Модем , Рутер, Връзка

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Модем , Рутер, Връзка

Мнение от EX-Con »

Repotec RP-WR1441A е модела на рутера , интернета е Blizoo. от преди 2 дни съм на тях и мога да кажа че е ОК на връзката със ЛАН понеже за настройка на рутера ми искаха още 12 лева. В момента се мъча да го направя сам , Направих си настройката от PPPoE на DHCP client понеже тези от близоо ми казаха като "joker" да съм си го бил направил на Динамик но тъй като рутера ми го няма това меню поне аз не го откривам имам само IP, DHCP, PPPoE or PPTP (WAN Interface Setup) Рутера ми тръгна но сега на Speed Testa връзката е доста по странна , Ту 20 мб/с ту 5 , свалям със различна скоро а не като на Лан-а със 4 и нещо мб/с Интересува ме някой може ли да помогне със настройките и да не се занимавам с този проблем вече че ми писна ..... тарифата ми е за 35 мб/с

Изображение
http://oi41.tinypic.com/zohnol.jpg
Изображение
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от fruitcake »

Правилно си го направил на DHCP.Този тест през WiFi ли го правиш или с кабел?Пробвай да тестваш към София
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от EX-Con »

fruitcake написа:Правилно си го направил на DHCP.Този тест през WiFi ли го правиш или с кабел?Пробвай да тестваш към София

Теста е да през Wi - Fi със кабел теста заковава 35 мб/с постояно сега просто го свързах с рутера и дадох на DHCP и си тръгна нета , като почна да свалям връзката не е чак така като с кабела да отива на 4.5 мб. а на 2. 2 и нещо . Искам просто да го направя на максумума да си върви снимката е през Ви Фи а това е от софия сървър сега

Има и друго , сега като направих рутера ми мига една лампичка на модема ма близоо която пише Линк на нея и ми мига с оранжево

Изображение
Изображение
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от fruitcake »

През WiFi скоростта трудно ще ти стигне 35Мб.Лампата на рутера би трябвало да мига според вида на лан порта, към който е свързан модема - зелена при гигабитова лан карта и оранжева в останалите случаи, но това не е толкова важно.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от sawo »

Надявам се този рутер са ти го подарили от някой музей, не си се изръсил 40-50лв за него? Ако е първия вариант, хвърляш този рутер, отиваш в някой магазин по избор, взимаш си tp-link 740n/841n, инсталираш си го на dhcp/dynamic. Трябва обаче и лаптопа ти да поддържа n стандарта, защото ако е G, едва ли ще има голям ефект от цялата процедура. У нас тествах 740n със n карта на лаптоп, през 3 стени и други прегради държи ~30mbit.
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от EX-Con »

sawo написа:Надявам се този рутер са ти го подарили от някой музей, не си се изръсил 40-50лв за него? Ако е първия вариант, хвърляш този рутер, отиваш в някой магазин по избор, взимаш си tp-link 740n/841n, инсталираш си го на dhcp/dynamic. Трябва обаче и лаптопа ти да поддържа n стандарта, защото ако е G, едва ли ще има голям ефект от цялата процедура. У нас тествах 740n със n карта на лаптоп, през 3 стени и други прегради държи ~30mbit.


е ти голямо чудо станало сякаш са ми го подарали .... НЕ купих си го и ако трябва да бъда искрен го взех преди половин година може би , не съм толкова на ТИ с тези неща и не съм мислил толкова като цяло, не може човек да разбира от всичко ПОНЕ ТАКА МИСЛЯ АЗ , не виждам какви са тея неща да го хвърлям и т.н , Просто попитах дали може да работи така както на Лан кабела
Последно промяна от EX-Con на Съб Фев 04, 2012 22:33 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от sawo »

По принцип никога не може с безжична връзка да е като с кабела, ако лаптопа ти го поддържа, вземи си n рутер това е най доброто което може са имаш без кабел.
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от EX-Con »

sawo написа:По принцип никога не може с безжична връзка да е като с кабела, ако лаптопа ти го поддържа, вземи си n рутер това е най доброто което може са имаш без кабел.

Мерси все пак , Интересува ме по някакъв начин как мога да направя да тегли тогава ако не на 3, 4 мб поне на максимума на рутера , преди на ИГ правих по 1.5 някъде сега се чуди кво става на моменти 700 на моменти 1.5 някакви такива , не мога да разбера от къде е всичко а в крайна сметка не ми се дават тези 12 лева на техниците за нищо общо взето ...

и другото което е как да разбера дали лаптопа ми го поддържа...
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от sawo »

Може да пробваш да върнеш рутера на фабрични настройки
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от EX-Con »

sawo написа:Може да пробваш да върнеш рутера на фабрични настройки


Мислиш ли че ще стане нещо или е загубена кауза ... за момента най много удари 2.5 мб/с Май май ще търся нов рутер
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от sawo »

Понякога томага, може и да смениш канала на безжичната мрежа
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от EX-Con »

sawo написа:Понякога томага, може и да смениш канала на безжичната мрежа


добре де уж пише че го поддържа този стандарт самия рутер

Безжичен рутер
Repotec RP-WR1441A
Вид на устройството: Безжичен рутер
Безжичен стандарт: 802.11g
Скорост: 54 Mbps

или трябва да е 802.11n , 300 mb/s за да е по добре връзката , така ли

и как мога да разбера дали лаптопа ми поддържа този Н стандарт
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от sawo »

Трябва n, ти имаш g. Виж в спецификациите на лаптопа трябва да пише. В device manager името на картата също може да помогне.
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от EX-Con »

sawo написа:Трябва n, ти имаш g. Виж в спецификациите на лаптопа трябва да пише. В device manager името на картата също може да помогне.

Atheros AR5B91 Мисля че това е модела на картата


http://www.modem-help.co.uk/Atheros/AR5 ... esign.html
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Модем , Рутер, Връзка

Мнение от sawo »

Пише bgn трябва да поддържа ок новия стандарт.
Публикувай отговор