XAMPP или WAMP?

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

XAMPP или WAMP?

Мнение от fruitcake »

Започвам да уча PHP, но не знам коя от двете програми да ползвам или (както препоръчват от сайта на РНР), да си инсталирам всичко поотделно.
Ако някой се занимава да помага :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: XAMPP или WAMP?

Мнение от sawo »

AppServ
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: XAMPP или WAMP?

Мнение от zvezda »

Само XAMPP съм ползвала. Общо-взето се работеше лесничко с него.
Инсталирането на всичко по отделно ще ти бъде голяма играчка. Е, може и по-добре да е, но според мен не си струва за начинаещ поне.
Това на sawo също не съм ползвала.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: XAMPP или WAMP?

Мнение от sawo »

Ако ще е само с учебна цел, която и да е дистрибуция ще свърши работа. Аз все пак залагам на AppServ - инсталираш и тръгва без нищо излишно. Горе долу все едно сам си инсталирал всичко по отделно - няма fancy менюта и т.н., има в директорията му .bat файлове за управляване на apache/mysql макар че аз предпочитам директно services.msc
Ако ще гониш производителност, което под windows си е цяла отделна наука, тогава може да започнеш на базата на AppServ и да започнеш да подменяш компонентите и настройките им. Аз например бях инсталирал второ apache 64bit без mysql и php да пълнят процеса до безкрай с ненужна информация специално за статичното съдържание. 64bit PHP също е добър вариант.
newstranger
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Авг 03, 2012 23:27 pm

Re: XAMPP или WAMP?

Мнение от newstranger »

Започни с XAMPP, но гледай да е последна версия. Малко офф-топик - ако ще гледаш PHP уроци, гледай да са видео уроци. Има няколко сайтчета, в които има наистина мн добри урочета
Браузър игра - seloman.com
Публикувай отговор