Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

Днес реших да си сменя накладките на кошницата (Сеник 2). Почвам от предните колела, продължавам с едното задно - няма проблем. Стигам на последно (задно ляво) и греда - не се прибира буталото. Натискам и въртя, но не ще и не ще да влезе. Свалих апарата, подпрях го на земята, чукнах буталото и после захапа и се навъртя до пълно прибиране.
При откачането обаче, естесвено, целия апарат се изпразни от спирачна течност. Забодам прозрачния маркуч, един помпи, друг завива, развива... Странно, че ми се стори, че не излезе никакъв въздух още от самото начало. Стягам щуцера, паля колата и пак греда. Педала се напомпва с няколко ритника, но като си задържа крака и опира пода, потъвайки баавно и плавно. Решавам да пробвам да я мръдна малко - добре че ми е ръчата, че да спра. Фанах се за главата. Пробвах и другото колело да обезвъздуша, 5 пъти претаках цялата система - нищо. Същата работа. Казанчето не е оставяно празно. Някой с идеи?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от realprofesora »

Прегледай пак онова проблемното колело, да не би да пропуска нещо течност след тази интервенция с прибирането и разкачането на апарата.
След това ако няма текло-налей догоре казанчето и почни на запалена кола да обезвъздушаваш от най- далечния край -задно дясно, задно ляво, предно дясно , предно ляво. Ако пак няма промяна трябва да се види помпата да не е влязла мръсотия в нея. Едно време имах един казус, в помпата имаше мръсотия и беше подпушила една малка дупчица и не можеше да помпи нормално.
За спорта, мога да помогна на място.Тела ми е в подписа.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

Пробвах и на запалена кола, ама нямаше разлика. Почти съм убеден, че въздуха в апарата е останал и не ще да се прогони, ама не съм сигурен. И за помпата си прав. Ще погледна и нея.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от Mikk »

Точно със спирачките най малко трябва да се ебава човек. Аз го минах тоя път, направих се на хитрец и със един приятел смених задните накладки, и се почна колата не спира, помпи обезвъздушавай, пробвай и така цял ден, накрая колата спира ама не съвсем. Накрая ми писна и я закарах в сервиз. Моя съвет е търси си читав майстор в тия почивни дни.
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от belata »

Да не си скъсал о-пръстена на буталото като си го събирал?Няма как да остане въздух в апарата при правилно обезвъдушаване,друг вариант е помпата да прави номера.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

И на мен ми мина на акъла за о-пръстена. Сега съм в Мотоексперт (срещу Метро, официалните на Рено) и дремя за диагноза.

PS: Не за първи път сменям накладки (все пак е елементарна процедура ако няма засечки). Първите 3 колелета бяха готови за 40 минути, ама тва пусто последно ми изяде спестената файда, че си ги сменям сам...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

След час и половина и 70 лв, съм с перфектни спирачки и сменена спирачна течност (беше и минало времето за смяна, така или иначе). Много се замотаха и много пари ми взеха гадовете. Опитват се да ме убедят, че съм монтирал неправилно апарата, което не виждам как ще стане, а и пружинте на предните накладки не били сложени както трябва. Не знам кво може да се обърка при монтаж/демонтаж на тея неща....
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от belata »

System_error написа:След час и половина и 70 лв, съм с перфектни спирачки и сменена спирачна течност (беше и минало времето за смяна, така или иначе). Много се замотаха и много пари ми взеха гадовете. Опитват се да ме убедят, че съм монтирал неправилно апарата, което не виждам как ще стане, а и пружинте на предните накладки не били сложени както трябва. Не знам кво може да се обърка при монтаж/демонтаж на тея неща....
Пружинките не могат да се объркат,но дори и да ги няма,най много да трополят накладките,няма как да не ги натяга буталото....апаратите са фиксирани,как могат да се объркат?
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

Ми а, де.. два болта за фискация, една пробка и един щуцер. Няма шанс да ги объркам, ако ще и със затворени очи да ги поставям... Пружините са ясни... Поне ми смениха течността и вече са обезвъздушени, надявам се на стенд.... Разликата е осезаема в коравината на педала. И преди спираха отлично, но сега лови малко по-нависоко...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от realprofesora »

70 лв за смяна на накладки-е тва е стандарт. :lol:
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

realprofesora написа:70 лв за смяна на накладки-е тва е стандарт. :lol:
И спирачна течност. И я водят, че са я ремонтирали час и половина.. Бах го в ремонта...

По принцип цената за смяна на спирачна течност е около 35 лв и не очаквах да ми вземат повече от това..
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от mupk0 »

Тея часове не си ги измислят те.Има стандарт.Те и за 20мин да го направят от завода като пише 90мин тва е батко.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

mupk0 написа:Тея часове не си ги измислят те.Има стандарт.Те и за 20мин да го направят от завода като пише 90мин тва е батко.
Щом чак жената на касата се учуди и им вика "- кво се замотахте толкова тоя път", сещай се.
На мен ми е нашълно ясно, че имат норма време за всяка операция и съответно цена за труд на час, ама ако са некадърни и се замотат, аз ква вина имам. Знам че за Пежо и Опел в техните сервизи взимат от сорта на 34-35 лв за същата операция и го правят за 20 минути.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от mupk0 »

System_error написа:
mupk0 написа:Тея часове не си ги измислят те.Има стандарт.Те и за 20мин да го направят от завода като пише 90мин тва е батко.
Щом чак жената на касата се учуди и им вика "- кво се замотахте толкова тоя път", сещай се.
На мен ми е нашълно ясно, че имат норма време за всяка операция и съответно цена за труд на час, ама ако са некадърни и се замотат, аз ква вина имам. Знам че за Пежо и Опел в техните сервизи взимат от сорта на 34-35 лв за същата операция и го правят за 20 минути.
Еми другият път ползвай доверени сервизи,които не са официални,защото на няколко "официални" сервиза едно момче им прави колите дето са умряли
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Проблем с обезвъздушаването на спирачки.

Мнение от System_error »

Знам бе човек, просто нямах избор. Празници са и моите хора в 2-та сервиза, на които имам вяра, не бачкаха.
Публикувай отговор