Съвет за покупка на LED/LCD/PLASMA телевизор...

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Съвет за покупка на LED/LCD/PLASMA телевизор...

Мнение от System_error »

Налага ми се да купувам нов телевизор (колкото и да не ми се ще) и се чудя кое да избера. Търся си нещо около 40" и ми се ще да има и WiFi, но не е задължително.
Харесах си е един Филипис и един Самсунг за около 1200 кинта. Някой имал ли е взимане даване с подобни модели и кой препоръчвате да взема. Всякакви съвети, коментари и безкрайни полемики са добре дошли..

PS: Ето и тези, които са ми напавили впечатление:

https://www.technopolis.bg/b2c/details/ ... 08K-3D-LED

https://www.technopolis.bg/b2c/details/ ... 710-3D-LED
Последно промяна от System_error на Сря Юли 10, 2013 20:33 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от sawo »

По съвет на nenoneno от форума се запознах с ТАЗИ статия относно ШИМ (трептене в следствие на Широко Импулсна Модулация) - може да се окаже, че дисплеите с LED подсветка вредят на очите почти колкото добрите стари CRТ-та и закупуването на такъв за мен е престъпление спрямо здравето ни. Поне моето скромно мнение е, че единствения начин да ползваш LED подсветка е да намериш такъв панел, какъвто можеш да гледаш на максимална яркост в домашни условия - в магазините Техномаркет, Технополис и т.н. е много по-светлоотколкото ще е в твоя дом - добре е да се има на предвид, ако ще се избира дисплей по описания от мен начин.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от System_error »

Aз ще го ползвам само като телевизор, а мисля, че от разстояноие тоя ефект губи вредното си действие. Отделно от тва и всичко по-скорошни модели са LED. Не съм срещал нещо друго. Приемам все пак и такива идеи, с LCD-та и плазми...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от didka »

Най-големите боклуци си харесал бре,Насее,Насе...както масата човеци,
от секаквите му там рекламки.
Самсунг,та самсунг...или филипс...
Панасоник,да не те боли главата,айпиес матрица,все едно си с плазма.
@Саше,не се вкарвай във филми,сякаш не си такъв човек...
Dog drags - no tracks...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от System_error »

Хич даже не съм гледал рекламите. Гледам ги, че са на най-добро отношение цена/екстри. Сега ще погледна и Панасониците...

EDIT: Нещо такова ли:
https://www.technopolis.bg/b2c/details/ ... 42E6EK-LED

https://www.technopolis.bg/b2c/details/ ... T5E-3D-LED

Кое трябва да гледам и с кое да внимавам?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от didka »

Отиди някъде,където сред останалите елсиди-та има нареден поне един панасоник.
Та като гледаш и сравняваш,ще оцениш черното на панасоника пред тъмно-зелено-синьо-лилавото на останалите.
А за широчинноимпулснатамодулация не се притеснявай,
достатъчно си облъчен денонощно,та да се кахъриш точно за телевизора си... :haha:
Dog drags - no tracks...
Аватар
creitars
Потребител
Потребител
Мнения: 165
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 10:32 am
skype: creitars
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от creitars »

Не си заслужава телевизор от Словения,Турция ,Сингапур и от други такива страни по добре погледни това;http://www.technomarket.bg/products/091 ... lc-40le924. Моя е 40 инча модел 830ле 4 пиксела миналата година си го взех. Поне знаеш че е правен в Япония.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от System_error »

creitars написа:Не си заслужава телевизор от Словения,Турция ,Сингапур и от други такива страни по добре погледни това;http://www.technomarket.bg/products/091 ... lc-40le924. Моя е 40 инча модел 830ле 4 пиксела миналата година си го взех. Поне знаеш че е правен в Япония.
Над бюджета ми е. Повече от 1200 кинта не ми се дават. Относно това къде е произведен, не смятам че вече е от голямо значение, особено с тея мегазаводи, построени по калъп.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от sawo »

Плазмата не е никак, ама никак лош вариант, но има малко бройки по нашите магазини и избора е ограничен...

Относно трептенето, това не е някаква конспирация или измислица, а всеизвестен факт. Твърдението обаче е, че малко хора страдат от главоболие заради ШИМ, реално обаче не се знаят последиците от тази нова технология, няма проведени медицински опити, а моите очи вече имат увреждане макар и в малка степен и не искам да продължавам да експериментирам. За подрастващи също има реална опасност от увреждане на зрението.
Не приемам аргумента "то всичко е вредно, какво се занимаваш изобщо" що се отнася до храни, техника, начин на живот и т.н. Старая се да се пазя доколкото е възможно и смея да твърдя, че съм в по-добро здраве от повечето ми познати на моята възраст.

Eто още една по-нетехнически обяснена статия на същата тема, има показано как се тества до каква степен дисплея страда от този проблем:
http://www.flatpanelshd.com/focus.php?s ... 1362457985
Има начин да се елиминира този проблем изцяло, но не е икономически изгоден за производителите и обикновено се ползва само във високия клас панели, така че известно време ще си трошим очите с LED, както си беше с CRT и какво ли още не :)
Все пак има надежда, ето например benq са пуснали модел без трептене на доста скромна цена($359).

Според мен е важно да се прочете всичко актуално по темата за дисплеите преди да се купува такъв, независимо какъв ще е - монитор или телевизор. Преди 8 години се разрових като купувах LCD телевизор и до ден днешен се използва и нямам намерение да го сменя скоро(LG 32"). Същото важи и за монитора ми - стоях близо месец без монитор докато изчета всичко нужно, избера модел, поръчам го и пристигне, но си заслужаваше - вече близо пета година съм с него и досега поне аз не съм виждал по-удобен и приятен за очите дисплей(DELL 2408WFP S-PVA).

Ето още една тема във форума на сетком(според мен най-компетентното място в България за избиране на телевизор) където също има доста изписано за производството на некачествени телевизори, ШИМ и какво ли още не.

Четете внимателно, избирайте още по-внимателно - още повече, че в случая на Наско предполагам и деца ще гледат екрана.
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от fruitcake »

Работата ми е такава, че всеки ден гледам ТВ на различни марки телевизори.От всички марки има модели с гадна картина, но няма марка, която да прави перфектните ТВ.Даже и Шарп са ме разочаровали, които уж са водещи при домашните ТВ.Аз съм с такова Сони http://store.sony.com/p/Full-HD-LCD-3DT ... KDL40EX720 и съм много доволен от него.Каквото и да вземеш няма да има много голяма разлика в картината
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от System_error »

@sawo - напълно си прав във всичко написано, но за съжаление нямам много време да чета и търся, още повече в момента (много съм натоварен на работа и нямам никакво свободно време). За това и пускам тема във форума, за да можем да нахвърлим набързо нещата, без да задълбавам в търсенето. В началото мислих да се ориентирам към по-голям диагонал, ама с тоя ШИМ ме стреснахте малко. А ако диагонала е по-малък - 37" - 40", дали ефекта му няма да се редуцита?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от didka »

Айде стига с таз модулация.
Всичко около вас трепти!
Дори и лампите с нажежаема жичка трептят
с честота 50 херца,но не ги усещате,щото са по-инертни.
Хайде да не говоря за луминесцентното осветление на работа,
на което някои са подложени по цял ден,натриевите лампи на улицата,
които ви трептят цяла вечер през прозореца,а за светодиодното осветление
няма да отварям тема въобще.Казва се ДИСКОМФОРТ и сте подложени всички.
Като не искате да ви боли главата,ползвайте нажежаеми лампи,или си стойте
на тъмно-гаранция за това.Не гледайте телевизия.И не слушайте силна музика,щот
предизвиква болка в ушите.На всички съфорумци пожелавам дълъг живот и да виждат
и да чуват до 100 годишна възраст.
Както казват бабите-хубу-лошо-тва е дереджето :haha: Или-тва е на мегдана :haha:
Плазмата е перфектен вариант(задължително панасоник,без две мнения),ОБАЧЕ:
Консумацията доближава 300 вата,от което грее като конвектор.
Иначе няма измислено лцд с по-добро цветопредаване и контраст.
НЯМА И ШИМ,ЩОТ НЯМА СВЕТОДИОДНА ПОДСВЕТКА.
Dog drags - no tracks...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от didka »

System_error написа:Хич даже не съм гледал рекламите. Гледам ги, че са на най-добро отношение цена/екстри. Сега ще погледна и Панасониците...

EDIT: Нещо такова ли:
https://www.technopolis.bg/b2c/details/ ... 42E6EK-LED

https://www.technopolis.bg/b2c/details/ ... T5E-3D-LED

Кое трябва да гледам и с кое да внимавам?
Нещо такова,да.
И си помисли дали имаш нужда от три де,
После да няма-ейййй...деа...само дет дадох едни двеста лева отгоре... :haha:
Dog drags - no tracks...
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от Lexx »

Аз ползвам 42 инчова плазма на Панасоник вече 2 години и съм много доволен.Консумацията в еко режим е около 180 вата.
За въпроса с 3Д то.За мен е безумие да се гледа такова нещо на домашен ТВ по малък от 75 80 инча.Все пак е въпрос на лична преценка но ....
Имай си на идея че всички нови модели на Сони вече с матрици на Самсунг.Но съвета от мен е вземаш парите в джоба и отиваш на място,харесваш няколко марки и модели и започваш да сравняваш: Контраст,яркост,Ъгъл на видимост и най вече как се държат при много динамична картина(бързи минаващи предмети, движещи се букви и т.н.)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за покупка на LED телевизор...

Мнение от System_error »

didka написа:Казва се ДИСКОМФОРТ и сте подложени всички.
Като не искате да ви боли главата,ползвайте нажежаеми лампи,или си стойте
на тъмно-гаранция за това.
Maйтап, майтап, ама в офиса редовно им спирам лампите, щото иначе ме заболяват очита за няма и час. Всички съм ги научил и знаят - осветелнието се пуска само ако вече има риск да се блъснеш в нещо...

Те плазми много харчели бе, баси... :blinkblink:
Публикувай отговор