Коли с автоматични скорости

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
emilio24
Потребител
Потребител
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 11:17 am

Коли с автоматични скорости

Мнение от emilio24 »

Нека по коментираме колите с автоматични скорости , кой с каква кола,двигател и т.н.Повреди и разход на гориво.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от realprofesora »

Тъст ми има Опел Вектра 2003 2,2 ДТИ 120 коня
Имаше проблем със авт кутия ,но се оказа че някви О пръстени се скъсали и смесвала антифриза с маслото и ит там се получаваше проблем. 3 пъти я правиха и накрая купи 2ра ръка и се оправиха нещата. Инче кутията е японска. Колата му гори над 8л защото се кара все със 150.Иначе е комфортна колата превключването става меко-лично съм я карал. Лоукика и турбото ме изтрелват при ситуации, независимо от теглото на автомобила.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от System_error »

Още не са развити достатъчно катотехнилогия според мен. Често дефектират, а и маслото им се сменя редовно, което също е разход. А няма ли типтроник, не знам как се кара тва чудо на сняг...
Аватар
lager
Потребител
Потребител
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 8:40 am
Местоположение: moon

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от lager »

Аз съм с Голф Трима, автомат, 1,8 ми - 90 кончета. За градско се родих - няма по-удобна работа, обаче извън града, а не дай си боже и да изпреварваш - ако слезна да бягам, по-бързо ще се наема. За разхода ... сложна работа - бензин около 10-11 в града, 7 извън него. АГУ - така и не намерих някой да я направи - в момента е около 15 в и 8 извън. Карал съм и едно CLK - виж там работата с наемането е съвсем друга (имаше си 200+ кончета), ама пък разход ... да не вижда шефа на Лукойл - ще ме черпи. :cheers:
emilio24
Потребител
Потребител
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 11:17 am

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от emilio24 »

Оформя се интересна тема,за в града около 90 коня стигат,но минимум толкова.Преди години карах една вектра 2.0 бензин на бензин,и реших да изпреваря камион влекач без ремарке зад него.Е всичко мина добре ноооо, шофьора на влекача в този момент реши да се пробва,колко върви празен,съдя,по гъстия черен дим,който изкара от ауспуха ,това става,когато се даде рязко газ на сравнително голям двигател по параметри и тогава стана интересно,аз карах доста бързо вече за да намаля и да се върна зад него,той пък също ускоряваше ,а в този момент пред мен изникна бус,който осъзнавайки ситуацията намали ,а аз успях да се шмугна на броени см.пред камиона и поглеждайки километража скоростта бе доста над позволената за камиона,камо ли за мен ноо....слава бого,че всичко мина благополучно за мен.А колата си вървеше нормално,дори веднъж от Ягода за Змеево по баира,като и сритах газта ,вдигна 5 000 оборота и се понесе,като куршум по баира,при все ,че имаше 4 човека в нея.Открих и нещо друго,съдейки по това,че бронята на жилото за педала за газта там,където се регулира обтягането на жилото имаше луфт от 3-4 мм.който реших да обера и педала на газта стана още по-стегнат.Точно тогава ми направи впечатление,че самата кола стана по-пъргава,вероятно защото подаде повече гориво,а преди това имаше известно закъснение.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от admin »

lager написа:Аз съм с Голф Трима, автомат, 1,8 ми - 90 кончета. За градско се родих - няма по-удобна работа, обаче извън града, а не дай си боже и да изпреварваш - ако слезна да бягам, по-бързо ще се наема. За разхода ... сложна работа - бензин около 10-11 в града, 7 извън него. АГУ - така и не намерих някой да я направи - в момента е около 15 в и 8 извън. Карал съм и едно CLK - виж там работата с наемането е съвсем друга (имаше си 200+ кончета), ама пък разход ... да не вижда шефа на Лукойл - ще ме черпи. :cheers:
Е то май има някакви техники на изпреварване при автоматиците, пускаш газта и я сритваш веднага до дъно, компютъра сваля скоростите и те изстрелва веднага. Поне така съм чувал, аз специално не съм карал никога кола автоматик, веднъж на шефа и той като видя че съм се качил на неговата кола в двора, а тогава все още нямах книжка и му омекнаха колената, един колега го държеше :lol:
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от System_error »

Koлкото по рязко натискаш газта (смачкваш я), толкова режима се променя към спортен. Сваля предавка и дига обороти.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от The enD »

Спортен :grin2:
Като вкараш от 5-та на 2-ра тогава е спортен.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от System_error »

The enD написа:Спортен :grin2:
Като вкараш от 5-та на 2-ра тогава е спортен.
Тогава си е направо само-мазо :grin2:
Аватар
lager
Потребител
Потребител
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 8:40 am
Местоположение: moon

Re: Коли с автоматични скорости

Мнение от lager »

Абе да сритвам, да не сритвам с тия кончета, и с малко малоумната скоростна дето загрява какво искам от нея след 3-4 секунди си е бая изпитание всяко изпреварване :D Тя колата се изрязва ама ефекта е потресаващ. Дето има една приказка " Ако и вървеше толкова, колкото бръмчи, равна няма да има " :D
Публикувай отговор