Пратка от Щатите и проблем с границата

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Пратка от Щатите и проблем с границата

Мнение от The enD »

Трябва да докарам един усилвател от Щатите(закупен е вече). В сайта им е 899 долара, но аз го купих втора ръка и цената му е два пъти по-ниска. Тежи 9.1 килограма.
Поръчах на една фирма, която се занимава с доставки и го пратиха насам. На границата обаче го върнали с претекст, че не е деклариран на реалната цена (899) и сложили глоба 25 долара.
В момента усилвателя отново е в САЩ и се чудя как да го докарам до тук.
Имам един приятел в Румъния, който получава доста пратки от Щатите и каза, че може да го получи той и да ми го прати по куриер. Каза, че там нямало да има проблеми с границата като нашите.
Нали като и двете страни сме в ЕС няма да искат още някакви такси като ми го прати от Румъния към България и ще си мине свободно границата ?

Всякакви акъли са добре дошли.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Пратка от Щатите и проблем с границата

Мнение от admin »

Объркали са ти документите, трябвало е да си принтираш транзакцията от пейпал за да удостовериш на каква цена си го купил и от там също е трябвало да опоменат не реалната му цена, а тази на която си го закупил. Втори вариант е да си фалшифицираш фактурата, доста фирми го правят. Тука нащи митничари малко правят лов на вещици. Не гонят големите който правят шмекерий особенно с тези "китайски" стоки, ми за да отчитат дейност гонят обикновенните хора. Дори и до Румъния да го пратиш твоя човек там пак може да има същите проблеми. Дори и да го вземе без проблем, май пак няма да може да ти го прати и ще се сблъскаш с митницата. Ще трябва да ти го донесе.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Пратка от Щатите и проблем с границата

Мнение от sawo »

Може да го прати като "gift" в декларация 22 мисля се опоменаваше това и ако ще и $1000 да е всичко е ок. Пратете го по UPS - срещу 15лв освобождават пратката от граница само трябва да им извадиш пълномощно при нотариус става за 2 минути срещу 4-5лв.
Публикувай отговор