Aриана прет-а-порте

Тука е място за реклама. Ако имате бизнес или извършвате дадена услуга тука е мястото където може да я представите. Изрично е забранено опоменаването на цени. Потребителите могат да коментират единствено качеството на услугата ако са били ваши клиенти.
Правила на форума
Всякакви коментари свързани с пазарлък ще бъдат изтривани. Само хора който са били клиенти на съответната обява имат право да я коментират.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от besniaa »

toreto_sz написа:
между другото Загорката е с нов вкус от Февруари насам може да се разпознае по ярко зелените етикети на които никъде не пише дзън
може да си прав, не съм опитвал от миналото лято, защото тогава бях разочарован... ще пробвам сега как е, искрено се надявам да е по-хубава :) защото това е легенда ....
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от Zac »

3 студентски години вече минаха и през един месец събираме толкова бутилки Загорка, че ги събирам и ги качвам на колата :arrow: 2 пълни каси от амбалаж :) (При това не пием само в стъклена бутилка).
Преди 2 години и шуменското не беше лошо. Но съвсем друга работа си е да отвориш 1 бутилка Загорка и да се размерише на хмел в цялата стая..
Арианата не ми прави впечатление, малко ми е безвкусна.Хайнекенчето е яко. От 2л. бутилки Пиринското не е лошо (особенно цена/качество)
Стелата и до някаде Старопрамена са добри от на Каменица завода.
Всичките останали "бири" за мен не струват (Там Славени, Болярки, Леденики и т.н.)
А от чуждестранните Pilseneer Urquel, определено е една от най-добрите. Като бях в Чехия ми направи много добро впечатление налияният й вариант (предлага се 10,11,12 градуса(не % алкохол), като от това зависи колко е силна, съответстваше на нещо от сорта на 4.4, 4.7, 4.9 % ).
В крайна сметка мога да обобщя, че за времето от което се наливам с бира, Загорката стана една от най-качествените бири, не само на национално ниво.
п.п. Добре е който не е ходил на Загорка тура, да отиде и да я опита преди да добавят консервантите, да опита "живият" вариант. :) :cheers: :cheers: :cheers:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от realprofesora »

Zac написа:3 студентски години вече минаха и през един месец събираме толкова бутилки Загорка, че ги събирам и ги качвам на колата :arrow: 2 пълни каси от амбалаж :) (При това не пием само в стъклена бутилка).
Като бях в Чехия ми направи много добро впечатление налияният й варианткато от това зависи колко е силна, съответства (предлага се 10,11,12 градуса(не % алкохол), като от това зависи колко е силна, съответстваше на нещо от сорта на 4.4, 4.7, 4.9 % ). от което се наливам с бира, Загорката стана една от най-качествените бири, не само на национално ниво.
п.п. Добре е който не е ходил на Загорка тура, да отиде и да я опита преди да добавят консервантите, да опита "живият" вариант. :) :cheers: :cheers: :cheers:
@Zac- Хвала ,че оценяваш вкусовите качества на Загорка, явно си падаш по силните бири и затова Ариана ти се е сторила по-слаба.
По първия абзац в червено да ти обясня някои неща , та да ги чуят и другите. 10,11, 12 %( в проценти) това е съдържанието на СУХО ВЕЩЕСТВО в бирата, или с други думи, ако се изпари водата в бутилката ще остане толкова процента сухо вещество.
Другото в градуси е алкохола-4, 4.4, 5 и т.н. един градус алкохолен означава 1% чист алкохол в съдържанието .
По въпроса за консервантите си за публично наказание под сексуална форма :spank: .В Загорка и Ариана консерванти не се слагат-просто бирата се пастьоризира и така се увеличава нейната трайност.
На който не му е станало ясно да продължава да го чете докато му се изясни.На останалите НАЗДРАВЕ! :cheers:
Popopopopo
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от Zac »

Да напълно прав си, объркал съм се.. и вярно забравих за пастьоризацията :) :cheers:
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от belata »

Професора е човека,няма кой да знае повече за Бирата от него,та той е част от традицията наречена Загорка...
:cheers:
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от ksdh »

В Загорка и Ариана консерванти не се слагат-просто бирата се пастьоризира и така се увеличава нейната трайност.
На който не му е станало ясно да продължава да го чете докато му се изясни.


Добре е, ако сам си вярваш, ама и това не го вярвам! Щото, много повече вярвам на вкусовите си усещания, на гадния остатъчен дъх, идентичен и при двете бири, отколкото на празни шамански заклинания!
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от belata »

ksdh написа:
В Загорка и Ариана консерванти не се слагат-просто бирата се пастьоризира и така се увеличава нейната трайност.
На който не му е станало ясно да продължава да го чете докато му се изясни.


Добре е, ако сам си вярваш, ама и това не го вярвам! Щото, много повече вярвам на вкусовите си усещания, на гадния остатъчен дъх, идентичен и при двете бири, отколкото на празни шамански заклинания!
Няма как да не си вярва,информацията му е от първа ръка,той работи в Загорка,и е част от системата за производство на пенливата течност...
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от ksdh »

Няма как да не си вярва,информацията му е от първа ръка,той работи в Загорка,и е част от системата за производство на пенливата течност...



Точно заради това не може да бъде безпристрастен в оценката си! Само дето все още не съм разбрал, защо се е нагърбил да прави реклама тука? Вече попитах и по-нагоре, но явно въпросът му се е видял маловажен!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от nasenceto »

Всичко за теб естествено е конспирация. Не прави реклама, не насаждай мнение. Човека просто си защитава своето. Така както собствениците на опелчета винаги ще ти обяснят как това са най добрите коли и т.н. Искрено съжалявам че голяма част от нашите мили сънародници са като теб. Типичен архитип на оня персонаж от шоуто на Слави, който все викаше "В Русия съм, в Русия съм...".
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от ksdh »

nasenceto написа:Всичко за теб естествено е конспирация. Не прави реклама, не насаждай мнение. Човека просто си защитава своето. Така както собствениците на опелчета винаги ще ти обяснят как това са най добрите коли и т.н. Искрено съжалявам че голяма част от нашите мили сънародници са като теб. Типичен архитип на оня персонаж от шоуто на Слави, който все викаше "В Русия съм, в Русия съм...".

Никва конспирация, само гадна бира, която хвалят, като че ли и е умряла циганката... :lol:


Но пък, никъде не казвам да не и прави реклама, само попитах, ЗАЩО я прави? И какво означава - защитава своето? Да не е главния акционер в сянка, а пък ние да не знаем?

Ех, ама и голям лаф каза, че голяма част били като мене...! Ако голяма част наистина бяха като мене, най-малкото загорката нямаше да е тая гадория, която е сега, за другото няма да говорим, не му е дошло времето! А и кво ли ще разбереш, вЕрвай ми!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от sawo »

Защо прави реклама - споделя една хубава бира с приятели :) Все пак на който не му харесва негова си работа, нали? ;) Той пари няма да вземе, даже и в 5 форума да и направи реклама, пък и не е това целта. Познавам realprofesora от доста време и според мен никога няма да тръгне умишлено да лъже, още по-малко за такава глупост във форума. Така или иначе на бутилката си има етикет, където трябва да пише съдържанието - който не вярва може да направи анализ в лаборатория (не е чак толкова скъпо) и ще види има ли консерванти или не.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от realprofesora »

Няма да цитирам никой просто ще се опитам да отговоря на няколкото въпроса произлезли от горните 4-5 мнения.
По въпроса колко са "гадни" Загорка и Ариана се вижда от процента пазарен дял.При свободен пазар консуматорите сами си избират какво да пият.Има и по-евтини бири има и по-скъпи.Моят съвет е- ако ви хареса дадена бира си пийте от нея , но не е лошо от време на време да пробвате и от други марки.
Вкусовете на хората са различни и трябва да сме толерантни в това отношение.За пример в Германия се произвеждат над 150 вида бира и пак се внасят други видове.
Имам много познати които си харесват Шуменско и Каменица , еми извинявайте но на мен честно да ви кажа не ми отговарят на вкуса.Има бири които ми харесват като Стела Артоа и Хайнекен ,но си ги позволявам на празници.
По въпроса за консервантите се разбрахме -това ,че на някои след пиене на дадена марка им оставал гаден вкус в устата не знам от какво е .Или не са си мили зъбите или мезето им не е добро. :lol: Но пак ви казвам консерванти в продуктите на Загорка АД не се слагат.Кълна се в децата си.Работя там от 20 години.
Който разбрал -разбрал Наздраве! На останалите късмет с намирането на любима бира. :cheers:
Popopopopo
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от ksdh »

realprofesora написа:Няма да цитирам никой просто ще се опитам да отговоря на няколкото въпроса произлезли от горните 4-5 мнения.
По въпроса колко са "гадни" Загорка и Ариана се вижда от процента пазарен дял.При свободен пазар консуматорите сами си избират какво да пият.Има и по-евтини бири има и по-скъпи.Моят съвет е- ако ви хареса дадена бира си пийте от нея , но не е лошо от време на време да пробвате и от други марки.
Вкусовете на хората са различни и трябва да сме толерантни в това отношение.За пример в Германия се произвеждат над 150 вида бира и пак се внасят други видове.
Имам много познати които си харесват Шуменско и Каменица , еми извинявайте но на мен честно да ви кажа не ми отговарят на вкуса.Има бири които ми харесват като Стела Артоа и Хайнекен ,но си ги позволявам на празници.
По въпроса за консервантите се разбрахме -това ,че на някои след пиене на дадена марка им оставал гаден вкус в устата не знам от какво е .Или не са си мили зъбите или мезето им не е добро. :lol: Но пак ви казвам консерванти в продуктите на Загорка АД не се слагат.Кълна се в децата си.Работя там от 20 години.
Който разбрал -разбрал Наздраве! На останалите късмет с намирането на любима бира. :cheers:


Пазарен дял, дрън-дрън! Сякаш сме Китай или Индия, и стотици милиони предпочитат любимата бира...,Е да, ама не! Колко може да е пазарния дял в една изнемогваща страна? Не в проценти, а в реални хора? И не се ли послъгва, и то доста, все пак всички знаем как се правят тия стъкмистики?

Прави впечатление и друго - с навлизането на чужди големи вериги магазини започна да се предлага и бира, изцяло от внос! Интересното е обаче, че започна и големия дъмпинг на пазара! Как ще отговорят местните производители на това? Защото, нека не се лъжем, цените на туземската бира са доста високи! Освен това, в тези големи вериги редовно се правят намаления, и бирата, като една от стоките им, доста върви! В случая визирам ЛИДЛ! Защо обаче, не виждам по другите магазини(в ЛИДЛ загорка и ариана не се продава, само шуменско е от българските), същите намаления? Само не ми излизайте с клишето, че загорката е най-най, и прочие глупости! В тази връзка, не смятате ли, че пазарния дял на Загорка(какъвто и да е той), е просто един силно надут балон? Все пак, лично виждам, какви количества се купуват, вече от месеци, и не само на промоция, от ЛИДЛ! Разбира се, един ЛИДЛ едва ли е сериозен показател, но съм сигурен, че навсякъде е така в България, доста лидъли има, а и не само те!


И накрая, относно гадния дъх, може би малко неправилно се изразих - остава нещо като леко гадене! И това е истина, за съжаление!Едва ли се получава само от пастьоризацията! А колкото до миенето на зъбите, не само работягите от Загорка имат представа как се ползва паста и четка за зъби, и ние поназнайваме туй-онуй!
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от Da Edd »

ksdh написа:Колко може да е пазарния дял в една изнемогваща страна? Не в проценти, а в реални хора? И не се ли послъгва, и то доста, все пак всички знаем как се правят тия стъкмистики?
Не, всъщност не знаем. Обясни как се правят!
Приходите на Загорка за 2009 г. са 149,140 млн лв. - Производството на Загорка АД в хектолитри
Приходите на Каменица за 2009 г. - 112,229 млн лв - Производството на Каменица АД в хектолитри
Данните са от Търговския регистър.
ksdh написа:Прави впечатление и друго - с навлизането на чужди големи вериги магазини започна да се предлага и бира, изцяло от внос!
С това съм напълно съгласен. На първата страница на темата писах, че според мен промоциите от последните месеци на българските пивоварни са породени именно от навлизането на по-евтини вносни бири.
ksdh написа: И накрая, относно гадния дъх, може би малко неправилно се изразих - остава нещо като леко гадене! И това е истина, за съжаление!Едва ли се получава само от пастьоризацията!
Пробвай новата Загорка - доста по-различна е.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Aриана прет-а-порте

Мнение от besniaa »

опитах доста от евтините бири от Лидл и Кауфланд... няма да си ги купя отново... въпрос на вкус...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Публикувай отговор