Проблем с DEll Optiplex GX240

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Проблем с DEll Optiplex GX240

Мнение от Nirvana »

Колеги,
купих една легнала кутия DEll Optiplex GX240, но се оказа-, че има проблем с Boot sequence. Т.е., не мога да влезна в F12 менюто.
Изписва ми "Strike F1 key to continue,F2 to run the setup utility". Като натисна F1 ми пише "No boot device available"
Знам, че цялата настройка става от F12, Но при условие, че не може да се влезе там как мога да оправя проблема

Благодаря предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с DEll Optiplex GX240

Мнение от stivans »

Когато натиснеш F1 почва да търси бутващ хард диск от който да зареди OS.Мисля че има проблем с хард диска,така че може да извадиш IDE кабела на диска и да видиш дали ще имаш същото съобщение.Избери F2 и влез в настройките на биоса за да видиш последователноста на зареждане на компютъра.Мисля че зa този модел F2 e setup на BIOS , а не F12.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с DEll Optiplex GX240

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа:Колеги,
купих една легнала кутия DEll Optiplex GX240, но се оказа-, че има проблем с Boot sequence. Т.е., не мога да влезна в F12 менюто.
Изписва ми "Strike F1 key to continue,F2 to run the setup utility". Като натисна F1 ми пише "No boot device available"
Знам, че цялата настройка става от F12, Но при условие, че не може да се влезе там как мога да оправя проблема

Благодаря предварително!
Tи ли беше този дето разнася една легнала кутия Делл на пазара за коли.
Popopopopo
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с DEll Optiplex GX240

Мнение от Nirvana »

ХХАхахахахахах да, толкова ли забележим бях. Та аз бях там не повече от 20 мин.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с DEll Optiplex GX240

Мнение от sawo »

Влез в BIOS и си настрой boot подредбата. С F11/12 е само временно boot-ване и едва ли ще ти свърши работа дори и да намериш менюто.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с DEll Optiplex GX240

Мнение от Nirvana »

sawo написа:Влез в BIOS и си настрой boot подредбата. С F11/12 е само временно boot-ване и едва ли ще ти свърши работа дори и да намериш менюто.
Да, ще го направя при първа възможност, че не ми е останало време. И нов IDE кабел даже съм му намерил.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор