Помощ при смяна на хард диск

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Juviander
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 15:34 pm
skype: Juviander
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Помощ при смяна на хард диск

Мнение от Juviander »

Привет!
Ситуацията ми е следната:
В компютъра си към момента имам 2 физически хара - единия е системния, другия да го наречем data.
Поради недостиг на капацитета, днес си взех нов 1TB диск.
Идеята ми е новия хард да бъде разделен на два логически дяла - единия системен, другия data.
Старите 2 харда изчезват от компютъра.

Въпроса ми:
Има ли някакъв начин ( софтуер), чрез който да "клонирам" стария системен диск върху част от новия, евентуално да разширя малко системния дял на новия хард диск, а останалата част да форматирам като втори логически дял, а именно data? След това върху него ще си прехвърля данните от настоящия data диск.
Целта ми е да избегна инсталация от нулата на всичкия софтуер, който в момента е инсталиран на компютъра ми.

Моля, давайте предложения само за изпитани методи, че скоро брах големи ядове след като се опита да слея 2 логически дяла на компа на сестра ми. Добре че успях да й възстановя поне снимките (спомените ).
skype: Juviander
e-mail: zh_stoyanov@mail.bg
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Помощ при смяна на хард диск

Мнение от fantamaniaka »

няма вариант в който би успял с идеята на клониране на системния дял!
Поздрави
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Помощ при смяна на хард диск

Мнение от System_error »

Можеш да опиташ. Тоя комп, който половината отиде при теб, като изгоря, реших на майтап да взема харда и да го пробвам на старата барака. Не повярвах, ама си запали. После W7-чката си дръпна квото и трябва, опозна си елементите и успях да изсмуча data-та на флашка. Не може да няма някъв софт за клониране на хардове... Можеш да пробваш и с image-и на С, направени с Acronis или нещо от сорта.

За преразпределението на пространството - без проблем става с Еaseus Partition Master (в момента Zamunda-та е паднала нещо), без да ти прецаква ОС или да ти се налага преинсталация.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Помощ при смяна на хард диск

Мнение от niggaz_nature »

Става със сигурност това което искаш с Norton Ghost има го в hiren boot cd.

Но ако не знаеш какво правиш винаги има голям шанс да омажеш диска и да затриеш информацията. Ако искаш да си платиш за услугата може да ми пишеш ЛС да се разберем.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ при смяна на хард диск

Мнение от stivans »

Ако си с Windows 7 Ultimate,има опция "Създаване на архивно изображение" на системния дял.Големината на файла е приблизително е 80%-90% от реалния.След приключване създаването на копие програмата предлага да се съсдаде стартиращо CD за възстановаване на системата.Предварително си монтираш новия хард диск.Уиндоуса има опция за делене и форматиране на дисковете.Делиш новия диск,форматираш го, след което при архивиране избираш копието на стемния дял на диск да се запише на новия дял "Data",изключваш кабелите на старите дискове,слагаш стартиращото CD,рестарт и въстановяваш С: от направеното копие на диск Data.

Няколко други програми ТУК
Acronis Disk Director Suite 11.0 е приложение за управление на вашите хард дискове, което комбини-
ра в себе си няколко мощни приложения. Toва са: Acronis Partition Expert (мощно приложение за рабо-
та с твърди дискове без загуба на данни), Acronis OS Selector (приложение за създаване на избор на
операционна система при стартиране на компютъра), Acronis Recovery Expert (модул за възстановянане
на загубена информация) и Acronis Disk Editor (цялостно приложение за поправяне на дискове).

EaseUS Todo Backup Free 4.0
Windows 2000/XP/2003 Server/Vista/7, Freeware
EaseUS Todo Backup Free е програма за създаване на резервни образи на файлове, папки, дялове и
твърди дискове. Програмата е безплатна за домашна употреба и поддържа всички важни и основни
функциии на програма от този вид: incremental бекъп, планиран бекъп, клониране на дялове/твърди ди-
скове, монтиране на образи като устройства, разцепване на образите, компресия и др.


Redo Backup and Recovery LiveCD 1.0.2
Multiplatform, Freeware

Redo Backup and Recovery е стартиращ диск (LiveCD), базиран на Ubuntu, за създаване на образи (бе-
къп) и възстановяване на дялове. Понеже е стартиращ диск ще трябва да рестартирате системата все-
ки път, когато желаете да създадете образ или да възстановите такъв. За сметка на това пък въпросният
диск работи както с Windows, така и с базирани на Linux операционни системи.
UltraDefrag 5.0.0
Windows 2000/XP/2003 Server/Vista/7,
GPL (GNU General Public License)
Последно промяна от stivans на Чет Мар 21, 2013 14:51 pm, променено общо 1 път.
skype: stivans
Стара Загора
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Помощ при смяна на хард диск

Мнение от eleena »

Значи, както казаха по- горе
Предварително си монтираш новия хард диск.Уиндоуса има опция за делене и форматиране на исковете.Делиш новия диск,форматираш го,

После с тази програма ( http://zamunda.net/details.php?id=321490&hit=1 ) правиш имидж на Ос, махаш старите дискове и със същата програма възстановяваш архива в новия диск. Рестартираш и си готов. Ако не можеш да се справиш, и аз мога да ти помогна срещу символично възнаграждение
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Помощ при смяна на хард диск

Мнение от System_error »

Това май е най- удачното решение.
Juviander
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 15:34 pm
skype: Juviander
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Помощ при смяна на хард диск

Мнение от Juviander »

С Acronis True Image работата заспа! Бързо, лесно и интуитивно. Не съм правил имидж, има си директно функция CLONE с опция за промяна размера на дяла - точно това, което ми трябваше. Препоръчвам!

Благодаря на всички отзовали се.
skype: Juviander
e-mail: zh_stoyanov@mail.bg
Публикувай отговор