Казус с ПТП.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Казус с ПТП.

Мнение от HoCuS »

Здравейте колеги,

имам следният неприятен казус.

Миналата сряда 12.06.2013 г. ме блъснаха на кръстовището Христо Ботев и Хаджи Димитър Асенов. Ако си спомняте в него ден точно монтираха светофара, но той все още не работеше.
Аз се движех по Христо Ботев посока от Запад на Изток и колата, която ме удари се движеше по Хаджи Димитър посока Юг - Север, съответно другият не спря на СТОП, защото тези които са по Христо Ботев са с предимство и съответно ме удари странично.
Другият участник, избяга от катастрофата (Сив Голф 4 СТ2272АВ). При ударя му падна номер, но аз и без това си го видях.

Казусът е следният:

От Кат в момента уж издирват шофьора, казаха, че са намерили единият собственик, който продал колата на друг и така. Проблемът е, че не могат да ми издадат протокол от КАТ и аз съответно не мога да отида при застрахователя. Другото е,че и аз не мога да започна да си правя колата защото застрахователя трябва да прави опис. Всеки ден съм по 2 пъти в КАТ и всеки път ми се отговаря ЩЕ ВИ СЕ ОБАДИМ, което по никакъв начин не ми решава проблема.

Да кажем, че проблемът не е и толкова в потрошената кола, проблемът е, че един потенциален убиец продължава да си джитка по улиците(пеша или както и да е там). Както запитах и днес един от служителите в КАТ ако от тази страна на задната седалка имаше дете, пак ли толкова мудно щяха да действат.

Въпросът ми е колеги, какво мога аз да направя в момента за приключването в кофти казуса и някой дали знае какви биха последствията за избягалият виновник в ПТП-то. Търсих в закона за движение по пътищата, но нещо не откривам какви са правните последствия.

Благодаря предварително!
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Казус с ПТП.

Мнение от didka »

Ще чакаш да те потърсят.
А туй с детето дет си питал не хваща декиш...
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Казус с ПТП.

Мнение от realprofesora »

Kaто гледам номера на виновника 2272, ако нямаш свидетели може и ти да излезеш виновен. Ако другия извади връзки и мангизи просто ще пиеш студена вода. Доста неща съм виждал за 47 години на тази земя. Виждал съм как един удря друг-номера му пада , човека отива с номера му в КАТ ,но след малко идва бащата с адвокат и изкарват потърпевшия, че е откраднал номера. Ай де по живо по здраво всеки в къщи. Бития -бит, ебания -ебан.Грубичко ,но си е така. Тука е БГ.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Казус с ПТП.

Мнение от realprofesora »

Можеш да си направиш и собствено разследване.Можеш да започнеш от застрахователната компания с която лицето има сключена застраховка. Мога да ти помогна като ти кажа че лицето има сключена застраховка Гражданска отговорност в Застрахователна компания Олимпик-клон България. Дата на сключване 06/03/2013 16:03

Дата на начало на застраховката 07/03/2013 00:00
Дата на край на застраховката 06/03/2014 23:59
Номер на застрахователната полица 28113000762140
(тази информация ще бъде изтрита след 12 часа)
От там нататък действаш ти защото моите услуги са неограничени, но са много скъпи. :mafia:
Popopopopo
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Казус с ПТП.

Мнение от HoCuS »

realprofesora написа:Можеш да си направиш и собствено разследване.Можеш да започнеш от застрахователната компания с която лицето има сключена застраховка. Мога да ти помогна като ти кажа че лицето има сключена застраховка Гражданска отговорност в Застрахователна компания Олимпик-клон България. Дата на сключване 06/03/2013 16:03

Дата на начало на застраховката 07/03/2013 00:00
Дата на край на застраховката 06/03/2014 23:59
Номер на застрахователната полица 28113000762140
(тази информация ще бъде изтрита след 12 часа)
От там нататък действаш ти защото моите услуги са неограничени, но са много скъпи. :mafia:
Аз още същата вечер го проверих в гаранционният фонд.

Относно свидетелите, за щастие спряха 3 коли и хората потвърдиха описанието на автомобила и ситуацията.

Благодаря все пак!
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Казус с ПТП.

Мнение от didka »

realprofesora написа:Можеш да си направиш и собствено разследване.Можеш да започнеш от застрахователната компания с която лицето има сключена застраховка. Мога да ти помогна като ти кажа че лицето има сключена застраховка Гражданска отговорност в Застрахователна компания Олимпик-клон България. Дата на сключване 06/03/2013 16:03

Дата на начало на застраховката 07/03/2013 00:00
Дата на край на застраховката 06/03/2014 23:59
Номер на застрахователната полица 28113000762140
(тази информация ще бъде изтрита след 12 часа)
От там нататък действаш ти защото моите услуги са неограничени, но са много скъпи. :mafia:
Утрото е по-мъдро от вечерта...
Dog drags - no tracks...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Казус с ПТП.

Мнение от System_error »

На баща ми номера му е 7727 и му е даден напълно случайно. Тва с връзките вече все по малко влияе...
Все си мисля, че каско компанията, ако е читава има най-голям интерес да издири виновника, за да могат да му напишат акт и да си вземе парите от неговия застраховартел...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Казус с ПТП.

Мнение от sawo »

За съжаление няма какво да се направи, може да отнеме до две седмици, за да се издири автомобила и собственика му. Щом той е избягал от ПТП-то, НЯМА как ти да излезеш виновен. Наказанието за напускане на ПТП е до 4 месеца без книжка и до 300лв глоба. За самото причиняване на ПТП мисля беше 9 точки и 150 или 200лв. Тези номера с връзките поне в КАТ вече много трудно минават. Може да се опитат да те сплашат, да те излъжат или нещо такова, но по същество ако ти си прав нищо не могат да ти направят. Наскоро ме удари един женчо, жена му работеше в съдебна полиция, познаваше всички в КАТ, голяма работа бяха и т.н. Какво ли не опитаха, за да изляза аз виновен, но в крайна сметка абсолютно нищо не можаха да направят.
За номер всеки може да си изчака или да си запази предварително, на стария ми автомобил дадоха 9557 просто ей така... това нищо не означава :)
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Казус с ПТП.

Мнение от AquiLA^ »

System_error написа:На баща ми номера му е 7727 и му е даден напълно случайно. Тва с връзките вече все по малко влияе...
Все си мисля, че каско компанията, ако е читава има най-голям интерес да издири виновника, за да могат да му напишат акт и да си вземе парите от неговия застраховартел...
По повод на връзките. На един колега брат му участва в ПТП с някаква съдийка от Софийски градски съд и висшестоящ полицай.
Естествено той е потърпевш. След разследване разбира се го оправдават, но го молят да поеме вината, защото били участвали незнам си какви хора и да не им се петни името. Той се съгласява, НО застрахователя му завежда дело и осъжда другите. Застрахователите са голяма работа и пари лесно не дават. Та мисълта ми беше, че наистина вече връзките не са достатъчни.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Казус с ПТП.

Мнение от realprofesora »

Снощи прочетох някои неща за "напускане на ПТП" и се оказа, че застрахователя после си търси сумата обратно( нарича се регрес) от този който е напуснал ПТПто защото е осуетил проверка за алкохол.
Popopopopo
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Казус с ПТП.

Мнение от HoCuS »

Ами днес вече ми издадоха протокол от кат, след среща със собствениците се оказа, че съм блъснат от жена без книжка с чужда кола. Макар, че съм сигурен, че шофираше мъж и на полицаите им го доказах, но в крайна сметка пак записаха жената, че шофирала, защото тя не отстъпи от тезата си.

Равносметката е за шофьорката е, спряна кола от движение, акт по чл. 150 акт по чл 123 ( не съм сигурен) акт по чл. 6 ал 2.

За мен протокол и тепърва борба със застрахователя.

от кат казаха, че няма значение кой е карал важното, е че колата има гражданска.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Казус с ПТП.

Мнение от Anubis »

Понеже виждам, че става хубава тема с казуси отколо ПТП-та и КАТ, да питам на някой случвало ли му е е при обжалване в съда на НП, полицаите да не идват на делото или това си е честа практика?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Казус с ПТП.

Мнение от sawo »

Ако полицаите не се явят, по-лесно за тебе :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Казус с ПТП.

Мнение от realprofesora »

Anubis написа:Понеже виждам, че става хубава тема с казуси отколо ПТП-та и КАТ, да питам на някой случвало ли му е е при обжалване в съда на НП, полицаите да не идват на делото или това си е честа практика?
И да дойдат и да не дайдат -все тая. Наскоро позната направи в съда полицай да се срамува. Спират я за несветещ фар. Тя им казва тръгнах със светещи фарове, лично ги проверихме защото тръгваме на дълъг път(във В.Търново я спират), тръснало е в дупка и фара е изгаснал най-вероятно. Онези кратунки пишат акт и в съда чак имат смелостта да се явят. Познатата разправя, че на делото им било крайно неудобно. Та не се предавайте , търсете си правата, пишете възражения, обжалвайте , спирайте случайни коли за свидетели, обаждайте се на познати, звънете на телефона на корупцията и т.н.
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Казус с ПТП.

Мнение от niggaz_nature »

Добре де . Аз да попитам нещо. След като изгори крушката на фара няма никакво значение кога е проверена или сменена , остава си изгоряла и полицаите това не ги интересува. Бях чел че е задължително да си носиш една крушка резервна в колата (даже се продават комплекти по бензиостанциите) , след това имаш право като те спрат на място да я смениш пред тях и нямат право да пишат акт или фиш.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор