Флашване на рутер

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
rrusev
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Сеп 29, 2011 10:55 am
skype: blowmagnum

Флашване на рутер

Мнение от rrusev »

Имам рутер който трябва да се флашне за да работи с друг доставчик, не съм компетентен, рутерът е buffalo wireless-G 125 high speed, някой може ли да се справи ?
Клуб по плуване и водно спасяване "Августа" набира деца от начална училищна възраст за уроци по плуване. Квалифицирани треньори и гарантиран резултат!
0892 466 015
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Флашване на рутер

Мнение от admin »

Обикновено за да се флашне рутера е заради някоя спецификация или бъг в оригиналния фърмуер. Кажи какъв е проблема на този рутер да видим дали се налага да се флашне.
"There is no 'patch' for stupidity."
rrusev
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Сеп 29, 2011 10:55 am
skype: blowmagnum

Re: Флашване на рутер

Мнение от rrusev »

Ами проблема е, че този рутер го имам от една промоция на networx-bg(Русе) - дадоха ми го, и след като ми изтече договора си остана за мен, сега искам да го ползвам с друг оператор - тук в Стара Загора, само че явно са го кодирали по някакъв начин(въобще не съм компетентен) и ми казаха, че трябва да се флашне за да може да се ползва и че било по-лесно направо да си купя нов.
Клуб по плуване и водно спасяване "Августа" набира деца от начална училищна възраст за уроци по плуване. Квалифицирани треньори и гарантиран резултат!
0892 466 015
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Флашване на рутер

Мнение от fantamaniaka »

Чакай не бързай да флашваш и купуваш.
Да може да е кодиран\заключен или още куп други сложни думи.......
трябва да има малко копче на което пише Reset задръж го докато лампичките му изгаснат и светнат пак.Така рутера ти е в заводски настройки.
Тогава пробвай да въведеш настройките на интернет доставчките си който ползваш в момента било Static IP,pppoe или нещо друго...
Изтегли си един мануал за него в него е описано много лесно как се настройва.
Ако имаш проблеми пиши тук в темата до къде си стигнал и кое не ти е ясно.(естественно като опишеш какви грешки ти дава,и на кой доставчик си)
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Флашване на рутер

Мнение от emzo »

Mалко вероятно БГ фирма да го направи, но може да има custom firmware.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Флашване на рутер

Мнение от niggaz_nature »

Всичко е до настройки , това да е заключен е много малко вероятно.

Работа за 5 мин (една бира).
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
ivalin4o87
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 2:26 am

Re: Флашване на рутер

Мнение от ivalin4o87 »

Ако искаш аз имам доста голям опит със тия рутери и мога да ти флашна общо взето всичко :) пък това копче reset няма нужда от да го натискаш.... забранено е но пък има и начин да заобиколим всичко!skype: ivalin-stankov
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Re: Флашване на рутер

Мнение от John3V »

ivalin4o87 написа:...пък това копче reset няма нужда от да го натискаш.... забранено е...
Ти вярно ли го мислиш това??? Я пак! Яко опит се иска - о, да!
----------------------------------------------------------------

@rrusev: Рутера ти най-вероятно е флашнат с OpenWRT, което си е стандарт при раздаване на подобни сапунерки на сръчни потребители. Забранява се рисет бутона и доставчика вече спира да бере грижи.
Начините за справяне са два, че даже и три:

1. Обаждаш се на русенци и им обясняш в прав текст, че според договор № ... от хх.хх.хххх г вече си горд притежател на въпросната кутия и желаеш да го ползваш за лични нужди. Малко ще се направят на отворени компоти от миналата година, но с настояване и споменаване на някои институции ще ти помогнат.

Ако ли не:

2. Чрез tftp (в случай, че са оставили време за бутлоудъра) качваш нов и познат фърмуер (оригиналния или дд-друг).

А в случай, че и това не помогне, ще се наложи т3, а именно:

3. Тъй като разбиването защитата на такава ОС е сравнително трудно, се прибягва да 4 жички и конзола. Това вече не е по силите и знанията на всеки "имащ голям опит с рутерите", но да речем че все ще се намери някой потребител, дето знае горе-долу, какво да запои и какво и къде да напише.
Вариант 3 е сравнително труден за употреба, понеже точно този рутер му е малко изчанчен jtag-a.
Може да се попрочете налко повече от тук.

btw - не си давам скайпа, нито имейла. НЕ СЪМ ЗАИНТЕРЕСОВАН да правя подобни гимнастики, нито пък имам голям опит с рутерите. Успех!
king_nothing
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 9:48 am
skype: king_nothing_bg
Местоположение: по света

Re: Флашване на рутер

Мнение от king_nothing »

Здравейте, имам следния проблем: рутера TP-Link tl-wr542g спря да работи след бурите през пролетта, светят всички лампи с изключение на WLAN и SIS!! Та чета аз из нета, че може евентуално да се флашне и да работи пак!! Проблема е там че когато го свържа с компютъра въобще го няма, моля за помощ как да го оправя !
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Флашване на рутер

Мнение от niggaz_nature »

Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
king_nothing
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 9:48 am
skype: king_nothing_bg
Местоположение: по света

Re: Флашване на рутер

Мнение от king_nothing »

пробвах и пак не става.. все същото си е :(
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Флашване на рутер

Мнение от niggaz_nature »

Ако и зарядното му е ок значи го хвърляй в коша.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
king_nothing
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 9:48 am
skype: king_nothing_bg
Местоположение: по света

Re: Флашване на рутер

Мнение от king_nothing »

работи си, но на дали ще изхвърля рутера!
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Флашване на рутер

Мнение от niggaz_nature »

При положение че рутера не струва повече от 15-20 лв на старо , не знам какъв е смисъла от евентуален ремонт ;) .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор