Processing: HEX -> String ?

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Processing: HEX -> String ?

Мнение от SniperBeta »

...или не точно.
Ситуацията е следната: правя една програмка на Processing, която използва камерата, за да покаже изображение на екрана и като натисна върху някой предмет с мишока ми изписва на екрана hex-стойностите на цвета. Така например като натисна на черен цвят и на екрана ми се изписва 000000 (oграничил съм го до 6 цифри), на бял се изписва FFFFFF и респективно за всички остнали цветове техните стойности. Това, което се опитвам да направя е вместо тези стойности да се изписва името на цвета - BLACK, WHITE, RED иии предполагам някакво събирателно за цветове като "1C3041", например BLUEISH, GREENISH, REDISH и т.н. :)

Някъде четох, че трябва да направя хекса в int и от там char, но аз стойността на цвета я получавам така или иначе в int (отрицателна стойност), трябва ли въобще да минавам през hex? Някой може ли да разхвърли малко светлина в моя тунел, че цял ден се спъвам.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Processing: HEX -> String ?

Мнение от admin »

Всички програмни езици могат да обръщат в char директно от int така че не виждам смисъл. Друг е проблема как ще сложиш име на нюансите на някой цвят.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Processing: HEX -> String ?

Мнение от SniperBeta »

Aми и това го има като проблем, но все още не мога да разбера дори с char как да направя да ми изписва името на цвета когато цъкна на цвета. trackColor е променливата, която ми държи (и следи) цвета, който съм натиснал и на екрана изкарвам стойността на цвета с:

text("This is " + hex(trackColor), 10, 30);

(в случая е hex, ако го махна е oтрицателен int).
potrebitel
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:44 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Processing: HEX -> String ?

Мнение от potrebitel »

правиш масив на който индекса е числото което получаваш

0 -> ЧЕРНО
1 -> СИНЬО
......


и пишеш

text("This is " + МАСИВ [hex(trackColor)] , 10, 30);

или нещо подобно в зависимост от синтаксиса на езика който ползваш

това ако са ти малко на брой цветовете

иначе си правиш функцийка която като резултат ти връща текст
в нея си правиш проверка някаква
напр. ако числото е м/у 500 и хиляда е тъмно синьо ако е от 1000 до 1500 светло синьо

мисля че в длл-ите на Вин имаше подобна ф-ция ама трябва да потърсиш името
Публикувай отговор