VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от realprofesora »

ksdh написа:Малко ще се отклоня в темата,но все пак е свързано - имаше един видеоматериал,гледал съм го неведнъж,мисля,че беше отпреди войната,но в общи линии представляваше следното - Хитлер приема някакъв парад,возейки се на прототипа на бъдещия фолскваген-бръмбар от 60-те години!Дали не беше за откриването на олимпиадата в Берлин,през 1936г.Мисля,че по-добра реклама от това едва ли би имало!
Ся да ти кажа и за Бръмбара.Хитлер е поискал Народен автомобил ,който да не тежи повече от 1000кг.,да не гори повече от 10л на 100.Да вдига поне 100км/ч и да не е по скъп от 1000марки(тогавашни пари).Обърнал се към конструктора австриец Фердинанд Порше но Порше отказал.Под заплаха за концлагер последствие приел и конструирал прословутия "бръмбар".Народа немски се ентусиазирал и започнал да прави записвания за автомобили внасяйки пари , но Хитлер имал други намерения и опорочил собствената си идея използвайки парите на хората за военни цели.
http://www.extremecentrepoint.com/?p=3567
@автора на темата-Избра ли си марка от фаворитите или още се колебаеш? Без тест драйв- само на приказки ли ще вярваш?Един господин от блока има Гранд Пикасо и вчера ми сподели ,че откакто го е купил е минал доста километри и нищо досега не му е правило проблем.А комфорта му е много над немеца от същия клас.
Popopopopo
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Da Edd »

Според изследване за надеждност от 2009 г на най-голямата организация за технически прегледи в Германия TÜV средният процент на дефектност (при две-три години възраст на парка) на Citroen C4 е 9%, което го отрежда на 106. място. VW Touran е на 46. място с 4,3% на дефектност. На първите две места стоят Toyota и Mazda. :)

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... 09-2-3/218
Аватар
Exso
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 13:59 pm
skype: zara_boy_91
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Exso »

Ами да Ви кажа Ситроена е мн красив модел специално този и мн ми допада .обаче всички тея неща за които се говорят за него и направо незнам. Едни казват това е най-комфортната марка автомобил както и пежо ,други казват че е правена без мн мн да и се обръща внимание едва ли не са някви боклуци. Аз мисля ,че много се преувеличава относно VW i Mazda защото един вид плащаш за марката . И това им позволява на тея марки да надуват цените .като използват мисленето на хората ,че немското е най-качествено
Всичко за вашият телефон.Всякакви аксесоари,часовници,компютърни джаджи с висок клас на качество и приемливи цени !
Можете да видите всичко тук! --->http://allforyou-shop.alle.bg/
Skype: zara_boy_91
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от sawo »

Всъщност, цените им според мен изобщо не са издути, даже за новите модели на mazda според мен са ако не ниски то поне адекватни, за това което предлагат. VW също не са толкова скъпи - mercedes също са надеждни, ама не се купуват толкова ;)
Все пак нормално е една кола с 4/5 звезди за сигурност и доказана надеждност да е по-скъпа от друга такава която е точно на другия край на скалата.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от nasenceto »

Exso написа:Ами да Ви кажа Ситроена е мн красив модел специално този и мн ми допада .обаче всички тея неща за които се говорят за него и направо незнам. Едни казват това е най-комфортната марка автомобил както и пежо ,други казват че е правена без мн мн да и се обръща внимание едва ли не са някви боклуци. Аз мисля ,че много се преувеличава относно VW i Mazda защото един вид плащаш за марката . И това им позволява на тея марки да надуват цените .като използват мисленето на хората ,че немското е най-качествено
Добре си се ориентирал. Слушай кво ти пее радиото и взимай Ситроена. Той е като совалка сравнена с каруцa спрямо останалите коли по отношение на оборудване и интериор. За возията е повече от ясно - ситроен са колите с най добра возия. Гледах по Top Gear за това как операторите на конните надбягвания ползвали точно ситроен, защото най - малко им подскачала камерата. Още повече ти го казва човек, който е минал доста километри с Mazda5 2008, за разлика от останалите дето се намират само на приказка. Относно VW смятам че държат необосновано високи цени, а не предлагат нищо повече от маздата.
Аватар
Exso
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 13:59 pm
skype: zara_boy_91
Обратна връзка:

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от Exso »

nasenceto написа:
Exso написа:Ами да Ви кажа Ситроена е мн красив модел специално този и мн ми допада .обаче всички тея неща за които се говорят за него и направо незнам. Едни казват това е най-комфортната марка автомобил както и пежо ,други казват че е правена без мн мн да и се обръща внимание едва ли не са някви боклуци. Аз мисля ,че много се преувеличава относно VW i Mazda защото един вид плащаш за марката . И това им позволява на тея марки да надуват цените .като използват мисленето на хората ,че немското е най-качествено
Добре си се ориентирал. Слушай кво ти пее радиото и взимай Ситроена. Той е като совалка сравнена с каруцa спрямо останалите коли по отношение на оборудване и интериор. За возията е повече от ясно - ситроен са колите с най добра возия. Гледах по Top Gear за това как операторите на конните надбягвания ползвали точно ситроен, защото най - малко им подскачала камерата. Още повече ти го казва човек, който е минал доста километри с Mazda5 2008, за разлика от останалите дето се намират само на приказка. Относно VW смятам че държат необосновано високи цени, а не предлагат нищо повече от маздата.
Един човек на мое мнение аз съм карал тойота и да мога да кажа че японските автомобили наистина имат заслужено качество но на момента хората не влагат много вяра в ситроена а си мисля ,че е кола достойна за уважение и не отстъпва по нищо на други немски автомобили и мисля да си го взема ситроена , не мисля че ще ме предаде :)
Всичко за вашият телефон.Всякакви аксесоари,часовници,компютърни джаджи с висок клас на качество и приемливи цени !
Можете да видите всичко тук! --->http://allforyou-shop.alle.bg/
Skype: zara_boy_91
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: VW touran или Citroen C4 Grand Piccasso?!

Мнение от realprofesora »

Exso написа:
nasenceto написа:
Exso написа:Ами да Ви кажа Ситроена е мн красив модел специално този и мн ми допада .обаче всички тея неща за които се говорят за него и направо незнам. Едни казват това е най-комфортната марка автомобил както и пежо ,други казват че е правена без мн мн да и се обръща внимание едва ли не са някви боклуци. Аз мисля ,че много се преувеличава относно VW i Mazda защото един вид плащаш за марката . И това им позволява на тея марки да надуват цените .като използват мисленето на хората ,че немското е най-качествено
Добре си се ориентирал. Слушай кво ти пее радиото и взимай Ситроена. Той е като совалка сравнена с каруцa спрямо останалите коли по отношение на оборудване и интериор. За возията е повече от ясно - ситроен са колите с най добра возия. Гледах по Top Gear за това как операторите на конните надбягвания ползвали точно ситроен, защото най - малко им подскачала камерата. Още повече ти го казва човек, който е минал доста километри с Mazda5 2008, за разлика от останалите дето се намират само на приказка. Относно VW смятам че държат необосновано високи цени, а не предлагат нищо повече от маздата.
Един човек на мое мнение аз съм карал тойота и да мога да кажа че японските автомобили наистина имат заслужено качество но на момента хората не влагат много вяра в ситроена а си мисля ,че е кола достойна за уважение и не отстъпва по нищо на други немски автомобили и мисля да си го взема ситроена , не мисля че ще ме предаде :)
+1
Зимай ситроена и се кефи.Сложи си в хладилната жабка една Стела Артуа и иди някъде сред природата с любимия човек да я изпиете.
Като я вземеш колата направи снимки. :cheers:
Popopopopo
Публикувай отговор