Препоръчайте раница

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Препоръчайте раница

Мнение от 3AgHuK »

Колеги препоръчайте ми туристическа раница що годе прилична и не много скъпа до около 70 лева.Гледах в няколко магазина в града,но 200 и няколко лева нямам да дам за да купя.Та молбата ми е ако има изпечени планинари да споделят каква би ми свършила добра работа и съответно на прилична цена.Предполагам,че 60-70 л. би бил достатъчен обем.Раницата ще се ползва за най-много 2-3 дни преход.Искам да разбера на кои марки мога да разчитам.Предварително благодаря на отзовалите се :D
Изображение
Аватар
klox
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 19:26 pm
skype: klox_bg
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте раница

Мнение от klox »

http://www.tashev.bg/shop/" onclick="window.open(this.href);return false;
Водно и лазерно рязане, Сито и дигитален печат - www.patchov.com
Изображение
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Препоръчайте раница

Мнение от 3AgHuK »

Спрях се на Alpin 80+15 http://www.tashev.bg/shop/product_info. ... rticles=16 :) Малко е скъпичка ,но мисля че ще си оправдае парите :cheers:
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте раница

Мнение от sawo »

Само да вметна, че и в Метро ги продават ако не ти се чака :)
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Препоръчайте раница

Мнение от 3AgHuK »

Току що я взех оттам :mrgreen:
Изображение
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Препоръчайте раница

Мнение от nasenceto »

Добър избор. Аз също съм с "ташевка" 80+15, само че купувана през....1998-а година и е в префектно състояние, въпреки че е извървяла разстояние равно на обиколката на земята.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте раница

Мнение от sawo »

В нета е пълно с коментари от хора, които ползват тези раници от над 10 години и са страшно доволни. Аз лично съм си харесал един модел от кордура, но ще го заръчвам напролет че сезона за екскурзии поприключи :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Препоръчайте раница

Мнение от nasenceto »

sawo написа:В нета е пълно с коментари от хора, които ползват тези раници от над 10 години и са страшно доволни. Аз лично съм си харесал един модел от кордура, но ще го заръчвам напролет че сезона за екскурзии поприключи :)
Той сега започва, бе sawo :wink: Aз обичам да ходя в планината основно зимата. Да има сняг и да е студено, иначе голямо потене пада, а и слънцето хич не жали. Пък и тогава е по интересно и по уютно (няма ги тълпите туристи тръгнали с джапанки и куфари на "псевдо туризъм". Не че имам нещо против ентусиазма им, ама с планината майтап не бива. Един дъжд да ръсне и ще има счупени кокали... Неслучайно повече инциденти стават лятото.)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте раница

Мнение от sawo »

Мен жегата не ми пречи, а и доста от местата където ходя няма туристи :) Студа също не ме мори, но няма кой да ми се върже на акъла зимата :) Както казваш шега не бива а повечето ми приятели са по-скоро по разходките отколкото преходи и т.н.
Тази зима съм решил да направя няколко прехода в местности, които ще огледам предварително, но за 1-2 пъти и любителската туристическа раница ще свърши работа :)
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Препоръчайте раница

Мнение от 3AgHuK »

Аз за зимата не съм подготвен,нямам подходящо облекло.Но малко по малко събирам прилично оборудване :) Само дето много малко хора ми се навиват на акъла за толкова ходене пеша :(
Изображение
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Препоръчайте раница

Мнение от nasenceto »

3AgHuK написа:Аз за зимата не съм подготвен,нямам подходящо облекло.Но малко по малко събирам прилично оборудване :) Само дето много малко хора ми се навиват на акъла за толкова ходене пеша :(
По килата има много екипировка. От раници, до якета и термо-бельо ако щеш. Обувки обаче си купи нови. За 300-350 можеш да намериш добри. Не забравяй челник или фенерче в краен случай. Препоръчително е да имаш сух спирт и вестници. Служат не само за разпалки, а и като изолация ако замръкнеш някъде. С тях най-добре се изсушават мокри и навлажнени обувки. Помня когато аз почнах да скитам из планината зимата, бях с дкащайнки и най - обикновен екип на "Петрол" и въпреки това бая сняг съм измачкал.
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Препоръчайте раница

Мнение от 3AgHuK »

Да препоръчаха ми килата за такава екипировка както и вело екипировка ще търся.Ще тръгна някой ден и ще поразровя.За обувки имам едни чисто нови кубинки,които обаче са велурени и нестават за зимата.Фенерче имам едно малко Maglight-че :roll: Благодаря за съветите! :cheers:
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте раница

Мнение от sawo »

За кое говорите? Дрехи на килограм?
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Препоръчайте раница

Мнение от nasenceto »

sawo написа:За кое говорите? Дрехи на килограм?
Да. Втората употреба. Имам много сполучливи неща от там, а моя човек, дето ме зариби по планините (че и хижар на заслон Ботев беше за 2 години) е оборудван изцяло от такива магазини, че и на мен е опдарявал доста неща. Самоче той има време и ходи. Има два гардероба страхотни дрехи все от кила.
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Препоръчайте раница

Мнение от 3AgHuK »

Освен Мания-та знаете ли някои по-известни такива магазини? :)
Изображение
Публикувай отговор