Хакери масово изкупуват Nokia 1100

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Хакери масово изкупуват Nokia 1100

Мнение от DMXDMX »

Nokia 1100 е съвсем обикновен бюджетен телефон, насочен към развиващите се пазари. Той излезе през 2003 година и се продаваше доста успешно, а неговите наследници бяха продадени в над 200 милиона броя. След това производството му беше прекратено, а негово съществуване забравено. На скоро обаче това се промени и доста подозрително цената на произведените в Бохум, Германия бройки от 1100 скочи. Преди няколко месеца апаратите се продаваха по около 980 лв. (€500), а сега достигнаха до около фрапиращите 39 100 лв. (€20,000). Това е много странно за телефон, който първоначално се продаваше за под 195 лв. (€100). Разследващите случая смятат, че има някакъв бъг в устройството, който позволява да бъдат извършвани банкови измами.

PC World докладва, че производителят не е запознат с факта, че цената на техните излезли от употреба устройства е скочила толкова много. В изпратено по електронната поща изявление, компанията казва, че "не са намерени никакви проблеми със софтуера на телефона, които да му позволяват да бъде използван за гореспоменатите цели".

Ще разберем дали хората от Nokia, които са провеждали тестове, не са пропуснали нещо, след като анализаторите по сигурността успеят да се сдобият с произведена в Бохум, Германия Nokia 1100 и проверят своите теории. Вие сещате ли се за някаква законосъобразна причина поради която някой би платил 39 100
Изображение
Източник:PCWorld
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Хакери масово изкупуват Nokia 1100

Мнение от niggaz_nature »

Малко невероятно ми звучи на мен. Всичко което го има в този телефон може да се сглоби на платка от човек който разбира. Така че ако имаше нещо такова то нямаше да бъде публично ако ме разбирате. Всеки който знае малко повече и смята да направи измама няма да го направи толкова видно според мен. А точно обратното пращаме полицайчетата на грешна следа и да си правят там някви разследвания да си отчитат дейност :twisted: .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
gild
Потребител
Потребител
Мнения: 125
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 10:42 am

Re: Хакери масово изкупуват Nokia 1100

Мнение от gild »

До колкото знам лиценза на софтуера на немската версия на този телефон е изтекъл и се е самоотключил и давал доста голяма възможност.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Хакери масово изкупуват Nokia 1100

Мнение от EXO »

Експерти по въпросите на безопасността обясняват, че Nokia 1100 вероятно могат да бъдат препрограмирани за чужд номер и след това да се използват за прихващане на еднократния код на банковата транзакция mTAN (mobile Transaction Authentication Number).

В някои европейски страни банките изпращат на собственика на сметката такъв код с помощта на SMS, който след това се попълва в уеб форма за потвърждаване на операцията. Ако имат под ръка последователността на mTAN, хакерите теоретично биха могли първи да осъществят транзакцията и да опразнят сметката на потребителя.
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Re: Хакери масово изкупуват Nokia 1100

Мнение от painkilller »

уточнете ,че "вълшебната серия е 15,16 и 17 ,серията над 18 не става!!!
Публикувай отговор