Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от Nakito »

Истерията от Катуница се пренася и в други градове – снощи в областния град три циганки са били набити без повод от група младежи. Инцидентът е станал около 21,00 ч. близо до магазин «Била» на ул. «Александър Батенберг», потвърдиха днес от полицията.

Жените, които били с работни оранжеви елеци на сметосъбращата фирма «Нелсън – Чистота», чакали да мине да ги прибере бус на фирмата. Изведнъж те били нападнати от няколко младежи, който започнали да ги млатят с ритници и юмруци. Най-сериозно е пострадала 54-годишна жена, която е приета в старозагорската многопрофилна болница «Проф. д-р Стоян Киркович» с множество наранявания по лицето и главата. Според лекарите нямала опасност за живота й.

Полицията продължава издирването на извършителите на побоя.


Матей Бонев Стандарт
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

Бравос. Почна се. И то решиха да бият точно тея дето са най-беззащитни - възрастни жени. Евала на смелчаците. Пък като ша биете идете горе в гетото. Що биете точно тея дето бачкат и внасят данъци в държавата. Пуста му простотия....
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Александър Крачолов, председател на фондация "Лозенец": Конф

Мнение от Nakito »

Конфликтът в Катуница не е нито етнически, нито социален, а е на битова основа - антагонизъм между ромска фамилия и семейството на тамошната кметица. Това твърди пред "Старозагорски новини" Александър Крачолов, председател на фондация "Лозенец", личен познат на цар Киро. Според него, ако шофьорът на буса, убил 19-годишния Ангел, е бил арестуван веднага, нямало да се стигне до истерии. Крачолов твърди още, че няма опасност от ескалиране на напрежението в страната и ако правоохранителните органи не допуснат самоуправства около ромските квартали, нещата ще се успокоят.

- Г-н Крачолов, според Вас етнически или социален е конфликтът в Катуница?
- За мен конфликтът е битов. В основата стои антагонизмът между две семейства - ромско и българско, който подпали селото.
- Кое е българското семейство?
- Семейството на кметицата на Катуница.
- Защо смятате, че има битов конфликт между фамилия Рашкови и семейството на кметицата?
- Заради ежби за имоти. Тя като кметица не му даваше имоти, пускаше сигнали срещу него, той пускаше сигнали срещу нея, за да вземе някой имот.
- Но в Катуница се проля кръв. Напрежението ескалира след убийството на 19-годишния Ангел.
- Убийството си е чисто криминално престъпление и виновните трябва да понесат тежестта на закона. Според мен, ако след убийството на детето шофьорът на буса беше арестуван веднага, в рамките на 24 часа, нямаше да има никакъв протест и истерии. Щяха да го приберат и тълпата нямаше да се събере там.
- Вие познавате лично Кирил Рашков и бяхте домакин на едно от посещенията му в Стара Загора .Според Вас защо успя да настрои обществеността срещу себе си?
- Аз мисля, че той изтърва юздите на внуците си. Патриархалното в ромското семейство е легенда. Досега имаше едно патриархално отношение на дете, внук към родителя. Но сега това вече не съществува и младите са вироглави, не се вслушват в съветите на по-възрастните.
- Централните медии съобщиха, че мешерето се е отрекло вече от Кирил Рашков и ако имали някаква власт, щели да го осъдят на смърт.
- Мешерето е една глупост, измислена от една шепа роми. Мешерето си отговаря за едни 5000 човека, за т.нар. кардараши и има влияние над тази група, а не над голямата маса роми. Кардарашите са най-малобройната ромска група.
- Какво знаете за Кирил Рашков, как е забогатял?
- Нищо не знам за бизнеса му, кълна Ви се.
- Може ли от алкохол менте да се забогатее?
- Не знаем дали алкохолът на цар Киро е фалшив, или не, но хората, които се занимават с алкохолен бизнес, забогатяват. Нормално е.
- Смятате ли, че Кирил Рашков се ползва от покровителството на правораздавателните органи?
- Не разполагам с такава информация.
- Защо фамилия Рашкови искаха да влязат в политиката? Преди няколко години те идваха да правят свои структури в Стара Загора.
- Защото Рашков разбра една истина, че само със закони може да се оправи социалният статус на ромското население. И в парламента, и в общинските съвети трябва да има хора, които да работят и да казват как да се реши проблемът с ромите.
- Да, но социалният статус на фамилия Рашкови е много по-различен от този на мизерстващите роми.
- Аз говоря за принципи в политиката, а не за отделни личности в нея.
- Според Вашите прогнози, има ли вероятност конфликтът да се разрасне в страната?
- Не, няма да се разрасне, защото ромските неправителствени организации са наясно, че конфликтът в Катуница е битов, а не етнически. Мисля, че ако правоохранителните органи вземат отношение, да не се допускат самоуправства около ромските квартали, нещата ще се успокоят. Всяко чудо е за три дни.
- В старозагорския квартал "Лозенец" също има роми, които имат такива палати като на цар Киро. Около тях има ли някакво напрежение?
- Не, няма никакво напрежение. "Лозенец" е един много спокоен квартал.
- Централните медии съобщиха още, че ромите сформират бойни отряди в страната. Чувал ли се за такива отряди, има ли такава нагласа сред ромското население в Стара Загора?
- За пръв път чувам от Вас. Стара Загора е много спокойна, няма такова нещо.
Въпросите зададе:
Йовка ВЕЛИКОВА
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от Bul-Dog »

Пичове, по време на война си или на едната, или на другата страна!

Вие избрахте ли от коя страна сте?

Пп. А, да, падат и невинни жертви по време на война! Факт!
Четете ли новини, гледате ли телевизия? Всеки Божи ден е убит по един Българин-също толкова невинен, колкото и тези женици! На кого да съчувстваме? Кой ескалира нещата до там, че да се стигне до война?!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
1916
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 5:33 am

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от 1916 »

Бяхме към 1000 човека на шествието днес.Утре също в 19 пред Общината пак ще има!Бъдете активни,нека това е едва началото.Тази държава е на нас българите,не на малцинствата,богаташите,политиците и журналистите безродници!Днес циганите бяха супер насрани.На 2 по центъра им викам ей мангали и представете си не се обърнаха ами ускориха стъпка :mrgreen: Друг път щяха направо да вадят ножове.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от realprofesora »

Утре почивам , и аз ще дойда .Вече си нося ножа на кръста -във война сме ,колкото и да не ви се иска.
Медиите са пълни подлоги с лайна.Добре, че е интернета човек да се информира .
Вижте какво писна ми наистина.Действа доста деморализиращо факта ,че циганите не си плащат нито данъците на имотите(законни или незаконни) ток ,вода....нищо.Защо аз да бачкам и да им плащам облагите.Защо!
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от admin »

За войната не знам ама за това, че не плащат битовите си сметките е истина. Аз бях в енергото където една циганка се обясняваше, че плаща за 10 лв за преди СЕДЕМ месеца ток, а на мен ми пращат известие, че ще ме изключат след 15 дена ако не си платя сметката от миналия месец на обща стойност 1.42 лв защото никой не живееше по него време там. Това ако не е дискриминация, здраве му кажи.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от realprofesora »

admin написа:За войната не знам ама за това, че не плащат битовите си сметките е истина. Аз бях в енергото където една циганка се обясняваше, че плаща за 10 лв за преди СЕДЕМ месеца ток, а на мен ми пращат известие, че ще ме изключат след 15 дена ако не си платя сметката от миналия месец на обща стойност 1.42 лв защото никой не живееше по него време там. Това ако не е дискриминация, здраве му кажи.
Точно за това ти говоря ,че си малцинство в собствената държава.
Не вярвайте нищо на медиите -манипулират ни.Истината е в ИНТЕРНЕТ!!!
Popopopopo
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

За това че не си плащат няма вина държавата , а дружеството което има интерес да си събере взиманията.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от Tenebrus »

Е тук не съм съгласен Наско. Държавата има огромна вина, че не ги преследва, както преследва нас.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от sawo »

Държавата не преследва никой. Докато ЕВН или който е там не даде сигнал, никой няма да дойде от държавата да те търси.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от Tenebrus »

Е добре де, надявам се всички разбраха какво имам предвид.

като цяло говорех за държавата в лицето на НАП (що се отнася до данъци). Но така или иначе EVN няма властта да си изиска парите по съдебен начин. държавата трябва да го направи.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

Tenebrus написа:Е добре де, надявам се всички разбраха какво имам предвид.

като цяло говорех за държавата в лицето на НАП (що се отнася до данъци). Но така или иначе EVN няма властта да си изиска парите по съдебен начин. държавата трябва да го направи.
На мои познато могат да им звънят разни мутризирани персони да си търсят 30 лв сметка към Глобул, а на мангала няма кой да му звънне така ли? НАП работи с частни съдия-изпълнители. Не търсете всичката вина в държавата. Всичко опира до волята на политиците, изпълнителната и съдебната власт да изпълняват закона. Това че на са научени на ред мангалите си е вина точно на тея гореизброените. Не е луд тоя който яде баницата ,а тоя който му я дава.
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Протестът в Стара Загора - без ексцесии

Мнение от Nakito »

Протестът в Стара Загора - без ексцесии


Мирно и без проблеми премина на 26 септември вечерта протестът в Стара Загора, иницииран от група в социалната мрежа Фейсбук във връзка със случилото се в Катуница. Около 350 младежи, основно фенове на ПФК "Берое" и ученици, се събраха към 18.30 часа пред сградата на Общината.
Тъй като за демонстрацията не е било поискано разрешение от общинската администрация, на площада имаше масирано полицейско присъствие. Униформените служители проверяваха личните карти на най-младите ентусиасти и призоваваха към спазване на обществения ред. Група младежи в рокерски одежди надигаха бутилки с твърд алкохол, но за щастие това не доведе до буйни изяви. Като цяло "зелено-белите" фенове също се държаха цивилизовано и митингът започна като мълчаливо присъствие на централния площад.
С цел избягването на ексцесии, около 19 часа зам.-кметът на Община Стара Загора Белчо Белчев разреши на протестиращите да направят шествие по главната улица на града "Цар Симеон Велики" до парк "Княз Александър Стамболийски".
Част от участниците носеха тениски с българския трикольор, с лика на дякона Васил Левски и такива с изписани патриотични послания. Те скандираха "Нека покажем, че сме съпричастни към случващото се в държавата ни!" и настояваха "Да бъде приет закон, който да не позволява циганите да имат повече от едно дете!". Щом стигна до Паметника на загиналите във войните старозагорци в парк "Александър Стамболийски", множеството почете смъртта на двамата младежи от Катуница с минута мълчание. След това агитката се разпръсна, уговаряйки се, че на следващата вечер (27 септември) ще се събере отново на площада пред Общината. Но този път с по-добра организация и спазен уведомителен режим...
Вчера стана известно, че в Община Стара Загора е депозирано заявление за протеста на 27 септември от Тихомир Томов, кандидат за кмет на "Нова сила".
"Подадох заявлението като частно лице, а не като представител на политическа партия. Ще направя кратко изявление без да намесвам политици и избори", заяви в аванс за медията ни Томов.

Росица РАДНЕВА
в-к “Старозагорски новини”
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
1916
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 5:33 am

Re: Истерията от Катуница се пренесе и в Стара Загора

Мнение от 1916 »

Днес заради боклуците от герб и комунягите не ни позволиха да правим нещо :spank: Утре(четвъртък) пак от 19 часа ще има митинг пред Общината.Този път за разлика от първите два дена вероятно ще има някаква организация.Сигурно като първия ден ще има и шествие.
Публикувай отговор