VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
Exso
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 13:59 pm
skype: zara_boy_91
Обратна връзка:

VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Exso »

Приятели искам да се допитам до вас ,понеже имам колебание относно избор на автомобил?! Колебая се между VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso (като и двата модела са след 2007 г.) Интересувам се за вашето мнение
Благодаря Ви много предварително!!!
Всичко за вашият телефон.Всякакви аксесоари,часовници,компютърни джаджи с висок клас на качество и приемливи цени !
Можете да видите всичко тук! --->http://allforyou-shop.alle.bg/
Skype: zara_boy_91
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от realprofesora »

E от тва по-лесен избор да направиш не виждам.Качваш се в едната кола ,возиш се виждаш какви са: возията, шумовете в купето , комфорта .Правиш го и с другата кола и си избираш по-добрата.
Тва за "коя е по-лесна за подръжка , коя се разваля повече ,резервни части и т.н." не го разправяй на мен .Който купува кола след 2007ма не се интересува от такива работи -просто плаща. :cheers:
http://vbox7.com/play:8b0a179f
На французина комфорта е по-добър според мен.Като гледам в немските сайтове са малко по-скъпи от Турана ,но тука вече играе роля и с какъв мотор ще си вземеш кола и какви екстри ще има.
Но пак ти повтарям ,аз кола без да съм я пробвал как вози и какви са шумовете в купето по време на път със 120-130км/ч -изобщо няма да купя .
Popopopopo
hick
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 12:49 pm

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от hick »

Фолксвагена е винаги за предпочитане пред френските коли!
Аватар
Exso
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 13:59 pm
skype: zara_boy_91
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Exso »

Прав си возих се и в 2та модела . Ситроена има много по мека,удобна и конфортна возия. Обаче това което ме притеснява е факта ,че е френска .Докато турана е изпитана марка все пак е VW .Но заглеждайки се по външния облик,извивките на Ситроена -толкова изпипана външна линия и дизайн в пъти по-хубав от на турана. Но все пак това което ме озъдачава е производителя... Някак си нямам доверие на ситроен толкова много и тези много екстри по модела ме плашат.. Българите имаме една мисъл -колкото повече електроника ,толкова повече неща за разваляне..
Всичко за вашият телефон.Всякакви аксесоари,часовници,компютърни джаджи с висок клас на качество и приемливи цени !
Можете да видите всичко тук! --->http://allforyou-shop.alle.bg/
Skype: zara_boy_91
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Da Edd »

http://www.youtube.com/watch?v=xWt9QP1i-0o

"Very bad crash test!At 64 km/h the lateral pilars that hold the windshield are folded in the impact!0:06!Watch other crash tests and see VW,BMW...having 4 stars with better results!This car at a 100km/h crash it's only safe for the back seat passengers,i'm serious,i'm an enginner, and i've worked in EuroNCAP.The only safe french cars are renault's,but they have a problem,they lack technology.If you ever need to buy a car,i advise german cars if you think they are too expensive go for a Toyota."

Най-голяма тежест при избора не трябва да има комфортът при возията, а сигурността на колата. На второ място идва и нейната надеждност - вероятността за поява на проблеми. Имам няколко приятели с нови VW - Polo, Golf и Touran и досега никой не е пропищял, като се има предвид че полото и туранът вече минаха 100 хиляди километра. Докато на френските коли (не)надеждността им в това отношение е световноизвестна.
Моят съвет е да хвърлиш и един поглед на Toyota Verso (от същия ранг, но по-скъпа) или Corolla (по-малка, но на много добра цена - 28 500 при средно ниво оборудване).
Аватар
Exso
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 13:59 pm
skype: zara_boy_91
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Exso »

Da Edd написа:http://www.youtube.com/watch?v=xWt9QP1i-0o

"Very bad crash test!At 64 km/h the lateral pilars that hold the windshield are folded in the impact!0:06!Watch other crash tests and see VW,BMW...having 4 stars with better results!This car at a 100km/h crash it's only safe for the back seat passengers,i'm serious,i'm an enginner, and i've worked in EuroNCAP.The only safe french cars are renault's,but they have a problem,they lack technology.If you ever need to buy a car,i advise german cars if you think they are too expensive go for a Toyota."

Най-голяма тежест при избора не трябва да има комфортът при возията, а сигурността на колата. На второ място идва и нейната надеждност - вероятността за поява на проблеми. Имам няколко приятели с нови VW - Polo, Golf и Touran и досега никой не е пропищял, като се има предвид че полото и туранът вече минаха 100 хиляди километра. Докато на френските коли (не)надеждността им в това отношение е световноизвестна.
Моят съвет е да хвърлиш и един поглед на Toyota Verso (от същия ранг, но по-скъпа) или Corolla (по-малка, но на много добра цена - 28 500 при средно ниво оборудване).
Мерси много ми помогна да си реша проблема
Всичко за вашият телефон.Всякакви аксесоари,часовници,компютърни джаджи с висок клас на качество и приемливи цени !
Можете да видите всичко тук! --->http://allforyou-shop.alle.bg/
Skype: zara_boy_91
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от admin »

Аз не мога да изкажа компетентно мнени, но шефа ми имаше предния модел на пикасото, това зимата като го духнеше вятъра и вървеше като шейна на ляво и дясно. Туран също има, него поне съм го карал и смело заявявам че тази кола за градски условия и малки деца да возиш в нея е супер удобна, ама за дълъг път НЕ СТАВА. Самата кола изморява и това не е само мое мнение ми и на колегите който са го карали.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от sawo »

Mazda 3 също пpимеpно е доста добъp избоp споpед мен - може да видите кpаш тестове има и стpанични удаpи показани - стpаничните въздушни възглавници въpшат невеpоятна pабота. Това вече е малко отплесване де, от 2те коли аз бих взел немската - този citroen си е ковчег на колела...
Аватар
Exso
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 13:59 pm
skype: zara_boy_91
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Exso »

sawo написа:Mazda 3 също пpимеpно е доста добъp избоp споpед мен - може да видите кpаш тестове има и стpанични удаpи показани - стpаничните въздушни възглавници въpшат невеpоятна pабота. Това вече е малко отплесване де, от 2те коли аз бих взел немската - този citroen си е ковчег на колела...
А какво ти е мнението за Мазда 5 ?!
Всичко за вашият телефон.Всякакви аксесоари,часовници,компютърни джаджи с висок клас на качество и приемливи цени !
Можете да видите всичко тук! --->http://allforyou-shop.alle.bg/
Skype: zara_boy_91
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от sawo »

За 5 честно казано нищо не мога да кажа. Според мен 3ката е най-доброто за своя клас, адски надеждна, много добро поведение на пътя, 5 звезди сигурност... Но за 5 вече ще трябва да се поразровиш какви са мненията там не съм запознат, но едва ли ще е е по-зле от 2 и 3 просто там вече е друг клас.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от nasenceto »

Баща ми кара Мазда 5. На година и полвина е. Дърво. Задните тампони се разскърцаха още на 9-тия месец. Смениха ги, като казаха, че нищо им няма, ама шума беше изключително дразнещ. Освен тва оторизирания сервиз е чак в Пловдив.
Аз тоя Ситроен го заглеждам от 2 години, ама пустата криза ми подряза крилата и мераците. За мен тва е колата. БЕЗ колебание. Имаше промоция миналата коледа - второ ниво на оборудване със 125 коня двигателя за 26 хилки. Дали ме е яд!
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Lexx »

Не знам дали е от значение но според статистиката за продажбата на нови автомобили Ситроен не е на челните места( защо ли?).Даже да сме по точни намира се на предпоследно място.Първи са Тойота втори Форд трети VW.Даже Дачия са пред французите.Правете си сметка.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от sawo »

Citroen-a е удобен до момента в който се случи нещо лошо. Тогава се моли да не си в тая кола, или поне да си на задните седалки, иначе лошо ти се пише. В youtube имат и интересни тестове с директни сблъсъци с други автомобили - доста са показателни. За скърцания това си е до конкретния автомобил според мен, ама под 4 звезди на NCAP нямат нито 2, нито 3, нито 5та серия. За продажбите не съм много запознат, но за 3та серия на mazda бях чел, че се взима като топъл хляб навънка.
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Da Edd »

Lexx написа:Не знам дали е от значение но според статистиката за продажбата на нови автомобили Ситроен не е на челните места( защо ли?).Даже да сме по точни намира се на предпоследно място.Първи са Тойота втори Форд трети VW.Даже Дачия са пред французите.Правете си сметка.
Малка забележка - цитираната статистика е за Август месец. Но като цяло статистиката за 2009 не се различава особено много. Може да се види тук - http://www.svab.bg/Frame_BG/sales/sales-2009.htm
Наречете ме предубеден, но марките (бюджетни автомобили, разбира се), измежду които бих избирал, са именно Toyota, Mazda и VW - ешалони за сигурност и качество.
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от ksdh »

Малко ще се отклоня в темата,но все пак е свързано - имаше един видеоматериал,гледал съм го неведнъж,мисля,че беше отпреди войната,но в общи линии представляваше следното - Хитлер приема някакъв парад,возейки се на прототипа на бъдещия фолскваген-бръмбар от 60-те години!Дали не беше за откриването на олимпиадата в Берлин,през 1936г.Мисля,че по-добра реклама от това едва ли би имало!
Публикувай отговор