Водоеми край Старозагорско + информация

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Днес доволно морунаж и няколко платички на Шаново-5,500 кг. Кълвеше основно на жълъдов червей с едно пинки,както и на мартеничка от пинки.Като по-големите екземпляри (около 300 гр.) излезнаха до обед.Захранката която използвах бе нова за мен-Black magic на Star fish (лин и каракуда).За голяма моя изненада улових и линче около 100-те грама(нещо което не ми се бе случвало на пресевните)което естествено отпътува обратно в гьола :) Вдясно от мен пък,един господин на достолепна възраст се саморазправи с платиките,хвана горе-долу колко моите морунажи,но пък не закачи и един такъв,а бяхме на някви си 5-6 метра :o Рибешка му работа,върви я разбери :lol: Ами това е,наслука!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Супер колега, много добре звучи. Аз лин последно преди 4-5 години хванах и си беше точно в тоя район. Много красива и вкусна риба.
За сомче не пусна ли? Сега му е времето :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от genkogenev »

Какъв е този желъдов червей ?
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Nirvana написа:Супер колега, много добре звучи. Аз лин последно преди 4-5 години хванах и си беше точно в тоя район. Много красива и вкусна риба.
За сомче не пусна ли? Сега му е времето :)
Колегата който разцепи платиките бе пуснал за сом на малка слънчевка,която аз му дадах,но за съжаление нищо не му удари,може би трябва целенасочено да се търси,а не между другото.Аз линчето го хванах буквално в краката ми на къса пръчка,като на нея успях да хвана и една платика,другото бе 10-ина слънчевки.Късото винаги ми се отчита :D
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

genkogenev написа:Какъв е този желъдов червей ?
Продават го по бройка в риболовните магазини-20 червейчета са левче.Но са много жилави и устойчиви!Могат да се отгледат и в домашни условия,лично аз не съм опитвал,но в нет-а има ''рецепти'' за това,може да се опита при желание.Един голям недостатък при тях е,че много усукват повода,вчера ми побеляха косите от тях,заричам се следващия път да си сложа микро вирбелче,хем ще върши работа и като дропер :)
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

diavolo666 написа:
genkogenev написа:Какъв е този желъдов червей ?
Продават го по бройка в риболовните магазини-20 червейчета са левче.Но са много жилави и устойчиви!Могат да се отгледат и в домашни условия,лично аз не съм опитвал,но в нет-а има ''рецепти'' за това,може да се опита при желание.Един голям недостатък при тях е,че много усукват повода,вчера ми побеляха косите от тях,заричам се следващия път да си сложа микро вирбелче,хем ще върши работа и като дропер :)
А така, хитър си!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от genkogenev »

Между другото в неделя на Пет могили зад дигата са излезнали много щуки от кило нагоре .
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Постарах се да кача някоя снимка от излета :D Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Супер снимки, даже мисля, че се сещам къде е мястото. Платиката е средна по размери като гледам, но пък доста яко тегли повода.
Голям фен си като гледам екипировката, така и трябва :) Браво!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Nirvana написа:Супер снимки, даже мисля, че се сещам къде е мястото. Платиката е средна по размери като гледам, но пък доста яко тегли повода.
Голям фен си като гледам екипировката, така и трябва :) Браво!
Мястото е едно от най-удобните които има по целите пресевни!Можеш си разпъна всичкото оборудване,че и маса да сложиш и кво ли още не,и пак ще остане свободно пространство :lol: .Ако се не лъжа там бяха правили едно филмче по Хоби ТВ,но не съм много сигурен...Сравнително близо е до багера.Интересно,но вече няколко пъти го намирам свободно сутринта,а колегите заемат едни места на отсрещния бряг...Сигурно там са рибешките сборища,знам ли :lol: А сега като отпускар мога да си позволя играчката да кача още снимки от последните ми излети на Пет могили и Средногорово,дано са ви интересни :) Та ето ги отзад напред: Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Повторението е майка на знанието!Вчера завторихме на Шаново,въпреки че почти през целия ден валя,имаше и вятър,пък и откровено си бе студено-рибата бе гъста,кълвеше добре на жълъдовия червей и се контролираше от захранката,изплюска около 2 кг. и отгоре.Този път бях с Mondial-каракуда и лин + пръст,риболов на и около дъното,резултата 8 кг. морунаж и платика.Наслука! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Пак ще се повторя, но пред нас стои един ентисуаст. Евала, респект! Когато, човек е прецизен в работата си, без значение средствата, накрая винаги работата му се отблагодарява.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Благодаря :? Aма дали мисли така и прекият ми началник :lol: Както четох скоро някъде-риболовът е в детайлите,и е вярно :wink: Трябва малко да се постараеш и ще се получи.И въпреки всичко това не всеки път можеш да напълниш живарника(вече имам два валата :lol:),но за това пък е интересен и рибол.спорт :)
vesocop
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 14:57 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от vesocop »

А да споделите место за щука ?
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

vesocop написа:А да споделите место за щука ?
Слизай към с. Главан, там има малки водоеми с адски много щука! Малко по-далеч е, но си струва удоволствието.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор