Толерантни ли сме?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

nasenceto написа:Кои са тия свестните, че не разбрах?

Свестните ли? Много труден въпрос наистина. Аз за себе си съм си изработил един интересен начин да разпознавам ако не "свестните", то поне тези, които са трън в очите на боклуците и дегенератите. Значи, всички срещу които вият нищожества като Станислав Трифонов-тъй наречен и назначен шоумен на РеПубликата!
-Велислава Дърева, това пък е едно дребно грозно и зло джудже. Та значи, достатъчно е тез двамата да подемат атака срещу някого, за да ти стане ясно, че тоя човек, яко не им влиза във стандартите на мутри, комуноиди и всяка друга крадлива и продажна паплач.
Такъв беше случая с Негово Величество. Едно нищожество, което не може да стъпе на малкия му пръст се пеняваше от бяс и проклиналия всяка вечер в гадното си шоу.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

Bul-Dog написа:Аз за себе си съм си изработил един интересен начин да разпознавам ако не "свестните", то поне тези, които са трън в очите на боклуците и дегенератите. Значи, всички срещу които вият нищожества като Станислав Трифонов-тъй наречен и назначен шоумен на РеПубликата!
-Велислава Дърева, това пък е едно дребно грозно и зло джудже. Та значи, достатъчно е тез двамата да подемат атака срещу някого, за да ти стане ясно, че тоя човек, яко не им влиза във стандартите на мутри, комуноиди и всяка друга крадлива и продажна паплач.
Бойко е един от най-оплюваните от Дърева и Слави. По твоята логика трябва да е някакъв светец! Не си ли противоречиш с предишни мнения?
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Мда, има и изключения, те потвърждават правилото! Всички научихме поради какви причини си развалиха иначе доста интимното приятелство каратиста и шоумена. Нали!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

По темата - явно дори и "ориенталците" са по-толерантни от нас - http://webtv.hurriyet.com.tr/2/12645/0/ ... oreni.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; (изгледайте клипчето)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Da Edd написа:По темата - явно дори и "ориенталците" са по-толерантни от нас - http://webtv.hurriyet.com.tr/2/12645/0/ ... oreni.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; (изгледайте клипчето)
Че тва не е ли наш Маским? Интересно никъде не виждам фанатизирани мюсюлмани, късащи плът от тялото си и замяргащи нашите "гяури" (както са наричали неверниците). Няма и хора с мегафони, призоваващи го да се маха обратно в "кръстоноска" европа. Хората приемат всичко от положителната страна и толерират нашата вяра без да се вживяват в куклус-клански постъпки. Евала. Още повече това си има и финансовата страна - генерира приходи от туризъм и не настройва полвината свят срещу себе си. Съответно няма идиотски писания в чуждата преса по тях на следващия ден.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3834031

..и коментарите отдолу:
"Това не е патриотизъм, а откровена варващина, простотия и .... не знам какво. Толкова ли са по-ерудирани, толрантни и цивилизовани в Итанбул, че около и на Великден "търпят" молитвите и празненствата на нашите сънародници-християни там.... Онзи ден в джамията е имало хора от арабските посолства и чужди студенти и да не могат да се помолят.... Глупците, защо не си организираха митинг някъде другаде, а не до джамията.... Ми то ако на празнествата на Герена на ФК "Левски" се допуснеэ митинг на привъреници на ЦСКА какво ще стане.... Това е пълно безумие и се радвам, че БЪЛГАРИТЕ ОТРЕКОХА ТОЗИ ВАВРВАРСКИ АКТ.......... "

Де да можеше да ги забранят и Атака и ДПС. Първите за расизъм и насаждане на етническа омраза, а другите за "партия на етническа основа", ама не става. Това просто ще им вдъхне още повече мерак за простотии и ще вземата да се изживяват като хайдути в нелегалност.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Кърджали беше пръв! Следва София...и други градове. За к'ва толерантност, за какво свободно изповядване ми говориш?

http://vbox7.com/play:34d380b2" onclick="window.open(this.href);return false;

Безпаметно българско племе-до вчера са те клали с кървав ятаган, днес ми говориш за правата на манафите да вият от джамиите си. Били мирно и кротко се молели-айде кат са толкоз хубави и кротки да видим що във свръх толерантна Франция взеха мерки срещу надигащия се ислям?! Щото това е религия нетолерантна, войнстваща и агресивна. Щото ти си го пуснал голтака кирлив в собствения си дом, дал си му препитание и подслон, но това не му е достатъчно, иска да вие по пет пъти на ден, иска жена му да ходи като нинджа по улицата, че да не видят всички за къв урод се е оженил...И наглостта им стига до там, че в обществата гостоприемик да налагат безумните си идеи и мераци.
И пак ми говори за етнически мир, толерантност и прочее купешки измислени думи-ама първо си направи една екскурзия до Ивайловград, Кърджали или до някой от завладените от манафите вече градове. Етнически мир, толерантност-да, съгласен съм.Но при нашите условия!!! Защото ти на наглеца подадеш ли му пръст, то ще ти налапа ръката!
Виждаш кво стана с Меди Доганов-противния циганин с измисления ДуПеСе-айде в името на мира и толерантността, айде да идват манафите с рейсове от Турция да ми избират тука за президент агент доносник Гоце. Щот е толерантен ветропоказател-освен да ловува и да бичи певачки други амбиции и мераци няма. И от където му свирнат все е наведен. Може да е лудо т'ва джудже Волен Сидеров-но единствен той пресрещна ердоган като дойде да му целуват гъза тука разни гоцета, батбойковци и прочее, само той му поиска сметка за изселените беломорски българи.
И ако толкова не можете да разберете политиката на исляма, политиката на Турция-питайте гърците-те ще ви разкажат за остров Кипър и за техните добросъседски отношения!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от admin »

Съгласен съм с Bul-Dog, политиците се опитват сега да си правят рейтинги и пиар на базата на тази случка. Медиите също си правят пиар защото определи политици които си правят пиар дърпат и конците на тези медии.

За остров Крит един мои приятел грък ми е разправял горе - долу какво се е случило. Нещо от рода на турция просто им е заграбила 3/4 от острова. За тази сметка обаче в Гърция трудно можеш да видиш джамия някъде еле пък някакъв мангал да вие на умряло по мегафон 5 пъти на ден.

Истината е, че на нашите политици това им отърва за да си правят пиар. Излизат по тв всичките, започват разни безсмислени изказвания. Не знам дали знаете, но това изкуство се учи когато искаш да станеш политик, как да кажеш много думи без да кажеш нищо смислено.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Във всяко стадо има мърша. Не можеш по тях да съдиш за цялото. И циганите са ми противни, ама онея от гетото. А има толкова много работещи яко и допринасящи за благото на държавата. В нашата фирма има такива работници - много печени пичове, с много мерак за работа. Професор Чирков също е циганин, ама колко ли "бели" българи е спасил, даже и той не може да каже. Не бъдете толкова крайни в оценките си. Това е идеята на толерантността - всяка истина им две страни. Първо погледни и от двете страни и тогава съди. Ако смятате че има по-раса добра от останалите или световна религия по-човешка от другите, значи сте реликти от един отмиращ свят. След 200-300 години (ако не сме се изтрепали до тогава поради липса на толерантност) ще сме толкова омешани, че раси вече няма да съществуват, а религиите все повече ще се размиват и припокриват.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Tenebrus »

nasenceto написа:Във всяко стадо има мърша. Не можеш по тях да съдиш за цялото. И циганите са ми противни, ама онея от гетото. А има толкова много работещи яко и допринасящи за благото на държавата. В нашата фирма има такива работници - много печени пичове, с много мерак за работа. Професор Чирков също е циганин, ама колко ли "бели" българи е спасил, даже и той не може да каже. Не бъдете толкова крайни в оценките си. Това е идеята на толерантността - всяка истина им две страни. Първо погледни и от двете страни и тогава съди. Ако смятате че има по-раса добра от останалите или световна религия по-човешка от другите, значи сте реликти от един отмиращ свят. След 200-300 години (ако не сме се изтрепали до тогава поради липса на толерантност) ще сме толкова омешани, че раси вече няма да съществуват, а религиите все повече ще се размиват и припокриват.

Много правилно. Но дори тогава ще има един изостанал регион от крайни аборигени наречен България. "Вервайте ми"...
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Леуе! Тия глобалистични глупости, това облъчване с години вече дават резултати.
Щели били разликите между народите и религиите да изчезват викаш, и кво става-едно голямо стадо, не че вече не сме де-лесно за манипулиране, лесно за управляване.
Вервай ми-Световната Банка иска точно твоята душа!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от realprofesora »

Здравейте ,
Настроен съм празнично , понеже сина ми утре е абитуриент, пък и е празник национален.Ще излезна да видя малко как хората празнуват , мажоретки , музика...вълнение.
Не искам изобщо ама изобщо да мисля за политика , понеже ония горе си правят пачките и се бетонират във власта и хич не им е през кура ,че щяло да е за сметка на народа ,пък ако ще и няколко човека да се сбият , да умрат и т.н. За бедността не искам да споменавам-то такава няма , има мизерия.
По въпроса за толерантността и нашумелия скандал с тази джамия в София.Еми да ви кажа на мен специално ще ми е крайно неприятно всеки ден да ми гърмят някви звуци , пък било то музика , ходжа , камбани и каквото искате.Аз искам спокойствие.Като се върна от работа да си почивам.Да гледам спокойно телевизия и да чатя и каквото си помислите друго.
Да си представим ,че аз отида в някой край на Родината ни България където е преобладаващо мюсюлманското население.Построя църква и взема да бия камбани всеки ден или по тонколони да призовавам за молитви.Дали ще са толерантни местното население и колко дена ще имам прозорци на църквата.Ако изобщо успея да завърша строежа де.
Еми според мен можеш да правиш каквото си поискаш ,стига да не пречиш на другите.А тези мюсюлмани в София точно това правят- пречат на другите да си гледат спокойно живота.
Ако някой дойде под прозореца ми и вдига шум -жална му майка.На останалите весело посрещане на 24ти май.
Да живее България!Пийте по една студена бира , пък като му дойде времето да поведа народа ,тогава ще му мислим.
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от admin »

Напълно съм съгласен с realprofesora, за съжаление и nasenceto е прав. Движението за антиглобализация се бори точно с това което описва nasenceto. Хората смятат, че границите вече са твърде размини, губят връзката си с миналото и съответно осъзнават, че загубят ли връзката си с миналото губят тяхната същност и това кои са били. Лесно е да кажеш е какво толкова, няма да имаме граници, разни мангали ще си вият на умряло, политиците не ги интересува нищо, разни хора крадат като разпрани от държавата, мисля, че много по трудно ще бъде ако някой от вас може ли да си представи, ако успее да прекоси пространствено времевия континуум и се озове в някогашната Велика Фанагория пред очите на Кан Кубрат на пример. Вярно е, света се променя, но не трябва да забравяме и миналото си. Трябва да бъдем толерантни точно толкова колкото са били със нас и дали са се съобразявали с нас или не.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

Bul-Dog написа:Леуе! Тия глобалистични глупости, това облъчване с години вече дават резултати.
Щели били разликите между народите и религиите да изчезват викаш, и кво става-едно голямо стадо, не че вече не сме де-лесно за манипулиране, лесно за управляване.
Вервай ми-Световната Банка иска точно твоята душа!
И какво искаш да кажеш? Че в момента като сме разделени на "малки стада", не сме лесно манипулируеми ли? Не виждам логика в думите ти. Паднат ли бариерите на етническа/религиозна/полова/сексуална омраза, човешкото развитие ще премине в нов етап. Защото ще съдят за теб не по цвета на кожата ти, а по това какво имаш в главата... и в сърцето си!
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

А кога България е била силна? Когато е била единна, монолита и цяла! Един Бог, един Цар, едно Отечество! Нали?!
А планът за глобализация, е план за разбиване на тия неща. Груб материализъм, консуматорство... И всичко това тръгва от разбиване на семейството-убие ли се градивната клетка на обществото-рухва целият организъм. Е, кое да сплоти едно семейство, един народ, ако не обща вяра, ценности . Да няма, казваш, религия, да няма граници-нищо да няма. Е, кво да има? ООН, Световна банка ???
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор