Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от nasenceto »

mmmnee написа:Като цяло тъп закон,колко работи има за оправяне те простотии мислят.
Кво общо иа едното с другото? Прочети отново темата отначало. Има СПЕЦИАЛНО писано точно по повод кокментар като твоя.
Цъкни ламБата да не хабим ток, провиква се съпругът Пешо към жена си Лалка, която тъкмо излиза от банята и още не е успяла да изключи осветлението, а и смята след малко да се върне там да забърше ваната. В същото това време мъжът стои пред отворения хладилник, чеше се по главата и обмисля от ракията на тъста ли да си сипе, или тая вечер да мине само с бира.

В условието на задачата се пита: Кой в този момент хаби повече ток? Отговорът е ясен – мъжът пред зеещия хладилник. На машината ще й трябва време, докато се охлади отново до зададената й температура, с което ще глътне повече електричество от светещата няколко минути в повече крушка в банята.

Същата е работата и с фаровете на автомобилите, които вече ще трябва да светят целогодишно по пътищата на родината.

Пешо мигом се тръшна, че ей на – отиде му без време „чисто новият” петгодишен акумулатор, а и цял капкомер повече бензин ще гълта звярът му на четири колела на всеки 100 км. Лалка пък решава да изкупи вината си за лампата в банята и удря рамо на любимия: Казали били по телевизора, че светнатите фарове през цялата година нанасяли и вреда на екологията.

Докато Лалка сервира пържената цаца, а Пешо си отваря бирата, двамата единодушно решават: Щом се прибере синът им Траян, ще го накарат да спретне в социалната мрежа един протест на Орлов мост. Ще идат и те и ще носят лозунг „Не на светлината в тунела през лятото”.

Толкова се палят от идеята си за бунт, че звънят на комшията да се похвалят. С което си прецакват така щастливо започналата вечер. Съседът Драголюб кротко обяснява, че карането на включени фарове е полезно за повишаване на безопасността по пътищата. А и дори радиото в колата май точи повече ток, отколкото „късите” крушки на фаровете. Споменава дори, че все пак автомобилът не е вързан с ЧЕЗ, а си произвежда тока.

Пешо и Лалка обаче не го чуват, вече потеглят към Лъвов мост. Въодушевени от идеята този път екопротестът да тръгне от там и да се премине демонстративно през центъра на София посред нощ до Орлов мост с напълно изключени фарове. Хак да им е на полицаите! Да видим как ще ги глобят по време на протест, без да им нарушат човешките права.
Източник: http://www.vsekiden.com/120807/po-farov ... i-poznaem/
:lol:
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

Всичко го правят за пари къде сравняват България с тези страни кадето са постоянно включени светлините,там постоянно е мрачно нормално е... И какво аз примерно си купувам крушки на фаровете хубави които струват 70 лв за да мога вечер пътя по хубаво,крушките горят при нормално каране на 1 година и 1-2 месеца,ся какво на 5 месеца пари за крушки....Ами хората които ходят на работа с колата за 2 километра с пуснати фарове кажете какво се случва с акумулатора.......ТЪП ЗАКОН.... то ако беше хубав в цяла европа ще го има.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

Кви' са ви такива боклуци колите бря? 2 години с ксенона, дори признаци на изгаряне няма.


Всички аргументи против който чух до сега са толкова малоумни, че ме е срам да ви гледам.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от nasenceto »

mmmnee написа:Всичко го правят за пари къде сравняват България с тези страни кадето са постоянно включени светлините,там постоянно е мрачно нормално е... И какво аз примерно си купувам крушки на фаровете хубави които струват 70 лв за да мога вечер пътя по хубаво,крушките горят при нормално каране на 1 година и 1-2 месеца,ся какво на 5 месеца пари за крушки....Ами хората които ходят на работа с колата за 2 километра с пуснати фарове кажете какво се случва с акумулатора.......ТЪП ЗАКОН.... то ако беше хубав в цяла европа ще го има.
:lol: :lol: :lol: :lol: Tи сериозен ли си бе човек? Акумулатора не работи ли постоянно? Или отцепваш алтернатора по някое време??? Крушките не горят от много работа, а се късат жичките им когато са студени и са подложени на сътресения. По това криминалистите определят блъснатата кола дали е била на фарове или не. Аз карам с крушки за 4.50!!! На Осрам. Сменях едната преди година и още не ми изгоряла. Не знам твоите кви са, ама щом горят на 5 месеца ,вземи си провери елетрическата система на колата.
Отново ти напомням - прочети темата отначало! Там е писано точно като за теб пък и една снимка с прекрасно жарко слънце на 40 градуса съм пуснал... Други нелогични аргументи против закона да имаш?
Edit: Tenebrus ме изпреварил :lol: :cheers:
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

Насе, само не знам к'во защитаваме. Зарежи :)

И без това в БГ стават неща без нашето желание или съгласие...няма значение :)
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

nasenceto написа:
mmmnee написа:Всичко го правят за пари къде сравняват България с тези страни кадето са постоянно включени светлините,там постоянно е мрачно нормално е... И какво аз примерно си купувам крушки на фаровете хубави които струват 70 лв за да мога вечер пътя по хубаво,крушките горят при нормално каране на 1 година и 1-2 месеца,ся какво на 5 месеца пари за крушки....Ами хората които ходят на работа с колата за 2 километра с пуснати фарове кажете какво се случва с акумулатора.......ТЪП ЗАКОН.... то ако беше хубав в цяла европа ще го има.
:lol: :lol: :lol: :lol: Tи сериозен ли си бе човек? Акумулатора не работи ли постоянно? Или отцепваш алтернатора по някое време??? Крушките не горят от много работа, а се късат жичките им когато са студени и са подложени на сътресения. По това криминалистите определят блъснатата кола дали е била на фарове или не. Аз карам с крушки за 4.50!!! На Осрам. Сменях едната преди година и още не ми изгоряла. Не знам твоите кви са, ама щом горят на 5 месеца ,вземи си провери елетрическата система на колата.
Отново ти напомням - прочети темата отначало! Там е писано точно като за теб пък и една снимка с прекрасно жарко слънце на 40 градуса съм пуснал... Други нелогични аргументи против закона да имаш?
Edit: Tenebrus ме изпреварил :lol: :cheers:
До сега как карахте без пуснати фарове и никой не се оплакваше,ся вкараха закона и много силен стана...Като има жарко сланце не ми пречи на тебе щом ти пречи явно имаш нужда да отидеш в някоя оптика да те прегледат,всеки кара ли си нормално и да си спазва знаците всичко ще е ОК а тези пуснати фарове с нищо няма да ти помогнат.......Нали знаеш кой караше на слънце с пуснати фарове и всички ги псувахте Хондаджиите и Голваджиите,сега много бързо минахте на другия бряг.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

Целогодишно карам на фарове, и за това пак се чудя какви са ви такива счупени колите.

И явно толкова ти е карането, щом не си попадал в ситуация рано сутрин (или вечер) слънцето да ти е в очите и да не виждаш добре колите защото слънцето рефрактира в стъклото ти. Явно трябва да изучават зрението ти, щом такъв проблем не може да съществува за тебе.

Но какво ти обяснявам, явно алтернатора ти харчи приблизително 10/100 за да произвежда ток за крушките ти. Трудно с такава кола като твоята явно...


П.П. : И под "твоята" имам предвид "вашите", щото всеки с този аргумент говори със задника си.
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

Tenebrus написа:Целогодишно карам на фарове, и за това пак се чудя какви са ви такива счупени колите.

И явно толкова ти е карането, щом не си попадал в ситуация рано сутрин (или вечер) слънцето да ти е в очите и да не виждаш добре колите защото слънцето рефрактира в стъклото ти. Явно трябва да изучават зрението ти, щом такъв проблем не може да съществува за тебе.

Но какво ти обяснявам, явно алтернатора ти харчи приблизително 10/100 за да произвежда ток за крушките ти. Трудно с такава кола като твоята явно...


П.П. : И под "твоята" имам предвид "вашите", щото всеки с този аргумент говори със задника си.
Явно е така. и прочети в някой друг форум да видим професоре Phillips xenon effect колко време изкарва преди да говориш на изуст. счупени коли на по 40 хил.км караме мисля че си прав в случая.
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от naslonamakarona »

mmmnee написа:
До сега как карахте без пуснати фарове и никой не се оплакваше,ся вкараха закона и много силен стана...Като има жарко сланце не ми пречи на тебе щом ти пречи явно имаш нужда да отидеш в някоя оптика да те прегледат,всеки кара ли си нормално и да си спазва знаците всичко ще е ОК а тези пуснати фарове с нищо няма да ти помогнат.......Нали знаеш кой караше на слънце с пуснати фарове и всички ги псувахте Хондаджиите и Голваджиите,сега много бързо минахте на другия бряг.
Колко км имаш навъртени градско каране в Стара Загора? Щото аз вече пета година си карам активно в града и да ти кажа доста по-добре контрастират колите с пуснати фарове на фона на другите (виждат се по-лесно с периферното зрение без да е нужно да се вторачваш в пътя).

Аз не зная за другите, но от три години карам само на фарове, независимо сезона и ден или нощ е. Доводът ти за крушките е доста абсурден - ако 10 лева на година са ти много - по-добре ползвай градски транспорт, изобщо не се качвай на кола. Така или инак законът е приет въпрос на време е да се обнародва в Държавен вестник и тогава щеш- не щеш ще караш на фарове.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

mmmnee написа:
Tenebrus написа:Целогодишно карам на фарове, и за това пак се чудя какви са ви такива счупени колите.

И явно толкова ти е карането, щом не си попадал в ситуация рано сутрин (или вечер) слънцето да ти е в очите и да не виждаш добре колите защото слънцето рефрактира в стъклото ти. Явно трябва да изучават зрението ти, щом такъв проблем не може да съществува за тебе.

Но какво ти обяснявам, явно алтернатора ти харчи приблизително 10/100 за да произвежда ток за крушките ти. Трудно с такава кола като твоята явно...


П.П. : И под "твоята" имам предвид "вашите", щото всеки с този аргумент говори със задника си.
Явно е така. и прочети в някой друг форум да видим професоре Phillips xenon effect колко време изкарва преди да говориш на изуст. счупени коли на по 40 хил.км караме мисля че си прав в случая.
Ми много просто бе "майсторе". Не купувай такива крушки. Аз и ОСРАМ ксеноноподобни (забравих им търговското име) си купих и те бая време си караха, преди да ги сменя с истински ксенони (и още ще си седят в жабката за резерва). Просто самите вие се набутвате с боклуци и после "карането на фарове" ви било проблема.
Още по-зле след като си имал финансите за по-нова кола, пък сега се циганиш за такива дреболии...

Ужас направо. Безнадеждна държава пълна с цигани, дето са си българи :) (ако ме разбирате).
Аватар
niks
Потребител
Потребител
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 18:38 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от niks »

Tenebrus написа:Кви' са ви такива боклуци колите бря? 2 години с ксенона, дори признаци на изгаряне няма.


Всички аргументи против който чух до сега са толкова малоумни, че ме е срам да ви гледам.
Друго си е китайският ксенон викаш ;) Сигурно си с антикристален(96 набор) фар? :D
Хубаво е да се кара на крушки, но когато няма добра видимост, всичко останало е глупост :) А за мъглата естествено не може да се пускат :D
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

Ще си приятно изненадан сигурно да разбереш, че всичкия ксенон е китайски. Както и повечето неща в света. Ако питаш дали е от 40 лева промоциите...не е...
И естествено всеки ще каже "никой не ми е примигал до сега", и аз ще го кажа защото е факт. Но да...фара е рефлекторен.Т'ва анти-кристален нищо не ми говори. Но е набор 99. И не...не заслепява и си виждам страшно добре.

Ако някой не вярва, можем да се видим и да си изкаже професионалното мнение :)
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

Tenebrus написа:Ще си приятно изненадан сигурно да разбереш, че всичкия ксенон е китайски. Както и повечето неща в света. Ако питаш дали е от 40 лева промоциите...не е...
И естествено всеки ще каже "никой не ми е примигал до сега", и аз ще го кажа защото е факт. Но да...фара е рефлекторен. И не...не заслепява и си виждам страшно добре.
Мисля че имаше някакъв закон за рефлекторни ксенони и незаводско сложени че щели да ги спират от движение...
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

За сега няма. Като го направят, ще ги махна. :)
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

И като цяло никой не мисли за вашия гъз всичко го правят за пари,актове и фишове и после защото дебутатите карали хубави коли еми помислете си защо.... http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1440118
Публикувай отговор