Как да оправим изгоряла видео карта!

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
mitice
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 16:33 pm

Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от mitice »

Ако имате изгоряла видео карта,следвайте следните стъпки!

1.Разглобяваме видео картата,да остане платката само!
2.Почиствате я добре!
3.Загрявате фурната на 200°.
4.Пъхате само голата платка без транзистори без нищо и я оставяме за 10-15 минути.


Тествал съм го лично :).
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от nike718 »

А сол,пиперец,зехтинче няма ли да ръснем. 8O
mitice
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 16:33 pm

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от mitice »

Работи тоя метод пробвал съм го на моята видео карта и проработи ;).
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от JO_MASTERA89 »

mitice написа:Работи тоя метод пробвал съм го на моята видео карта и проработи ;).
По-лесно става с пистолет са загряване ;) Но и печката е вариант :DDD
mitice
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 16:33 pm

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от mitice »

Става ама може и да я стопиш на мартини с лед :Д.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от fantamaniaka »

също така съм пекал и дъно.Резултата е същия понякога.Ако проблема е в студена спойка обикновенно се оправя :))


А някакви идеи ако дадена карта Х с пасивно (но доста голямо и добро) охлаждане грее ?
Самия чип има леки петанца по него.Почистих го колкото можах също и повърността на охладителя.Пастата е нова.Закрепването е добре,покрива целия чип равномервно и добре(без хлабини и тн..) но въпреки всичко грее?
над 65 градуса без натоварване.Проблема на видеото е че имаше надут кондензатор ,смених го същия по параметри но резултат нямаше.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от nenoneno »

Въпросната карта Х ще да е нВидия, и това е дефектна серия чипове... няма оправия.
Относно "печенето във фурна" или с пистолети за горещ въздух - в най-добрия случай решава проблема временно, а уврежданията които нанасяте по този начин на електронните компоненти са големи. Оловните спойки са отдавна в миналото и при съвременните безоловни спойки ефекта от подобна манипулация е нулев.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
mitice
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 16:33 pm

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от mitice »

Относно за картата X да не би да има разхлабени винтове на вентилатора,на мен беше така че с 1милиметър не беше захванато но грееше много след като стегнах спря отведнъж на секундата бях пуснал на тест с AIDA и се видя веднага като стегнах че спадна след 2-3 секунди :).Виж да не е това.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от fantamaniaka »

не не е това за съжаление.
Може би ще е наистина кофти серия..
Иначе картата има стабилно пасивно охлаждане но резултата е налице.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от sawo »

65 градуса за пасивно охлаждане не е особено висока температура. Има карти, които с активно охлаждане държат 50-60 градуса без товар. Такъв филм като добро пасивно охлаждане няма. Пасивното охлаждане под каквато и да е форма е компромис. Евтиния вариант е да поставиш вентилатор ако е възможно, скъпия вариант е да се смени цялото охлаждане с активно такова.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от fantamaniaka »

изглежда поне доста впечатляващо,Два радиатора отдвете страни на видео картата големи...
Аз не съм казал че картата е добра... (не е пред мен затова пиша модел Х защото модела не го помня наизуст) нещо 256 мб беше старичко.. PCI-E.
Сложих доста по малък радиатор (какъвто имах) с вентилатор на него резултат към положително нямаше..
Картата както казах има петна който не се махат по самия чип.(петна който бих ги оприличил като все едно е с кабел дадено накъсо и как се появяват след искрите едни сини отенъци)
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от sawo »

За да са сложили впечатляващо пасивно охлаждане значи картата си грее доволно, което означава, че малко охлаждане, дори и активно такова няма да свърши работа. По-добрия вариант е ако охлаждането е масивно да кажем като Arctic Cooling Accelero, да му се сложи една перка по-голяма да кажем 12см. Ако охлаждането не е предвидено за поставяне на вентилатор не е сигурно, че ще имаш осезаем положителен ефект, но си струва да се тества. Картата може и да е прегряла, да има някакъв проблем в ядрото, заради който да грее още повече, но няма как да поддържа абсолютно еднаква температура независимо от охлаждането - т.е. може да и се свали температурата по подходящия начин. Трябваше да напишеш веднага каква е картата, щяхме да ти кажем приблизително каква и е нормалната работна температура :)
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от fantamaniaka »

тя вече не е при мен но скоро когато имам достъп до нея ще и напиша модела.
Не е важно споделих го информативно тук само :))
Благодаря се пак на всички а на създателя на темата,евала за труда :))
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
VanioBoy
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 16:17 pm

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от VanioBoy »

Здравейте компютърни маниаци :)
Това за изпичането във фурна вършело работа.
Преди 3 дена ми се появиха вертикални черти по екрана, мислех, че е от драйверите. Преинсталирах ги, но проблемите си останаха. Като вляза в биос, целия ми екран ставаше в разбъркани букви и цифри.
Като прочетох това за изпичането, мислех, че е шега. Така и така е изгоряла... реших да пробвам. Свалих всичко, метнах я във фурната за 9 мин на 200 градуса, сглобих я, пускам.... всичко е перфектно. Температурите са с по 1 градус на долу, това предполагам е от почистването и новата паста. Вече 3-ти ден си я ползвам, товаря я на максимум с ултра настройки на фар край 3... без проблеми. Въпроса е до кога ще издържи. :lol:
Забравих да спомена, картата ми е xfx gf 8800 gtx.
PSU: Furtron Saga+ 450p | MB: Gigabyte P35-DS3 | CPU: Core 2 Duo E6550 Overclock: 3.2 GHz | VC: XFX GeForce 8800 GTX | RAM: Kingston 6GB DDR2 | HDD: Seagate 250GB 7200RPM | Case: Thermaltake Soprano | Monitor: 23" Samsung 2333HD
Аватар
kiltox
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 15:46 pm

Re: Как да оправим изгоряла видео карта!

Мнение от kiltox »

По принцип съм против методи с нагряване но напоследък това са ми най-честите поръчки. Винаги обяснявам на клиента по-добрите алтернативи но явно водеща е цената . С нагряването нещата трябва да се преценят внимателно и това да е последна стъпка. Виждал съм опечени платки от ентусиасти и ако някой се пробва по-добре да е нещо което твърдо е отписал.Много рядко някой ще прежали пари за профилактика на лаптопа или компа и оттам идват повечето проблеми.Малко снимки от мен - прах, много прах, нагряване. Нагряването във фурна ми се вижда доста неудачно ,заради останалите елементи.
Публикувай отговор