JVC KD-R45 авто ресивър много грее

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
runtime
Новак
Новак
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 14:39 pm

JVC KD-R45 авто ресивър много грее

Мнение от runtime »

Здравейте,

Купих си въпросния модел ама нещо ме съмнява, че прикалено много грее ( 80-90 може и повече градуса ) на пипане не се бара :) Нормално ли е това греене?
Да кажа само, че колоните са вързани като хората, не закъсяват никъде и са 30 вата 4 ома, от което следва, че не може в тях да е проблема.

Звънах в сервиза да ги питам и от там ми казаха да си карам така щом свири :-D Ама ако сега вдига тия градуси какво ще стане лятото? Ще вземе да пламне таблото най накрая :-D

Та някакви идеи нормално ли е това?
Изображение
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: JVC KD-R45 авто ресивър много грее

Мнение от Lexx »

Чак пък да пламне таблото.Най вероятно ако няма добро охлаждане да изгори крайното стъпало.И както са казали в сервиза карай докато спре нали е гаранционно.
А съмнява ме да са 80 90 градуса.След 50 градуса нагоре го усещаш като горещо и не можеш да го пипаш.
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: JVC KD-R45 авто ресивър много грее

Мнение от Salamura »

Пригоди някой вентилатор компютърен на 12 волта (8-12см диаметър) с малко адаптерче на 12 волта и си готов! Слагаш го да дърпа иили да духа през решетката на капака (все ще има решетка някъде). Един приятел така направи и кара от години така! Повече прах но се не загрява толкова много!
Моят ресивър си има вграден нискооборотен вентилатор отзад. Дам ли повечко жега на ресивъра и през лятото жегите - вентилаторът си издухва топлия въздух и самият ресивър не загрява много.
Публикувай отговор