Въпрос за гражданска в ЕС

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
lager
Потребител
Потребител
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 8:40 am
Местоположение: moon

Въпрос за гражданска в ЕС

Мнение от lager »

Привет колеги,

имам следното питане: Важи ли застраховката ми "Гражданска отговорност" на територията на ЕС? Ще ми се да скоча до Гърция и като се поразчетох се оказа, че т.нар. "Зелена карта" не е нужна, но от застрахователя упорито ме убеждават, че без нея не мога. И не стига, че си я плащам допълнително 50 кинта, ами искат и да платя всички вноски на куп. Моля ако някой си прави такива разходки да даде малко акъл. :cheers:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Въпрос за гражданска в ЕС

Мнение от besniaa »

lager написа:Привет колеги,

имам следното питане: Важи ли застраховката ми "Гражданска отговорност" на територията на ЕС? Ще ми се да скоча до Гърция и като се поразчетох се оказа, че т.нар. "Зелена карта" не е нужна, но от застрахователя упорито ме убеждават, че без нея не мога. И не стига, че си я плащам допълнително 50 кинта, ами искат и да платя всички вноски на куп. Моля ако някой си прави такива разходки да даде малко акъл. :cheers:
На границата с Турция съм минавал без карта и с карта - т.е. искали са ми я. Направи си я , за по-сигурно.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за гражданска в ЕС

Мнение от realprofesora »

lager написа:Привет колеги,

имам следното питане: Важи ли застраховката ми "Гражданска отговорност" на територията на ЕС? Ще ми се да скоча до Гърция и като се поразчетох се оказа, че т.нар. "Зелена карта" не е нужна, но от застрахователя упорито ме убеждават, че без нея не мога. И не стига, че си я плащам допълнително 50 кинта, ами искат и да платя всички вноски на куп. Моля ако някой си прави такива разходки да даде малко акъл. :cheers:
Смени си застрахователя. Не е необходимо да се плащат всички вноски накуп.
Popopopopo
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: Въпрос за гражданска в ЕС

Мнение от paco »

на границата с Гърция никой не ти иска зелена карта въпроса е ако там направиш ПТП тогава става дебело , иначе и да те спрат там полицаите само проверяват документите никои не ти иска застраховка а доколкото застраховките това че няма да излизаш в чужбина и не ти е нужна зелена карта застрахователя ти прави отстъпка дефакто зелената карта ти е отстъпката .
Публикувай отговор