Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от stivans »

sawo написа:
За мен лично какви са плюсовете - огромно удобство при пътуване до морето, спестяване на време и нерви. Другия плюс е по-малката опасност за живота на всеки един от нас когато се пътува към морето. Не е тайна, че това беше един от най-опасните участъци за пътуване взимал не една и две жертви. Новия маршрут буквално ще спасява животи и не ме интересува кой я строи - Бойко, Гойко, Драгойко или който ще да е.
+1 за sawo.
За по-горе изказаното мнение от chamalin ,че магистралата обслужвала южната ни съседка Турция,ще посоча един факт който държа да оборите.Преди близо 1900 години римската империя е направила магистрален път от р.Дунав в посока юг и пресича северна България през Стара планина,който освен 2 платна има и допълнително подобно на аварийната лента на нашите магистрали.И всичко това редено камък по камък.Предполагам че е да оправи трафика към Османската империя следващите 2000 години.
Вземете почетете малко пък тогава се изказвайте.За четящите давам линк за обща култура за пътищата на Римскат империя:
http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=11649
http://www.segabg.com/article.php?issue ... 6&id=00003
Който има глава на раменете нека да си направи изводите
"С разрастването на империята, пътната мрежа се увеличила и разширила.Най-известният итинерарий е този на император Каракалла от началото на 3 век /Itinerarium Antonini Augusti/. В него дължината на римските пътища съставлявала около 82 000 км. и свързвала помежду си 372 селища Към края на 1 в. пр. н. е. целият Италийски полуостров бил застроен с каменни пътища, водещи към Рим, а в началото на 2 век при император Траян съществували вече около 100 000 километра държавни пътища. Впечатляващото е, че от общото количество пътища, само 14 000 километра били построени в самата Италия. Останалите пътища били изградени в провинциите, по този начин приобщавайки варварските народи на Европа към цивилизования свят.
По главните пътища на всяка римска миля /около 1,5 наши километра/ имало километрични знаци."
И ако сте си направили труда да прочетете всичко това и не сте си отговорили защо ни е "тази глупава магистрала",живейте си в кочинката,там има и покрив и помия на корем.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от realprofesora »

@sawo ,Саше от доста време съм шофер -1985 година-профи Ц категория, 1997-автобуси и ТИРове-кат Д,Е. Та не искам да се надувам, но пътя го усещам със задника си вече.Тва, че отсечката СтЗ-НЗ си клати -всеки ще ти го каже.Един приятел даже ми препоръча да не карам там щото станал на пуканка-БМВ 318 99г. Не съм единствения който усеща разликата в пътя.Жена ми беше с мене и тя го усеща. А на отсечката Ямбол- НЗ няма такива клатения.
Popopopopo
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

Не знам дали помните когато Трейса правиха целия асфалт от Зора на изток. Беше точно едно вълнообразно и много му се дразнех. Особено порай метро...все едно някой те люлее. С годините всичко изчезна...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от realprofesora »

nasenceto написа:Не знам дали помните когато Трейса правиха целия асфалт от Зора на изток. Беше точно едно вълнообразно и много му се дразнех. Особено порай метро...все едно някой те люлее. С годините всичко изчезна...
Дано Насе, ама Карнобатската магистрала на места си люлееше като беше нова и сега пак си люлее.Явно е правено да не се заспива зад волана :lol: :lol: :lol:
Popopopopo
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

Трейсаджийски магартии. Толкоз години не се научиха как да правят асфалта гладък... :evil:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от sawo »

realprofesora написа:@sawo ,Саше от доста време съм шофер -1985 година-профи Ц категория, 1997-автобуси и ТИРове-кат Д,Е. Та не искам да се надувам, но пътя го усещам със задника си вече.Тва, че отсечката СтЗ-НЗ си клати -всеки ще ти го каже.Един приятел даже ми препоръча да не карам там щото станал на пуканка-БМВ 318 99г. Не съм единствения който усеща разликата в пътя.Жена ми беше с мене и тя го усеща. А на отсечката Ямбол- НЗ няма такива клатения.
Както казах има наистина някакви наистина минимални неравности, но мисълта ми беше, че едно малко по-актуално окачване дори няма да ги долови. Не знам какво е това БМВ чак толкова недоволно, но при моята кошница със скорост от 80км/ч и аз усетих че има леки неравности, но при 110-120 нямаше нищо, кара се съвсем спокойно. Все пак това е магистрала, не върви да тръгнеш да буташ колата и да се оплакваш, че има неравности :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от emzo »

Снижените коли ги усещат много повече неравностите :)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от sawo »

emzo написа:Снижените коли ги усещат много повече неравностите :)
Така е наистина, досега точно такава карах, ама ако тези неравности го отказват да кара по даден път, той изобщо къде я кара тази кола? До София например как ходи?
Аватар
creitars
Потребител
Потребител
Мнения: 165
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 10:32 am
skype: creitars
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от creitars »

Ей я не обиждайте ТРЕИЙС чЕ АЗ СЪМ ГО ПРАВИЛ АСФАЛТА, а за друсането малко друса но не чак толкова и не зависи от асфалта а от полагането.
Асфалта е хубав ,такъв какъвто трябва да е .
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

Като ти гледам правописа, добре че не си станал лекар :lol: (не се връзвай, шегувам се :wink: )
ЕDIT: Докато го писах тва, гледам че си се коригирал. Моите извинения :cheers:

PS: Ето на кой можем да си изкараме недоволството :mrgreen: :lol:
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от chamalin »

stivans написа:
sawo написа:
За мен лично какви са плюсовете - огромно удобство при пътуване до морето, спестяване на време и нерви. Другия плюс е по-малката опасност за живота на всеки един от нас когато се пътува към морето. Не е тайна, че това беше един от най-опасните участъци за пътуване взимал не една и две жертви. Новия маршрут буквално ще спасява животи и не ме интересува кой я строи - Бойко, Гойко, Драгойко или който ще да е.
+1 за sawo.
За по-горе изказаното мнение от chamalin ,че магистралата обслужвала южната ни съседка Турция,ще посоча един факт който държа да оборите.Преди близо 1900 години римската империя е направила магистрален път от р.Дунав в посока юг и пресича северна България през Стара планина,който освен 2 платна има и допълнително подобно на аварийната лента на нашите магистрали.И всичко това редено камък по камък.Предполагам че е да оправи трафика към Османската империя следващите 2000 години.
Вземете почетете малко пък тогава се изказвайте.За четящите давам линк за обща култура за пътищата на Римскат империя:
http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=11649
http://www.segabg.com/article.php?issue ... 6&id=00003
Който има глава на раменете нека да си направи изводите
"С разрастването на империята, пътната мрежа се увеличила и разширила.Най-известният итинерарий е този на император Каракалла от началото на 3 век /Itinerarium Antonini Augusti/. В него дължината на римските пътища съставлявала около 82 000 км. и свързвала помежду си 372 селища Към края на 1 в. пр. н. е. целият Италийски полуостров бил застроен с каменни пътища, водещи към Рим, а в началото на 2 век при император Траян съществували вече около 100 000 километра държавни пътища. Впечатляващото е, че от общото количество пътища, само 14 000 километра били построени в самата Италия. Останалите пътища били изградени в провинциите, по този начин приобщавайки варварските народи на Европа към цивилизования свят.
По главните пътища на всяка римска миля /около 1,5 наши километра/ имало километрични знаци."
И ако сте си направили труда да прочетете всичко това и не сте си отговорили защо ни е "тази глупава магистрала",живейте си в кочинката,там има и покрив и помия на корем.

Не знам защо сравняваш несравними неща, явно по почина, като във във вица за волгата и негрите... Да, римляните са строили пътища, и то много за времето си, но пък историята не ги е пощадила, отдавна ги няма. Което пък идва да докаже, че явно не пътищата са им били панацеята, другаде са недогледали. Сарказмът с пътищата за Османската империя е неуместен, отново се съпоставят несъпоставими неща. Което пък идва да ни подсети, че точно тази Османска империя, чийто правоприемник е днешна Турция, не ни е оставила нито един свестен път за тия 500 години, че сега да и се прави коридор на наша територия, какъвто де факто се явява тази магистрала. И ако все пак не го вярвате, задайте си въпроса - защо усилията се хвърлиха изключително на магистрала "Тракия", а се изостави "Хемус"? Нима пътят от София до Бургас е по-важен, отколкото от София до Варна, и ако е така, защо? На северното черноморие също има големи курорти, с какво те са по-лоши от южните? Защо пътят към Несебър и Слънчев бряг, през Каблешково, е толкова занемарен, нима оттам не се отива към два от най-големите ни курорти?

И още един факт идва, за да покрепи тезата ми, че "Тракия" се довършва ударно, изключително в услуга на Турция. Това е новият проект за скоростен път, свързващ границата ни с Турция, и Дунав мост - Русе. Проектът предвижда, пътят да се строи върху вече съществуващата пътна мрежа, като се разшири и обнови, и да бъде изграден съвместно, забележете, от Катар и Турция, като за целта ще бъде отдаден за ползване и събиране на такси от тия страни, за срок от 30 години! Е, как ви звучи, коя нормална страна в света, ще си даде пътищата на друга страна, че и да и плаща тол такса? Логиката е проста - "Тракия" е пътят към Сърбия и оттам към западна Европа, а този път ще е към пазарите на Турция в Украйна. Ето, това са "възхитителните" проекти на нашите компрадори, да се улеснят максимално чуждите интереси, без изобщо да ги е грижа за народа им! И с риск да се повторя, отново задавам въпроса - с чии пари се строи тая магистрала, нали все се говори за недоимък навсякъде? И като се има предвид, че финансирането от Европа тепърва ще идва, след като бъде одобрено изпълнението, и е много неясно, доколко ще го има.

Ето, така отговарям на колегата, каква е разликата от древния Рим, до наши дни - латинците са строели пътища за своите интереси, докато нашите продажници го правят за чужди страни. И тая магистрала съвсем няма да ни изкара от кочината, дори, съвсем ще ни вкара там, като ни нахлузят нови такси. Нека се строят магистрали, но да не е на всяка цена, както е сега, нека се погледнат и оправят и второстепенните пътища, там се движат далеч повече коли, отколкото по магистралите!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

8O Изумен съм. Първо!!!! Вземи осъзнай, че магистралата не се прави САМО и ЕДИНСТВЕНО да се стига по-бързо до морето. 15 пъти ТИ го написах, ама ти едно си знаеш и тва е... кон с капаци. Второ - От къде да се прибират турските гастербайтери? През ЮАР ли? Така и така минават от тук, нека си построят път, да си карат по него (УСПОРЕДЕН НА СЪЩЕ СТВУВАЩИЯ!!!), да налеят едни пари и да си плащат таксите за преминаванането. От тея такси, една част са свежи пари в бюджета, да не говори, че самото построяване на пътя си е една ОГРОМНА инвестиция в БЪЛГАРСКАТА (не в Турската или Катарската) държава!!! Трето - що пишеш глупости за бившите империи?!? Римляните са осъзнавали, че силата на империята им е била в търговията. За това са строели пътища, не за да ходят до морето :lol: :lol: :lol: Империята им е затрита поради чиста ирония - племената, които са образовали и въоръжили, в края на краищата са станали по-силни от учителите си. А са ги ограмотявали и въоръжавали, точно поради причината, поради която го правят днес великите сили - да създадат консуматори, които да потребяват. Четвърто - защо магистралата на която се набляга е Тракия?!? Ми, що ли.... в Севера кво има... и кой живеее? Най-малкото процентно? Пето - ква Украйна бе, ква Турция, кви пазари?!?! Ти тотално си замаян от идеята за конспирацията :lol: :lol: :lol: :lol: Бургас е пристанище! Все още, най-евтиния транспорт е морския и речния. Нататък се надявам сам да зацепиш.... И последно - относно второстепенните пътища. Магистралата се прави основно с чужд капитал, докато другите пътища сами трябва да си ги плащаме. Прави се ударно, що както са рекли да секват средствата по инфраструктурните програми, можеше да се наложи сами да си я довършваме. Ганьо пак изрева като родопска мечка - пари му дават, густо път му правят и той ПАК недоволен. Вари го, пвчи го, никога няма да избяга от тесногръдието си!
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от chamalin »

nasenceto написа:8O Изумен съм. Първо!!!! Вземи осъзнай, че магистралата не се прави САМО и ЕДИНСТВЕНО да се стига по-бързо до морето. 15 пъти ТИ го написах, ама ти едно си знаеш и тва е... кон с капаци. Второ - От къде да се прибират турските гастербайтери? През ЮАР ли? Така и така минават от тук, нека си построят път, да си карат по него (УСПОРЕДЕН НА СЪЩЕ СТВУВАЩИЯ!!!), да налеят едни пари и да си плащат таксите за преминаванането. От тея такси, една част са свежи пари в бюджета, да не говори, че самото построяване на пътя си е една ОГРОМНА инвестиция в БЪЛГАРСКАТА (не в Турската или Катарската) държава!!! Трето - що пишеш глупости за бившите империи?!? Римляните са осъзнавали, че силата на империята им е била в търговията. За това са строели пътища, не за да ходят до морето :lol: :lol: :lol: Империята им е затрита поради чиста ирония - племената, които са образовали и въоръжили, в края на краищата са станали по-силни от учителите си. А са ги ограмотявали и въоръжавали, точно поради причината, поради която го правят днес великите сили - да създадат консуматори, които да потребяват. Четвърто - защо магистралата на която се набляга е Тракия?!? Ми, що ли.... в Севера кво има... и кой живеее? Най-малкото процентно? Пето - ква Украйна бе, ква Турция, кви пазари?!?! Ти тотално си замаян от идеята за конспирацията :lol: :lol: :lol: :lol: Бургас е пристанище! Все още, най-евтиния транспорт е морския и речния. Нататък се надявам сам да зацепиш.... И последно - относно второстепенните пътища. Магистралата се прави основно с чужд капитал, докато другите пътища сами трябва да си ги плащаме. Прави се ударно, що както са рекли да секват средствата по инфраструктурните програми, можеше да се наложи сами да си я довършваме. Ганьо пак изрева като родопска мечка - пари му дават, густо път му правят и той ПАК недоволен. Вари го, пвчи го, никога няма да избяга от тесногръдието си!
Турските гастарбайтери, ако щат, и с хеликоптери да летят, все ми е тая, те мислят ли за нашите гастарбайтери? И кви гастарбайтери те гонят, тука иде реч за турски ТИРОВЕ, отиди на сръбската граница, и виж за какво иде реч! Май, по-далеч от село не си излизал, иначе щеше поне да си видял.
Май си в във фатална грешка, Турция и Катар ще строят пътя, отново пак за тирове, но не те ще плащат такси, а ние , понеже концесията им ще е за 30 години, и съвсем няма да правят чисто нов, паралелен път, да не са луди, а ще ползват досегашната пътна мрежа, тоест, ще си плащаме, за да пътуваме по нашите си пътища, макар и модернизирани. И най-вероятно, ще влезем в Гинес, като първата страна, плащаща винетки и тол такси, едновременно! Как ти звучи, като "чудесна" инвестиция ли? Или, както се вижда, нищичко не си чул даже по въпроса, само се святкаш, вземи попрочети...

Ставаш смешен, кой живеел на север... :lol: :lol: :lol: , Май, ти освен покрай себе си, други хора не виждаш, там за пустиня ли го имаш? :lol: :lol: :lol: Русе, Шумен, Варна,Плевен, Търново, малки градове ли са, или за тебе са невидими? И ако Бургас е пристанище, то Русе и Варна какво са? Особено Варна, трети по големина град! Изобщо, престани да даваш детски обяснения за неща, с които явно нито си в час, нито пък някога си бил в час, както се вижда!




ПС. Искрено се смях на детинското ти обяснение, че Рим бил паднал, понеже бил въоръжил и цивилизовал племената, и видите ли, те дотолкова се изучили, че надминали учителите си... :lol: :lol: :lol: Ако е тъй, защо тогава индианците не си върнат двете Америки, или пък, аборигените - Австралия? Или пък зулусите - южна Африка? :lol: :lol: :lol:
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от stivans »

На въпроса защо се строи магистрала " Тракия ,а не "Хемус",всеки интересувал се от темата за магистрали би трябало да знае, че "Хемус" не е част от европейските транспортни коридори и европейците не искаха да дават пари за нейното сроителство.Правителството след доста мъки успя да вкара АМ Хемус в приоритетните транспортни проекти на ЕС по ОП Транспорт в програмния период 2014 - 2020 г. Идеята е строителството на оставащите около 275 км да стартира през вторият програмен период на ЕС в началото на 2014 г.
През март 2011 година е стартирала процедура по избор за строител на отсечката от гара Яна до околовръстния път на София (от км 0+000 до км 8+460) с дължина 8,46 км. Отварянето на офертите се е провело на 17 юни 2011 г. Строителството на този участък започва на 26 септември 2011 г. с проектен срок за изграждане от 22 месеца и индикативна цена от 47 732 340 лева.
Докато Тракия се финансира 80% със средства от ЕС,грехота би било да не се възползваме от тези пари при условие че само за 2012г имаме ВНОСКА В ОБЩИЯ БЮДЖЕТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ 895 735 300 лв.По общи сметки България очаква да получи около 200 млн. евро от Брюксел за магистрала "Тракия", а съфинансирането от българска страна трябва да е около 100 млн. лв.
Кой луд не би се съгласил със 50 млн. евро да си направи магистрала до морето
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

Oстай се...на хамалин да обясняваш :lol: :lol: :lol: Бил се смял.... аз ревах като му четох бълнуваниците, толкоз нелогични, лишени от здрав разум и бедни на исторически познания. Нека да прочете малко, да се образова, да се нареди отново на опашката за мозък, пък следващия живот пак да дойде да пише брътвежи :lol: :lol: :lol:
Post scriptum (на Римски/Латински ще да е - оная смотаната империя дето е владяла почти цяла Европа, малко Африка и малко Азия :lol: :lol: :lol: ): Купи си девствен пояс, че да не те нападнат турците, украинците и катарците докато спиш. Цял ден теманета бият за твоя гъз се молят :lol: :lol: :lol: ...параноик.
Публикувай отговор