Качеството на здравеопазването ...

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Качеството на здравеопазването ...

Мнение от admin »

Здравейте всички съфорумци,
искам да ви разкажа една напълно реална история и цел не да се оплаквам и вайкам, а да стане ясно на всички че колкото и да сте здравно осигурени пари за "изказване на благодарности" трябват.

Преди няколко дни брат ми си сряза ръката, подпря се на едно стъкло, то се счупило и си сряза ръката, засегната второстепенна вена, три сухожилия и два нерва. Залепят вената и почват подмятания:
То сега операционната е заета, може да намерим час ама трябва хубаво да си помислите ...

След това изречение те навежда на мисълта, че щеш не щеш или трябва да платиш нещо или може да чакаш да се освободи операционна, да му насрочат операция след 2-3 дена което време вече е прекалено късно за сухожилията тъй като се свиват. Посягам аз да бутна някой лев в джоба на лекара, той ме спира с думите:
Недей да забравяш действията си, после ще имаш тази възможност.

Минава въпросната операция, всичко е идеялно и цената за благодарност е 400 лв, 70 лв за анестезиолога, 130 лв за чирака на лекаря и 200 лв за лекаря, като казва че пак малко взема тъй като негов колега взема по 600 лв.

Така че имайте едно на ум.

Преди няколко години брат ми се беше ударил в областа под брадата, в следствие на което беше започнало да му се подува езика и му запушва трахеята и не може да диша (той лежи да кушетката в спешното 5 часа вече). Брата разправя лекарката стой и си бърка в носа и от нямане какво да прави тъй като се задушава взема сам скалпела и си го забива под адамовата ябълка за да може да диша.
"There is no 'patch' for stupidity."
stani
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 12:56 pm

Re: Качеството на здравеопазването ...

Мнение от stani »

Това е много жалко. Точно хората, които се заклеват - адвокати и лекари са най-големите мошеници. Защо не повдигнеш за разследване случая пред BTV. Там такива случаи поне стават обществено достояние, независимо дали ще накажат лекарите.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Качеството на здравеопазването ...

Мнение от admin »

Аз съм доволен че брат ми ще се оправи и е жив и здрав, а пари се печелят. Честно казано не ми се занимава, мина ми през главата тази мисъл, но реших че може да му навредят по някакъв начин и за това се отказах, то и за това не съм споменал нито името на лекаря нито подробности около случките.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Качеството на здравеопазването ...

Мнение от nefelen »

Жалко е като се случват такива неща! Нелепо е че в събота и неделя операционните не бачкат и недай си боже да се случи нещо, единствено в спешния нещо да те позакърпят. Като цяло и лекаря си решава дали да иска пари или не. Ако не се лъжа преди време по новините разказваха точно за същото в някой друг град, че правят операции извън графика срещу заплащане
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Качеството на здравеопазването ...

Мнение от realprofesora »

Meн специално не ме дразни факта ,че взимат пари (учили са ,имат опит и т.н.) , а ползват базата която ние плащаме със Здравните си осигуровки и се води БЕЗПЛАТНА.
Така ,че скъпите лекари ,които прилагат тази порочна практика или да си направят клиники с тяхни си пари и там да си печелят с операции или да си работят на заплата и да не изнудват нуждаещите се .
А ,ако парите не стигат за здравеопазването -да се вдигнат здравните осигуровки .Готов съм да им плащам двойни осигуровки,но да ми се обръща внимание -на мен и на децата ми.
Днес си вадих медицинско в болница Св.Иван Рилски.Взеха ми 15лв.Добре .5 кабинета за 15 лв -съгласен съм ...минах ги за около 40мин.Но имаше кошмарни опашки за прегледи ,най-вече за съдов хирург.Хората казваха ,че часовеза прегледи със направление от Здравната каса нямало за 2 месеца напред,но като си платили по 30лв за без направление и веднага ги вмъкнали м/у часовете .
Та здравеопазването си е як бизнес и вече не се мъчете да търсите логика в нещо свързано с него.
Желая крепко здраве на всички съфорумци!!
Popopopopo
basi
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 16, 2010 22:12 pm

Re: Качеството на здравеопазването ...

Мнение от basi »

админе щеше да бъде по добре да кажеш името на лекаря дори да се обадиш в бтв според мене.по добре да се знаят тези неща да ги хване малко срам. ааа да не забравя и един бой му траябвало ама ........ ти си знаеш.
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Качеството на здравеопазването ...

Мнение от NightWolf` »

Системата ни е супер калпава, само че не виждам защо търсите вината в лекарите. Нека да Ви кажа колко взима лекар в унивеститетска болница, който преподава и на студенти и има 30г стаж= 440лв! Кажете ми какво да направи с тези 440 лв? На вас ще ви пука ли, ако сте се блъскали около 10г...с учене и не сте работили през това време и сега изведнъж Ви сюрпризират с тази "огромна заплата"?! Даже според мен...тук много внимание се обръща...за тези пари...В някои страни ако на лекар му се плаща 200 евро....незнам ....смешно е просто...така че не очаквайте чудеса...Едно дежурство във Франция е 1000 евро...а тука знаете ли колко е= 2 лв?!?!?!!?
Както казва един приятел...изхода е Терминал 1, 2 София :П
Now the magic has gone
Публикувай отговор