въпрос за Wi-Fi

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

въпрос за Wi-Fi

Мнение от besniaa »

Използвам USB Wi-Fi адаптер с антена - Реалтек 8187 модел. Проблема е, че намирам мрежа, обхвата е пълен, обаче много рядко се връзва към нея. Ако се върже - скоростта е много бавна и често се губи връзка, а обхвата остава пълен. На същото място - с лаптоп няма проблем, връзва се веднага и скоростта е нормална. Връзката не се губи и всичко изглежда ОК, а лаптопа дори показва слаб обхват (1-2 от чертите). Сложил съм ориг. драйвери от сайта и няма проблем в Device Manager-a. Слагам същото устройство на лаптопа и опитвам през него - същата работа. Въпроса ми е, дали има нещо специално в настройките на такъв вид устройства или са дървета, щом на два компютъра дава един и същ проблем ?

Изображение
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от fruitcake »

По принцип тези адаптери съм ги забелязал, че често се разкачат и правят доста проблеми, но при теб може и от бройката да е.Опитай да махнеш паролата на мрежата или промени криптировката :roll:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от besniaa »

fruitcake написа:По принцип тези адаптери съм ги забелязал, че често се разкачат и правят доста проблеми, но при теб може и от бройката да е.Опитай да махнеш паролата на мрежата или промени криптировката :roll:
Паролата е махната, мрежата е отключена :)
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от niggaz_nature »

Пробвай да сложиш ръчни адреси на картата .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от besniaa »

niggaz_nature написа:Пробвай да сложиш ръчни адреси на картата .
Слагам, ефект няма - положението е същото. Обхват пълен - или не се връзва, или ако се върже - дава LIMITED CONNECTION с жълтата удивителна. Мрежата е със свалена парола и без никакви ограничения. Намирам и булстаком-ска отключена мрежа - при нея положението е подобно - на 10 пъти , 1 път ще се върже, а обхвата е пълен на макс.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от sawo »

Кофти софтуер най-вероятно, чипа не е лош. За съжаление ако не намериш други драйвери е за боклука...
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от besniaa »

sawo написа:Кофти софтуер най-вероятно, чипа не е лош. За съжаление ако не намериш други драйвери е за боклука...
Сега виждам, че са няколко 8187B/L/SE и т.н. , ще опитам с други драйвери, пък дано излезе нещо :)
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от besniaa »

след деинсталация и инсталация на няколко драйвера - положението е същото... receive bytes:0 , не ще да приема нещо...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: въпрос за Wi-Fi

Мнение от niggaz_nature »

Донеси ми я тая карта да я пробвам при мен.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор