има ли някой с кола на метан ?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1268
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от emzo »

Знам, за какво иде реч :))
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от naslonamakarona »

System_error написа:Не бе, няма лошо да е метан. Евтино е, но ако е за работа. 1.8, 90 к.с. беше пасата и то кобмби. Познай колко тира успях да изпревавя, а се имам за агресивен състезател... ( и бях празен)
Остава да кажеш, че си го карал без адванс процесор и ще ти повярвам :lol:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от didka »

В крайна сметка по въпроса се рамишлява комплексно,
преди да се вземе някакво решение,не само-туй гори,онуй не гори,километри в час,не върви на баир,
няма мощ,ама адванс процесор,ама мирише в колата,ама в студено на бензин,че после на газ,
и т.н. и т.н.
Dog drags - no tracks...
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от mupk0 »

Да вметна и аз като привърженик на метана благодарение до някаква степен и на Емо за зарибявката.Моята кола гори следното в литри и пари:
Градско зима : 16л бензин
Градско останалото време: 10-12л бензин
Сега го изравняваме с метана:
градско 7-8кг

Проста сметка 16л*2.50=40лв
8кг*1,89(най-скъпото за стз)=15,12лв
Има няма 25лв разлика.100 зареждания : 10000км.Има няма 2500лв икономия от гориво в градски условия.
При газ моята кола гори средно 20лв/100км в градски условия като към тея 20лв не слагаме бензина до 40гр на антифриза,докато на метана превключва на около 20гр и колата работи добре(айде да си призная сега и аз карам до 30гр на метан,но временно с опитна цел).
Извън града нещата не са в такъв плюс за метана,но пак е добре:
разход извън града 4.5-5.5кг метан срещу 8л бензин
Разход извън града магистрала(никога не е засичано на бензин само на метан) : до 130км/ч 5.5-6 / до 160-170км/ч 7кг

И това дето се сещам като цяло е ...една кола няма ли понееее 100-115кс на метан е ужас!С аванс процесор и ГИ си с предимство(макар че моят аванс процесор все още е в магазина).
Колата е 125кс A4 Avant(комби).

Караш и хвърляш.....избиваш колата за малко км като цяло.Мога да ви кажа,че откакто имам колата(няма още 2 месеца) минах 1500-600км,а на метан от 20ти декември досега 2000.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от besniaa »

Момчета, не съм циганин и не искам да смятам чак като таксиметров шофьор. Евентуалната покупка на кола с метан е продиктувана от работата и километрите - не смятам за съществено дали ще гори бензин докато превключи на газ и т.н. глупости. Емзо добре е направил сметката малко по-горе, сега ще размишлявам дали ми отърва метанеца. Мерси, за съветите и информацията. Нужното за мен е налице, нека сметките продължат :cheers: :cheers: :cheers:
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от mupk0 »

Единственото кофти нещо на метана са бутилките.Трябва кола с голям багажник(комби или голям седан) или кола с малки бутилки(кофти откъм зареждане нон стоп).Другото което се сещам е....купи си кола на бензин и ти сложи метан.Показателно за кола от Италия с ГИ или МИ е ,че е счупена от каране.Там не слагат алтернативни горива на лични коли без цел бизнес.Колко милионери от италия съм видял на алтернативни горива........
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от System_error »

naslonamakarona написа:
System_error написа:Не бе, няма лошо да е метан. Евтино е, но ако е за работа. 1.8, 90 к.с. беше пасата и то кобмби. Познай колко тира успях да изпревавя, а се имам за агресивен състезател... ( и бях празен)
Остава да кажеш, че си го карал без адванс процесор и ще ти повярвам :lol:
Нямам никаква представа. Колата не беше моя, никъде не съм споменавал обратното. Знам, че човека така си я взе от Италия. Негов познат беше там и по телефона се разбираха. В последствие имаше голям мерак да маха едната бутилка (инсталацията беше с една голяма колкото бойлер и една, или две малки), че много му пречеше.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1568
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от niggaz_nature »

Ако не е фабрично на метан колата (следователно бутилките да са скрити под купето ) няма да сложа аз , поради мястото което заемат бутилките. Разликата между газ и метан в парите не е чак толкова голяма за да се лиша от място и вървеж на колата. Мога да сложа какво ли не в багажника но метанови бутилки не . Това си е лично мое мнение .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от mupk0 »

niggaz_nature написа:Ако не е фабрично на метан колата (следователно бутилките да са скрити под купето ) няма да сложа аз , поради мястото което заемат бутилките. Разликата между газ и метан в парите не е чак толкова голяма за да се лиша от място и вървеж на колата. Мога да сложа какво ли не в багажника но метанови бутилки не . Това си е лично мое мнение .
не говори глупости.Разликата метан/газ е най-голяма в градски условия.Имам 2-3ма авери с А4ки като моето и то седани под 14/100 газ не ги свалят зимата(тоест 20лв).Моето е комби със същият агрегат и повече от 12лв рядко ми гори.Като не броим че моята се обръща по-рано на метан.За мудноста...в градско няма разлика.След 100км се усеща вече разликата.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1568
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от niggaz_nature »

mupk0 написа:
niggaz_nature написа:Ако не е фабрично на метан колата (следователно бутилките да са скрити под купето ) няма да сложа аз , поради мястото което заемат бутилките. Разликата между газ и метан в парите не е чак толкова голяма за да се лиша от място и вървеж на колата. Мога да сложа какво ли не в багажника но метанови бутилки не . Това си е лично мое мнение .
не говори глупости.Разликата метан/газ е най-голяма в градски условия.Имам 2-3ма авери с А4ки като моето и то седани под 14/100 газ не ги свалят зимата(тоест 20лв).Моето е комби със същият агрегат и повече от 12лв рядко ми гори.Като не броим че моята се обръща по-рано на метан.За мудноста...в градско няма разлика.След 100км се усеща вече разликата.
Точно това имах предвид . Съгласен съм да давам по 20 лв не по 12 само заради мястото което заемат бутилките предпочитам да карам на газ. Не търся върховната икономия от колата просто трябва да върви и да не я пълня с толкова големи бутилки. Всеки сам решава какво да направи нали така.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от mupk0 »

niggaz_nature написа:
mupk0 написа:
niggaz_nature написа:Ако не е фабрично на метан колата (следователно бутилките да са скрити под купето ) няма да сложа аз , поради мястото което заемат бутилките. Разликата между газ и метан в парите не е чак толкова голяма за да се лиша от място и вървеж на колата. Мога да сложа какво ли не в багажника но метанови бутилки не . Това си е лично мое мнение .
не говори глупости.Разликата метан/газ е най-голяма в градски условия.Имам 2-3ма авери с А4ки като моето и то седани под 14/100 газ не ги свалят зимата(тоест 20лв).Моето е комби със същият агрегат и повече от 12лв рядко ми гори.Като не броим че моята се обръща по-рано на метан.За мудноста...в градско няма разлика.След 100км се усеща вече разликата.
Точно това имах предвид . Съгласен съм да давам по 20 лв не по 12 само заради мястото което заемат бутилките предпочитам да карам на газ. Не търся върховната икономия от колата просто трябва да върви и да не я пълня с толкова големи бутилки. Всеки сам решава какво да направи нали така.
Затуй вземаш комби и багажника ти остава :) Мене пък приоритета ми е да карам евтино,защото за 20 хил. км на година се усеща разликата от по 8лв на 100км.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1568
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от niggaz_nature »

С комби съм и пак искам да ми е голям багажника :)
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от besniaa »

В моя случай колата ще е работна - т.е. ще има нужда от място и момента с бутилките е много пипкав. Затова обмислям фабричното, което обаче има много минуси в двигателния отсек ;)
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от System_error »

Фолксвагените имаха Eko версии, предполагам за тях говориш. Аз бих се хвърлил на такова.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1268
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: има ли някой с кола на метан ?

Мнение от emzo »

Aз не.Да се обоснова.
Не искаш да знаеш колко струва една дюза на Матрикс или Хана или на Ланди.
Не искаш и да знаеш колко струва редуктора или компа на метана във фабричните.
Не искаш да знаеш и де ще ти се наложи да търсиш майстори, дето само да ги изчетат ще се озорят, камо ли да ги оправят.

Взимай някаква по-мощна баничарка, слагаш 90 литров бойлер и пей сърце. За кола до 2 тона и 120к.с. ще ти стига да идеш безпроблемно до морето или до София.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Публикувай отговор