DRL question ?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
sheri
Потребител
Потребител
Мнения: 293
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 20:44 pm

DRL question ?

Мнение от sheri »

Имам питане,дали някой е запознат със закона за движение, дали в момента DRL светлините могат да заместват работата на фаровете ? В смисъл такъв изключвам си фаровете и карам само на тези DRL (Daytime running lights) ? KAT-ададжиите ще ми пишат ли акт за невключени фарове ?

Изображение


Изображение
GLS
Потребител
Потребител
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 17:33 pm

Re: DRL question ?

Мнение от GLS »

А как мислиш да ги регулираш така, че да не заслепяват другите участници в движението?
Аватар
sheri
Потребител
Потребител
Мнения: 293
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 20:44 pm

Re: DRL question ?

Мнение от sheri »

По същия начин като BMW, AUDI, MERCEDES :)
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: DRL question ?

Мнение от mupk0 »

Ако няма TUV към комплекта трудно..не че и с него става де.Принципно имам познати с такива и уж не са им правили проблеми,но за мене това не заменя фаровете според ЗДП
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: DRL question ?

Мнение от niggaz_nature »

Е аз в тоя ред на мисли да попитам нещо.

За какво мислите варианти да слагате такива светлини ??? За гъзария или за да не си пускате фаровете ( да не хабят ток :D ) . Не виждам каква е причината да се кара на фарове просто . Генератора си произвежда нужното количество ток за да работят всички работи в колата при движение.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: DRL question ?

Мнение от didka »

Генератора си произвежда,но колкото е по-висока консумацията,толкова по-голямо съпротивление оказва на двигатела и оттам повишен разход или намалена мощност. :D
А консумацията на светодиодните ленти е пренебрежимо малка.
Dog drags - no tracks...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: DRL question ?

Мнение от nasenceto »

И колко? 0,05 литра на 100 км и ще свали 0,5 коня. Стига бе хора, да нямата закачени електромери за колите.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: DRL question ?

Мнение от mupk0 »

Вместо да давате по 100лв за светлини,дайте 50лв за DRL Модул и пей сърце.Нито ще се занимавате нито нищо :) Аз освен на кола с карбуратор да се слага на друга не виждам файда.Сега ще попитате защо...защото карбуратора няма стъпково моторче и всяка повишена консумация намаля оборотите на ПХ...но до там :D
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: DRL question ?

Мнение от Lexx »

nasenceto написа:И колко? 0,05 литра на 100 км и ще свали 0,5 коня. Стига бе хора, да нямата закачени електромери за колите.
"Капка по капка вир става"- казват старите хора. Има си и други предимства да имаш DLR.Спестяваш от към крушки.Колко крушки сменяш на сезон иначе.На служебната ми кола светят късите постоянно като запалиш двигателя.До сега сме сменили за една година 2 комплекта крушки H7.И все купуваме скъпи Osram , philips.
Аз на моята кола съм си сложил DRL модул който ми пуска дългите светлини на процент.Моите са направени на 30 процента.
Според закона за движение по пътищата гласи:

59. (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Дневни светлини" са светлини, предназначени за подобряване на възприемането и видимостта на предната част на пътно превозно средство при движението му.
от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: DRL question ?

Мнение от didka »

Някъде в града монтират ли DRL?
Понеже не се сещам къде да го поместя.
Иначе ясно,ще се захрани от габаритните.
И къде продават
Dog drags - no tracks...
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: DRL question ?

Мнение от mupk0 »

Аз лично не знам.Най-често се купува и монтира самостоятелно,защото е описано доста добре кое къде :)
Аватар
sheri
Потребител
Потребител
Мнения: 293
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 20:44 pm

Re: DRL question ?

Мнение от sheri »

За какво мислите варианти да слагате такива светлини ??? За гъзария или за да не си пускате фаровете ( да не хабят ток ) . Не виждам каква е причината да се кара на фарове просто . Генератора си произвежда нужното количество ток за да работят всички работи в колата при движение.
По тази причина, защо големите марки фабрично слагат такива светлини ? от ГЪЗария ли ? или по друга причина ?

просто се информирам и се чудя дали ще има файда от това нещо :cheers:
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: DRL question ?

Мнение от nasenceto »

Aбе то, че е джиджано - спор няма, ама не ме убеждавайте, че го слагате за икономия. Аз купувам евтини крушки и ме карат с години.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: DRL question ?

Мнение от mupk0 »

nasenceto написа:Aбе то, че е джиджано - спор няма, ама не ме убеждавайте, че го слагате за икономия. Аз купувам евтини крушки и ме карат с години.
Евтините крушки са нож с 2 остриета....първо прегряват и се чупят в фара и остава мизерия,второ гори рефлектора и трето ако си късметлия взимаш крушка дето заслепява ,защото има и такива с изместен от правилното място материал свети по друг начин..преплита дълги с къси
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: DRL question ?

Мнение от nasenceto »

Е, нямам предвид такива за 20 стинки. Просто не давам 15 лв за крушка при положение, че има аналог за 5 лева.
Публикувай отговор