

Re: Проблем със хард диск

Мнение от sinister_shadow »

Захранването е 400W Fortron. Сега май се стабилизира не е правил проблем последните няколко дни.Ще видя програмата която ми предложи admin.Поне се успокоявам, че не е нещо биоса да се е предал.Мерси много на всички за отговорите. :D Ще оставя малкия хард диск да си почине известно време да видим ще прави ли някакви проблеми като е без него.
Публикувай отговор