Ще протестираме,а?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от Princo »

Цените ги определят Лукойл,спрямо пазари и всякакви глупости,които им дойдат на главата,като най-определящия фактор е кефа на Лукойл.Държавата има право да се намеси в ценообразуването,ако то не е законно.Все едно да си отворя фирма за хляб и да го продавам на по 10 лв.,дали тогава държавата няма да се намеси ? :wink: Друго,което може държавата да направи е да следи за картел,какъвто го има от много години.Сетих се и друго,да се следи качеството,определено нещо важно ! :tongue:

В крайна сметка положонието е следното : Няма адекватна форма на протест,организаторите срещат трудности,тъй като няма разумен човек,който да позволи протеста да бъде както трябва.Прекалено много пари ще спести българина и прекалено много пари ще загубят дадени подбрани хора.Другото което е,че има картел,държавата не се намесва,в същото време хората протестират с някаква надежда нещата да се променят,тц,не мой стане тъз работа ! 8) Та ще ги свалят сега с 20-30 стотинки да замажат очите и туй то.На печелившите,честито ! :smoukin:

П.П Оставаме си с надеждата Б.Б и компания да вдигне заплатите през 2013 и 2014,ама пак няма да има файда,бензина ще е вече 5 лв. литъра. :mrgreen:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от nasenceto »

Държавата може да вдигне заплатите само в държавния сектор, т.е. администрацията, която пък се издържа единствено от нашите данъци. За да стане това трябва да се увеличат в приходите в бюджета, кето може да се постигне или чрез растеж на икономиката или чрез намалявяне на сивия сектор, или двете заедно. Частника може да вдигне заплатите само ако му тръгне работата и се увеличи конкуренцията на пазара на труда, като един от най големите фактори е влизането в Шенген и еврозоната като пълноправен член, щото тогава всичкия квалифициран персонал ще реши да си вдигне шапката и тогава работодателя - няма накъде. Негативните последствия ще ги усетят експортните фирми, щото пък това автоматично ще намали конкурентноспособността им. За съжаление сме много назад в леката и тежката промишленост, като основния ни проблем е липсата на високотехнологично производство и се оказва така че няма кво да изнасяме, и произвеждаме само за собствени нужи. А вече и внасяме. Най фрапантен е вноса на картофи ябълки и тем подобни от Франция, Италия, Хоалндия и др. (направо ум не ми го побира, след като там работника който ги отглежда е с 10 пъти по голям надник от нашия). Абсолютно същата предполагам е и причината Лукойл да работи на такива цени - морално и физическия остаряла техника, произвеждаща скъпо и некачествено гориво. Докато не почнем да инвестираме в ноу хау и високотехнологична индустриализация нямаме шанс.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от besniaa »

Ако почнеш да правиш хляб по 10стотинки дали ще имаш ресурс да издържиш достатъчно, че да останеш само ти на пазара ? Проблема не е в Лукойл, защото цените са подобни и в другите Европейски държави... обаче там заплатите им са в пъти по-високи и ако тук с една минимална работна заплата се купува 100л бензин, там с минимална ще купиш 500-600-700л.... Решението на проблема е комплексно и за него ни трябват много по-далновидни управляващи от сегашните и всички предишни...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от nasenceto »

А в Лукойл англичани и французи ли бачкат или българи? И какви заплати им дават? Цената на продукта не се формира само от суровините. Решението на проблема е облекчаване на режима за внос на горива. Така ще се увеличи конкуренцията и Лукойл сами ще клекнат. Тогава или ще свалят цените (ако предположим че са с нереална надценка) или ще инвестират в подобряване на технологията си.
Тва за "комплкесното решаване на проблемите" ми звучи малко отнесено. Трябва конкретика. От 7 милиона българи така ли един не каза поне една смислена стъпка, която трябва да се предприеме? Всички казваме трябва, никой не казва как.
Аватар
the gss
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 12:05 pm
Местоположение: ****баня Пиперка

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от the gss »

шитава история .. покрай тази "СИЛА" доста хора се отказаха от протестите ..
Изображение
sa6o_be4ev
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 14:42 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от sa6o_be4ev »

Какво направихте днес? Никой нищо не казва. :mrgreen:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от besniaa »

nasenceto написа:А в Лукойл англичани и французи ли бачкат или българи? И какви заплати им дават? Цената на продукта не се формира само от суровините. Решението на проблема е облекчаване на режима за внос на горива. Така ще се увеличи конкуренцията и Лукойл сами ще клекнат. Тогава или ще свалят цените (ако предположим че са с нереална надценка) или ще инвестират в подобряване на технологията си.
Тва за "комплкесното решаване на проблемите" ми звучи малко отнесено. Трябва конкретика. От 7 милиона българи така ли един не каза поне една смислена стъпка, която трябва да се предприеме? Всички казваме трябва, никой не казва как.
Директно ти казвам - трябва правилна политика и воля за създаване на по-добра икономическа обстановка и привличане на повече инвеститори... от там следва - създаване на повече работни места, повече работещи, повече данъци, повече пари в държавата... стимулиране на бизнеса по различни начини - било ниско-лихвени кредити, било данъчни облекчения, било други начини... и тогава вече, когато един инвеститор има сериозен бизнес - ще си цени образованите и ценни кадри и ще се стреми да ги запази с финансов стимул... И човек, когато получава достатъчно възнаграждение за труда си, с което може да си позволи да живее нормално - няма да вземе за проблем разлика от 10ст в цената на литър гориво....Как обаче ще се постигне това - нямам точна идея, която да звучи сериозно в днешното лигаво време... И пак ти казвам смислена стъпка - няколко ефективно осъдени за корупция и кражби в особено големи размери... Дали ще получат инфаркт или ще се самоубият - според обстановката....

Старая се, вместо да мрънкам да ми свалят бензина с 10-20 стотинки да мисля как да поработя и да изкарам малко повече парички - защото цената на бензина не зависи от мен, обаче продуктивността ми в много голяма степен зависи точно от мен...

Цената се формира от няколко основни фактора - цена на петрола (не зависи от нас), акциз - от ЕК ни резнаха да не го пипаме, ДДС - пак няма да се пипа и разходите по преработката с търговския марж...единствено последните две може да се пипат, но в не особено значителни граници...

и в този ред на мисли - в последно време попътувах малко по Европа... за сравнение - в Австрия 1л дизел беше 1.20-30евро, при цена в БГ около 2.50... в Англия пак дизел беше около 1,10-20 паунда... съмнявам се, там да работят със стари технологии, а по данни техните акцизи са по-високи от нашите...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
sa6o_be4ev
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 14:42 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от sa6o_be4ev »

24 часа написа:С 4 ст. повече струва литър от масовия бензин
А-95 от днес. Той вече е по 2,41 лв./л в
бензиностанциите. Пропан-бутанът поскъпна
до 1,20 лв.
В деня на поредните протести срещу цените на
горивата"Лукойл Нефтохим" вдигна цените на
едро. А-95 скочи с 2,79% до 2342 лв. за тон, а
пропан-бутанът се вдигна с 5,63%. Според
информация на компанията по
бензиностанциите й литър А-98 струва 2,59
лв./л, а дизелът - 2,46 лв.
Скокът от вчера е първият след изтичането на
мораториума върху цените. Той бе подписан
на 23 март с таван от 2,37 лв. за литър А-95 и
2,49 лв. за дизела.
Статията е от вчера
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от ronaldo7 »

Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от nasenceto »

besniaa написа:
nasenceto написа:А в Лукойл англичани и французи ли бачкат или българи? И какви заплати им дават? Цената на продукта не се формира само от суровините. Решението на проблема е облекчаване на режима за внос на горива. Така ще се увеличи конкуренцията и Лукойл сами ще клекнат. Тогава или ще свалят цените (ако предположим че са с нереална надценка) или ще инвестират в подобряване на технологията си.
Тва за "комплкесното решаване на проблемите" ми звучи малко отнесено. Трябва конкретика. От 7 милиона българи така ли един не каза поне една смислена стъпка, която трябва да се предприеме? Всички казваме трябва, никой не казва как.
Директно ти казвам - трябва правилна политика и воля за създаване на по-добра икономическа обстановка и привличане на повече инвеститори... от там следва - създаване на повече работни места, повече работещи, повече данъци, повече пари в държавата... стимулиране на бизнеса по различни начини - било ниско-лихвени кредити, било данъчни облекчения, било други начини... и тогава вече, когато един инвеститор има сериозен бизнес - ще си цени образованите и ценни кадри и ще се стреми да ги запази с финансов стимул... И човек, когато получава достатъчно възнаграждение за труда си, с което може да си позволи да живее нормално - няма да вземе за проблем разлика от 10ст в цената на литър гориво....Как обаче ще се постигне това - нямам точна идея, която да звучи сериозно в днешното лигаво време... И пак ти казвам смислена стъпка - няколко ефективно осъдени за корупция и кражби в особено големи размери... Дали ще получат инфаркт или ще се самоубият - според обстановката....

Старая се, вместо да мрънкам да ми свалят бензина с 10-20 стотинки да мисля как да поработя и да изкарам малко повече парички - защото цената на бензина не зависи от мен, обаче продуктивността ми в много голяма степен зависи точно от мен...

Цената се формира от няколко основни фактора - цена на петрола (не зависи от нас), акциз - от ЕК ни резнаха да не го пипаме, ДДС - пак няма да се пипа и разходите по преработката с търговския марж...единствено последните две може да се пипат, но в не особено значителни граници...

и в този ред на мисли - в последно време попътувах малко по Европа... за сравнение - в Австрия 1л дизел беше 1.20-30евро, при цена в БГ около 2.50... в Англия пак дизел беше около 1,10-20 паунда... съмнявам се, там да работят със стари технологии, а по данни техните акцизи са по-високи от нашите...
Aбсолютно вярно. Не виждам противоречие межу моя и твоя пост.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от besniaa »

nasenceto написа: Aбсолютно вярно. Не виждам противоречие межу моя и твоя пост.
няма противоречие.. бях малко по-конкретен.. :D
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
the gss
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 12:05 pm
Местоположение: ****баня Пиперка

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от the gss »

sa6o_be4ev написа:Какво направихте днес? Никой нищо не казва. :mrgreen:
едно голям нищооооооооооооооо ..
Изображение
Аватар
the gss
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 12:05 pm
Местоположение: ****баня Пиперка

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от the gss »

следващия протест се очертава да е на 15-ти.
Изображение
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от admin »

Дано да има някакъв ефект :roll:
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Ще протестираме,а?

Мнение от Lexx »

Според мен цялата концепция за тез протести за високата цена на бензина не е измислена.Не цената е висока на бензина а ние вземаме малко пари - в тази посока трябва да си обединим усилията - увеличаване на заплатите.
Публикувай отговор