критики + Още Нещо...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

аре бе хора, що замря тая тема??
Аре аз ще ви дам пример 8)

Lost In Translation 8/10 Много прилича на китайска кутийка...само дето тука кутийката е японска...
Американска история насред Токио...като казвам американска нямам предвид `американските истории` с хепи енд, а че историята е между американци...И тук действието се развива много бавно...Но пък така се проявява играта на актьорите...А тя е много добра...това ми хареса най- много във филма...Били Мъри много ме кефи...

Path to War 8/10 Еее на тоя филм(2002) се убих да му търся субтитри....е па не можах да намеря...Действието описва събитията около войната във виетнам...но този филм не описва вече баналните стрелби срещу дръпнати(очи) из гъстите джунгли...този филм описва политическата опстановка...и най- вече конфликтите в белия дом..
Толкова звезди в един филм няма да видите другаде....просто ми е страшно чудно как изобщо не бях чул нищо за тоя филм преди това..
Не помня имената, но по физиономии всички са ми известни...като имена мога да назова само Алек Болдуин(който изигра прекрасно ролята си)..Изобщо откъм игра филма не се оплаква...(хехе, то като не е екшан филма, няма кво друго да искаме освен сюжет и игра :P )
Не знам...изкараха някъв много кофти акцент(нали знаете как говорят през 60те :twisted: ) и ми беше малко трудно да разбирам...това е някак неприятно :roll: (принзипно нямам проблеми с несубтитрираните филми 8) ама тоя ме позатрудни...може би щото беше късно, а аз не бях спал скоро.. :? ) Абе идеята ми е, че(освен ако някой не намери бг субтитри) ви трябва по- добър английски за тоя филм...

Оо, айде стига ви толкова засега...моля, последвайте примера ми и вкарайте някоя рецензия..
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Open Range - уестърн със Робърт Дювал, Кевин Костнър и Анет Бенинг. Много добър филм- има си и екшън и драма и малко романс. Предимно става въпрос за това как човек трябва да отстоява собствените си права и позиции, дори с цената на живота си и не трябва да бяга от проблемите, а да се изправя лице в лице с тях.
Оценка - 10/10

Levity - драма със Били Боб Торнтън и Морган Фриймън. Става въпрос за преосмисляне на ценностите в живота и безпомощността на един човек в желанието си да получи прошка от сестрата на човека който е убил преди 23години. Заслужава си да се види.
Оценка - 8/10

Whale rider - драма. Филм за борбата на една племенна прослойка да запази ценностите и културата си и да я предаде на младото поколение. Главната актриса-13г. е номинирана за Оскар.
Оценка - 8/10

Ripley's game - показва по "извратен" начин как могат да се манипулират и без това "изгубени" човешки съдби. Брилянтно изпълнение на Джон Малкович. Въпреки това филма куца откъм динамика, на моменти е изнервящ от спокойното държание на Малкович.
Оценка - 8/10
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

хехе, че ние взехме да ги повтаряме вече филмите! :twisted: (levity и bruce almighty)
Аз ще добавя филма Who's your daddy -1000/10 НЕ ГО ГЛЕДАЙТЕ! СУПЕР ТЪПОТИЯ! Не си заслужава дори да ви го разправям ама, айде.... Нашия е тъп загубеняк...Получава пари от небето(така де) и става газар...ама накрая на филма, преоценява идеалите си, и се връща при старите си приятели-загубеняци....Банално до втръсване! :lol:
Vojna- 8/10 Руски филм...екшън...но не американски екшън...тука си има цел филма, разглеждат се взаимоотношения...филма си заслужава :wink: Хубаво е че всеки си говори на езика(гадно е че като след като се каже нещо на английски тези руснаците, го превеждат на глас...не че имам нещо противи руския де :wink:) И много правилно са показани американзите(на края)
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

M.A.S.H.- доста стар филм, военен, хем е смешен хем е странен, но пък е известен в историята на киното като първия филм, в който е използвана думата fuck от актьор. Става въпрос за една военно- полева болница, но действието предимно показва странното ежедневие на войниците и докторите и нещата с които са се забавлявали за да се абстрахират от войната. Участват Доналд Съдърланд и Робърт Дювал. На мен лично много ми хареса филмчето- 9/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Kaena - La Prophetie - Като за начало държа да отбележа, че на този филм 1 гледане не е достатъчно. Главната героиня е Каена, която е авантюристка и има силно изразен приключенски дух. В постоянно търсене на нови и нови неща. Света, който тя обитава е управляван от велик жрец, който пък се кланя на едни богове. Като отворих дума за света, той е прекрасно моделиран и наподобавя до голяма степен на 1 свят от играта Myst III: EXILE. Целта на Каена е да направи така, че да се отърве тя и нейния народ от този жрец и неговите богове, които всъщност са тирани. Филма е френски, говори се на английски и е изцяло компютърна анимация на Xilam. Ако по смисъл не можете да го разберете, то го гледайте просто заради анимацията, която е поразяваща. През целия филм е използвано нещо като motion blur, или с други думи - ефекта със замазването приложен в Prince Of Persia: The Sands Of Time. Дори филма до голяма степен прилича на горепосочената игра. ОЦЕНКА: 9/10
Hotu no Haka (Grave Of The Fireflies) - Още едно страхотно аниме, което може да те разтърси до основи. Разправя се за 2-рата световна война, когато бива пусната бомбата над Хирошима и за това как едно семейство, състоящо се от жена и 2 деца, се мъчи да оцелее...някак си. След като майката бива убита, момчето започва да се грижи за по-малката си сестричка и си намират дом в една малка пещера, където бомбите не могат да ги поразят. Анимацията е невероятна, атмосферата - "чупи плочки и кърти мифки". Просто няма начин този филм да не влезе под кожата ви. ОЦЕНКА: 10/10
Street Fighter (1994) - Днес гледах и този филм. Исках да си го припомня. Така, като за начало филма е ултра-малоумен, но едно време не мислех така. Сценария е под всякаква критика, режисурата - още по зле, а за ефектите от '94 мога да кажа само лоши неща. Въпреки всичко филма, може би защото е единствен по рода си и по тема любима за мен или не знам, но малко ми хареса. Всъщност отделни неща от него само. Но нека да кажа кое не ми хареса. ПЪРВО не ми хареса майор Байзън. Избрали са за ролята такъв малоумник, че въобще не се вписва в критерийте на майора. Бланка също не ми хареса. Трябваше да е по-зелен, с по-червена и зализана коса, по-силен и по-изгърбен. Не ми харесаха и плоските реплики ала да кажа нещо, па не е важно какво ще е на Жан-Клод ван Дам, не ми хареса Риу и Кен....много неща не ми харесаха, но пък за сметка на това страшно много ми хареса Вега. Невероятно направен, а и актьора Джей Таваре и той е супер. Не знам, трудно ми е да дам оценка на този филм. Ако Вега го нямаше щях да дам оценка 2, но сега ще се задоволя с 5/10

Star Wars Episode II: Attack Of The Clones - Филма е...голяма глупост! Mеждузвездните войни ми харесват по принцип, но втората част просто удари дъното на тъпотията. Филма е с продължителност 2:30мин, и започна да ми харесва някъде към началото на 2-рия час. От там нататък наистина имаше стойностни моменти (битката с клонираните с/у роботите, битката на Анакин и Йода с граф Дуку), но дотогава беше такава велика глупост, че просто нямам думи. А ония двамата лигльовци Падме и Анакин толкова да ме подразниха, че... ужасно съм разочарован от 2-рата час, но поради липсата на друго, съм принуден да се задоволя с това. Дано в 3 нещата да са добре. ОЦЕНКА: 5\10
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

Гледай The Rundown на кино,но видях,че го има и на кебапа така,че го гледйте със сигурност ще си прекарате забавно 1ч и половена.Историята е следната нашия човек(Скалата)е спец по обирането на неизплатени дългове и работи за своя бос.В началото той спокойно си върши работата докато шефът му не му нарежда да отиде до бразилския джунглясъл град минно селище Елдорадо или както забелязах по време на филма на една табела пишеше Хелдорадо,но това е друг въпрос.Та така той отива там с една цел а тя е ... е дръпнете го и ще разберете сега да не ви провалям интереса.
8/10
LOTR:The Retun Of The King-Шедьовър,класика,великолепен.Мисла,че няма кинаджия който да знае за к`во се разправя тоя филм.Е ако има такива хора първо да изгледат първите две части и тогава да гледат това изкуство иначе нищо няма да схванат.
10/10
Santa Clause 2
На този се натъкнах неочаквано.Малко тъп,малко весел и от двете.Неангажиращ филм на който спокойно може да отделите към 2 часа.Става дума,че Коледата ще изчезне ако Дядо Коледа не се ожени до Коледа и така почва приключението.
6/10
Публикувай отговор