Джигити на пътя - пазете се.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от nasenceto »

Айде една тема, подобна на тази с паркирането. Ако някой ви е засякъл или е направил някоя друга простотия и вие сте станали свидетел...пък сте успели и да го щракнете - споделете красавеца, че да се пазим от него.

Това на снимката са двама "гъзари" (аман от такива с BMW-та... новите голфaри), дето се влачиха по продължение на целия Гурко ,така че всички от спирките да ги видят. Когато ги изпреварих близо до 5-то основно, явно се почустваха дълбоко засегнати, та чак решиха на левия завой към Железник на БКП-то, че трябва да ме изпреварят и те, ама в самия завой, рискувайки доброто физическо състояние на пресичащите пешеходци, които ги изгледаха с недоумение. Ако не бях ги мярнал в огледалото и не бях набил спирачки, щях да ги залепя за острова между платната. Жената настръхна, че на задната седалка бяха двата келеша и аха-аха да дойдат при нас отпред. Добре, че са в столчета и добре пристегнти към тях. Аман от нещастници, обладани от комплексарщина. Някой да ги познава, или още по лошо - да СЕ познава?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от didka »

Ми Насе ами ти къде беше престроен да обясниш подробно.
В коя от трите ленти.
Dog drags - no tracks...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от nasenceto »

didka написа:Ми Насе ами ти къде беше престроен да обясниш подробно.
В коя от трите ленти.
В лявата. За наляво!!! Нали ти казвам, че ако не се бях дръпнал, бяха директно качени на острова.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от didka »

Питам,защото и средната може да се престроиш за ляв,викам да не си бил там и да си го сякъл,както на мен доста често ми се случва.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от Princo »

didka написа:Питам,защото и средната може да се престроиш за ляв,викам да не си бил там и да си го сякъл,както на мен доста често ми се случва.
Не е ли лявата за ляв,средната за направо и дясната за дясно ?
Щото масово хората ги бъркат,като кръстовището на била до омв.Защо си мислят,че дясната лента е за направо,не знам. :? Тя е само за дясно ...
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от realprofesora »

Aз на БКПто , като идвам от ЮГ(колелото) и завивам наляво, се престроявам или в средната или в крайна лява...гледам където има по-малко коли.После вече след кръстовището нещата се наместват-Ако има по-нахални от мен ги пускам, ако видя ,че има неориентирани шматки и се чудят в коя лента да хванат ги изпреварвам нежно.
А на такива с БМВта изобщо не им обръщам внимание, защото съм с по -добро съотношение тегло/мощност и ако реша доста зор ще видят със скромната ми Корса. Та малко се държа с тях като лъв с мишки.
Popopopopo
GLS
Потребител
Потребител
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 17:33 pm

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от GLS »

Princo написа: ...,като кръстовището на била до омв.Защо си мислят,че дясната лента е за направо,не знам. :? Тя е само за дясно ...
Ако говориш за тези ленти, които са на кръстовището, когато идваш от севера..
Може да се поспори... :)
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от didka »

Това е най-шибаното кръстовище,което съм виждал някога някъде.(билла)
И много псувам,когато не работят светофарите точно на това т.нар. Кръстовище.
Така и не увря на никой главата да се направи едно кръгче и да се реши проблема.
:spank:
Dog drags - no tracks...
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от 3AgHuK »

Ако става въпрос за тези ленти на това малоумно кръстовище,дето се пускаш от Севера, наистина може да се спори,но не по наша вина.Маркировката е за наляво и направо,а сигнализацията срещу лентата за направо е ориентирана надясно;срещу лентата за наляво пък е за направо.И престрояват се за направо в лентата за наляво ,и после минават вдясно,за да слязат към Руския пазар.И ако някой се е престроил в същото време в съседната лента за направо и кара направо става засичане. Пък ''гъзарите'' с БМВ-то да бяха го изпреварили барем отдясно,все щяха да се наместят или да влязат под някой спрял автобус,който тръгва :lol: ,пък тей като се навират да захапват бордюра и тва е :mrgreen:
Последно промяна от 3AgHuK на Пет Май 25, 2012 17:28 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от Princo »

GLS написа:
Princo написа: ...,като кръстовището на била до омв.Защо си мислят,че дясната лента е за направо,не знам. :? Тя е само за дясно ...
Ако говориш за тези ленти, които са на кръстовището, когато идваш от севера..
Може да се поспори... :)
Точно за лентите от севера като се пускаш говоря.
Мога да споря.Всеки,който от дясната лента ми тръгне направо,му сека пътя и го освирвам мъжката.Няма как дясната лента да е за направо,при положение,че десният светофар за десен завой свети 15-16 секунди повече зелено,а другия вече свети червено за направо.
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от 3AgHuK »

Няма как дясната лента да е за направо,при положение,че десният светофар за десен завой свети 15-16 секунди повече зелено,а другия вече свети червено за направо.
Така е,но маркировката е стрелка напред и хората се бъркат.Да бяха направили поне тази, дето е за наляво-за направо и наляво...скоро я подновяваха-пак същата простотия. :angry:
Изображение
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от nasenceto »

didka написа:Това е най-шибаното кръстовище,което съм виждал някога някъде.(билла)
И много псувам,когато не работят светофарите точно на това т.нар. Кръстовище.
Така и не увря на никой главата да се направи едно кръгче и да се реши проблема.
:spank:
Отдавана са уврели, ама се чакат средства, за да се осъществи, така както и улицата покрай руския да стане двойна (като едното платно минава над реката). Също така да се продължат Славянски и Столетов. Остава само да чакаме.
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от Princo »

Не гледайте маркировката.Светофарите и знаците са с предимство пред маркировката. ;)
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от 3AgHuK »

Да то си е ясно написано: светофар-пътен знак-маркировка. При работещ светофар се гледа какво е нарисувано на него, ако не работи-знаците, ако ги има, ако ги няма, чак тогава се гледа какво е срано по земята :tongue: Ама все си имам едно наум като се наредя там,че може някой отдясно да иска да мине преди мен.Все едно-кръстовището е едно недоразумение и заради друго-не е много ясно кой е с предимство при ляв завой към Железник и съответно към центъра.Там нещата стават на момента.Едно колело там би решило проблемите наистина.
Изображение
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Джигити на пътя - пазете се.

Мнение от didka »

Минах от там преди малко и видях за какво иде реч.
Може би е редно да е така като се замисли човек малко...
Обаче от друга страна всичко е лайняна работа-светофара по
мои наблюдения все по-често остава без захранване,не знам каква
е причината,а пътната маркировка не се вижда.
:spank:
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор