Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от sawo »

Линка вече е http://weather.war3z.org , вече в тестовете влезе и метео клетка :)
Ако има желание, ще пусна пак и текстовия вариант :) Принципно има още доста работа по страницата, може да сложа файла направо там.
IMAG0268.jpg
IMAG0269.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от Matrix_man »

Пусни и текстовия, ако не ти е проблем, че на тел. "по-добре" се виждаше... :cheers:

Edit: Това - "Усеща се като..." как се изчислява?
Athlon64 3400+,Asus K8N,Sapphire X1950GT,1256MB Kingston DDR400,160GB Seagate,Nec DVD-RW3520A,BlueStorm450W,Active coll AC4G-D,17" LCD Sceptre-X7 Naga II,Chronos Video Shuttle II,M$ Wireless Desktop Elite Keyboard,M$ Wireless IntelliMouse Explorer2.0
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от sawo »

Ще го пусна довечера, само ще сменя адреса на файла и ще го постна тук. Ще увелича обаче интервала малко за да не загрява датчика, понеже в клетката и без това е с около половин градус по-топло и не искам да развалям излишно точността на отчитанията.
Btw мисля за андроид плъгин за по-удобно на телефона.
"Усеща се като" се изчислява на базата на температурата и влажността - прочети в нета за humidex.
Аватар
klox
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 19:26 pm
skype: klox_bg
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от klox »

@sawo дай малко информация за електрониката. :roll:
Водно и лазерно рязане, Сито и дигитален печат - www.patchov.com
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от sawo »

http://www.raphnet.net/electronique/usb ... x_en.php#3 Ето тук са описани всеки сензор по отделно, ако това питаш, малко по-нагоре е показана и схемата. При мен са използвани SHT75 и MPX4115AP. Ето така изглежда цялото нещо отвътре.

Eто отново текстовия линк - http://weather.war3z.org/weather.txt
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от Matrix_man »

sawo написа: ....

Eто отново текстовия линк - http://weather.war3z.org/weather.txt
Благодаря! :cheers:
Сега остава и булсатком да ми оправят и интернета, че от както са захванали да сменят медиаконвертора от вчера с "по-нова" технология, все още нямам интернет... :evil: :spank: :angry: Добре,че хващам наблизо една клетка със страшната скорост от 1mbps...
Athlon64 3400+,Asus K8N,Sapphire X1950GT,1256MB Kingston DDR400,160GB Seagate,Nec DVD-RW3520A,BlueStorm450W,Active coll AC4G-D,17" LCD Sceptre-X7 Naga II,Chronos Video Shuttle II,M$ Wireless Desktop Elite Keyboard,M$ Wireless IntelliMouse Explorer2.0
Аватар
klox
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 19:26 pm
skype: klox_bg
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от klox »

Сложете някъде по top-a на форума времето да показва. Мисля, че ще е добре. :cheers: на мястото на грозното phpbb примерно.
Водно и лазерно рязане, Сито и дигитален печат - www.patchov.com
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от sawo »

Добра идея е, ще говорим с admin
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от sawo »

Днес май ще е истинския тест за станцията, навън е страхотна виелица тук в кв. Железник, снега се чуди накъде да отива, запуших отворите в дъното на клетката с летви, за да не попадне сняг върху сензора, понеже съм го оставил на платка за по-голяма точност :mrgreen:
meteo1.jpg
IMG_0076.jpg
IMG_0077.jpg
IMG_0078.jpg
IMG_0079.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от Matrix_man »

sawo написа: ....
IMG_0077.jpg
IMG_0078.jpg
.....
Брей... уличните лампи били със слънчев панел.... 8O

P.S. Информацията за времето ми хареса с тези графики... Само да имаше и Widget за телфона... :cheers:
Athlon64 3400+,Asus K8N,Sapphire X1950GT,1256MB Kingston DDR400,160GB Seagate,Nec DVD-RW3520A,BlueStorm450W,Active coll AC4G-D,17" LCD Sceptre-X7 Naga II,Chronos Video Shuttle II,M$ Wireless Desktop Elite Keyboard,M$ Wireless IntelliMouse Explorer2.0
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от nasenceto »

Tва с графиките е станало супер. Единственото ми опасение е, че показва 3-4 градуса повече от действителното или поне така ми се струва.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от sawo »

@Matrix_man утре ще гледам и това как става, досега само за андроид не съм правил приложения :D
@nasenceto сверихме си данните с колегата който има дигитален външен термометър, намира се в средата на Железник, температурите ни са 1:1 :) Станцията на зелени балкани, която се намира на другия край на града и днес отново започна да работи показва в момента с 1 градус надолу от моите данни, мисля че е безопасно да се каже всичко е напълно достоверно, в предвид че сме сверени с няколко други източника :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от nasenceto »

Имам чуство, че най големи проблеми за тея термометри са температурите близки и около нулата. Сега в 7,30 сутринта между моя на терасата и твоя има само 1 граду разлика. Оня ден като бяха 7-8 над нулата пак бяха на едно. Обаче от -5 до +5 големи разминавания :roll: Термометъра на колата също често се замисля кво да покаже ако е близо до нулата и не дава никва индикация първите 2-3 минути. Ако е извън диапазаона -2 до +2 показва веднага.
schnapps
Потребител
Потребител
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 16:36 pm

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от schnapps »

Браво Sawo ,имаш ли нещо против да го сложа в подписа си във форума на стрингметео ?
Skype:Schnapps86
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Истинска метеорологична станция в Стара Загора?

Мнение от sawo »

nasenceto написа:Имам чуство, че най големи проблеми за тея термометри са температурите близки и около нулата. Сега в 7,30 сутринта между моя на терасата и твоя има само 1 граду разлика. Оня ден като бяха 7-8 над нулата пак бяха на едно. Обаче от -5 до +5 големи разминавания :roll: Термометъра на колата също често се замисля кво да покаже ако е близо до нулата и не дава никва индикация първите 2-3 минути. Ако е извън диапазаона -2 до +2 показва веднага.
Снощи кабелите се бяха разместили нещо и от 12 до сега в 10 сутринта данните бяха едни и същи понеже се е загубила връзката до сензора. Много глупаво от моя страна станало е точно след като проверих за последно и си легнах. Ще намеря начин да ги укрепя за да не се местят, понеже все още не съм ги положил и закрепил както трябва покрай стените на терасата.
А за температурите, всичко е до използвания сензор. При минусови температури точността на един обикновен датчик рязко спада. Отклонението може да стигне до 5 градуса. За сравнение, един прост дигитален сензор от масово използваните струва 2-3лв. Никой не може да каже какво отклонение ще даде (за аналоговите да не говорим). Сензора SHT75 при мен само чипа самия струва 50лв, напълно калибриран, подава 14 битови данни с изключителна прецизност, максимално допустимото отклонение при него е 1.8% (+/- 0.4C).
schnapps написа:Браво Sawo ,имаш ли нещо против да го сложа в подписа си във форума на стрингметео ?
Слагай, няма никакви проблеми :)
Публикувай отговор