Съвет за чистачки предно стъкло

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от The enD »

Здравейте, искам да сменя чистачките на колата си, която е Toyota Celica T20. Сегашните просто не обират добре водата от стъклото, все едно бърша с мокър парцал.
Къде да отида, каква марка да гледам, какви са горе долу цените на качествените?

Мерси.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от mupk0 »

Valeo/Bosch/Champion в метро има бол.Взимаш пакета и отзаде пише за коя марка стават(различните размери).Аз преди за Голфа взех Валео изкараха една зима и едно лято без проблеми.Двете бяха към 20-22лв по спомен.Сега и за Аудито пак мисля Валео :)
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от didka »

Вчера бях в метро и взех Valeo-made in France-бърши добре :)
Боша са китайски и затова предпочетох валео.
Dog drags - no tracks...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от System_error »

Пежото го карах няколко години с един ефтинждаси за 8 лв - 2 броя. Бях супер доволен и ги сменях на 8-9 месеца. Много съм придирчив точно към чистачките и от тия бях много доволен. Пластмасова форма със синьо-бял картон за гръб. В голям бял кръг написан номера с черни букви. Купувах ги от сервиза на нагорнището зад Шела (До мебелния Дейзи). Препоръчвам ги с две ръце. Чистеха идеалано и никога не са скърцали. На сегашната ми кола за съжаление мога да ползвам само оригиналдъ, заради педер@сткото закопчаване, иначе бих карал пак с тия.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от emzo »

Отваряш каталог на Champion или Валео, намираш си размера и си купуваш Бананки за 2лв от метро, след 5-6 месеца пак ама едно е да дадеш 4лв , друго е да дадеш 40лв и след 6 месеца пак :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от System_error »

emzo написа:Отваряш каталог на Champion или Валео, намираш си размера и си купуваш Бананки за 2лв от метро, след 5-6 месеца пак ама едно е да дадеш 4лв , друго е да дадеш 40лв и след 6 месеца пак :mrgreen:
Няма. Не се предлагат. Няма такива преходници. Мислиш ли, че не съм търсил 8O
(Предните са 49 лв комплекта, задната е 8,50. Ако искам... Има разни ентусиасти, които режат края на рамото и заваряват от друга кола, ама на мен ми се струва бая брутално...)
Последно промяна от System_error на Чет Дек 20, 2012 9:01 am, променено общо 1 път.
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от naslonamakarona »

Лошото е, че афтърмаркет чистачките са така. И 60 лева да дадеш... не е гаранция за дълговечност. На баща ми взех на американската марка Трико, произведени в Мексико. По спомен 45лв. с остъпката. Оригиналните за колата му са около 60-70 лева бройката. Бош Аеротуин е моделът.
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от Lexx »

Аз съм с Валео.Само едно ще кажа за да запазим чистачките си читави по дълго време НИКОГА не ги пускайте когато е заледено стъклото.Кристалите на заледената вода са като нож за перата.Аз винаги размразявам стъклото нацяло преди да ги пусна в действие.Това е най голямата грешка на повечето шофьори.Това го спазвам и на служебната кола и вече не са ме предали 3 та година.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от realprofesora »

Карам с Бош от ХрКолев, на 2 -3 години ги сменям.Бройката е около 6лв.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от System_error »

Стига бе.. те за 3 години ще са се вдървили отвсякъде...
Zvan
Потребител
Потребител
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Яну 27, 2007 21:09 pm

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от Zvan »

Виж си първо правилния размер чистачки за колата.
При мен предишния собственик на колата беше сложил грешен размер чистачка отдясно (пред пътника), сменях я с други нови и все бършеше като с мокър парцал. Видях си в Интернет правилния размер, смених я и работата заспа.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от sawo »

Във Mr. Bricolage в голямата Billa има по 2 или 3лв бяха, чистят уникално-ненормално добре. На 3 автомобила сме взимали такива и най-малко по 6 месеца карат без никакъв проблем, от тогава сме ги купували първите. Не признават дъжд сняг чистят повече от идеално. По принцип са на промоция, но ги има почти постоянно.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от The enD »

sawo написа:Във Mr. Bricolage в голямата Billa има по 2 или 3лв бяха, чистят уникално-ненормално добре. На 3 автомобила сме взимали такива и най-малко по 6 месеца карат без никакъв проблем, от тогава сме ги купували първите. Не признават дъжд сняг чистят повече от идеално. По принцип са на промоция, но ги има почти постоянно.
Kупих такива, доволен съм. :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от admin »

Аз на BMW-то и на пежото ги вземах до манията ресторанта. Не знам каква марка са, но са хубаво на пежото са ми 100 лв комплекта, на бмв-то бяха около 30 лв, но си струват парите. Когато купих бмв-то забелязах, че първите няколко месеца вода не се задържаше по предното стъкло ... стоеше все едно е мазно стъклото с нещо, но не знам дали има някакви такива техники. Определено обаче при дъжд имаше разлика.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: Съвет за чистачки предно стъкло

Мнение от ronaldo7 »

admin написа:Аз на BMW-то и на пежото ги вземах до манията ресторанта. Не знам каква марка са, но са хубаво на пежото са ми 100 лв комплекта, на бмв-то бяха около 30 лв, но си струват парите. Когато купих бмв-то забелязах, че първите няколко месеца вода не се задържаше по предното стъкло ... стоеше все едно е мазно стъклото с нещо, но не знам дали има някакви такива техники. Определено обаче при дъжд имаше разлика.
Стъклата са били третирани с подобен препаратhttp://topauto.bg/rain-x/15-rain-x.html.
Публикувай отговор