Затъмняване на стъкла

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от admin »

Имам спомен, преди време коментирахме подобна тема и до колкото си спомням, някой спомена, че спират колата и те пращат в Пловдив на техно тест или нещо от сорта се казваше. Там могат да ти замерят пропускливостта колко е, но това е само по спомен.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от HoCuS »

При foliran.com има и фолиа с доживотна гаранция, както и такива с гаранция 7 години мисля.
Възможно е да се сложи и фолио на предните врати, но с висок процент пропускливост и леко метализиращ ефект, и полицаите дори няма да го забележат.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от sawo »

realprofesora написа:Нищо не пише за задния прозорец. В правилника за прилагане на закона чл.13 пише за пердета , но ако фолиоото е перде ,значи акта който ще ви напишат по този член 13 е законен. :heat:
Къде са тези фолиа пердета, да си купя и аз такова :mrgreen:
The enD написа:Това е че утре мога да си затъмня стъклата на предните врати и полицая нищо не може да каже, защото няма уред. А както си написал явно и закон с процент няма.
В закона няма процент, защото никакъв процент не е разрешен - всякакво намаляване на видимостта е забранено. Полицаите не са длъжни нито да ти мерят пропускливостта на място, нито нивата на шум например. За целта автомобила се спира от движение, отвежда се на предвидените за целта места и там се установява дали отговаря на законовите изисквания.
НО нищо де - все пак пробвайте да си затъмните предните стъкла, покарайте няколко месеца, след това пишете пак тук и разкажете как полицаите не са успели да ви направят нищо, защото не могат да замерят пропускливостта пред вас, а нямат право да ви спрат от движение :grin2:
Аватар
ФЕРАРИСТ
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 23:46 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от ФЕРАРИСТ »

sawo написа: В закона няма процент, защото никакъв процент не е разрешен - всякакво намаляване на видимостта е забранено. Полицаите не са длъжни нито да ти мерят пропускливостта на място, нито нивата на шум например. За целта автомобила се спира от движение, отвежда се на предвидените за целта места и там се установява дали отговаря на законовите изисквания.
Принципно това дава много мегдан на всяка кука да спекулира и разтяга закона както му кефне, щото всеки може да реши че ти е шумна колата и да те спре от движение - отделен е факта че у БГ(поне до есента на 2012) има само един уред за измерване на шум от кола, той е в Шумен, и не работи.......
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от admin »

Е да де ама колите със заводски затъмнени стъкла :?: Излиза дискриминация, за едни може, за други не може и ако им метнеш едно дело за дискриминация, защото ще трябва и да доказват защо при едните може, а при другите не, ще е доста интересно.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от sawo »

Търсил съм в интернет и не съм намирал автомобил, който официално да е със затъмнени предни прозорци. Има само с фабрично тонирани стъкла, но това е някакъв защитен отенък, който между другото реално не се засича от техниката като намаляване на пропускливостта на светлина. Реално спрат ли те на пътя със затъмнени стъкла изобщо няма да те питат дали са заводски или не, защото в закона няма такава точка и просто няма значение. Ако купиш автомобил със тонирани стъкла които намаляват пропускливостта на светлина независимо къде са тонирани, си длъжен да ги смениш, за да отговаряш на законовите изисквания в България.
Това естествено са нещата стриктно от законова гледна точка, реално знам за поне двама полицаи, които са със затъмнени предни стъкла и то затъмнени максимално, единия живее на 20 метра от мен.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от emzo »

sawo написа:Ако купиш автомобил със тонирани стъкла които намаляват пропускливостта на светлина независимо къде са тонирани, си длъжен да ги смениш, за да отговаряш на законовите изисквания в България.
Да бе , вярвай си.

Те сигурно производителите не знаят, колкото е допустимо да ги тонират.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Princo »

emzo написа:
sawo написа:Ако купиш автомобил със тонирани стъкла които намаляват пропускливостта на светлина независимо къде са тонирани, си длъжен да ги смениш, за да отговаряш на законовите изисквания в България.
Да бе , вярвай си.

Те сигурно производителите не знаят, колкото е допустимо да ги тонират.
Те производителите си знаят много добре,ама нашите закони са шибани,правени от някви дебели чичковци,дето книжки сигурно нямат ...
Не им пука дали са оригинално така,спират те от движение и тва е ... :spank:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от emzo »

Princo написа:Те производителите си знаят много добре,ама нашите закони са шибани,правени от някви дебели чичковци,дето книжки сигурно нямат ...
Не им пука дали са оригинално така,спират те от движение и тва е ... :spank:
Стига си писал глупости и ти, никой катаджия няма да ти спре кола с фабрично тонирани прозорци.
Ся че ти се иска и предните да са ти с фолио .... ми да си станал катаджия :lol:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Princo »

emzo написа:
Princo написа:Те производителите си знаят много добре,ама нашите закони са шибани,правени от някви дебели чичковци,дето книжки сигурно нямат ...
Не им пука дали са оригинално така,спират те от движение и тва е ... :spank:
Стига си писал глупости и ти, никой катаджия няма да ти спре кола с фабрично тонирани прозорци.
Ся че ти се иска и предните да са ти с фолио .... ми да си станал катаджия :lol:
Е тва е от реален случай. :wink:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от realprofesora »

Няма какво да си чешете езиците. На който му стиска да го прави, на който не му стиска , да си трае.
По -горе писахте разни размисли-Ако закупиш автомобил със заводски тонирано стъкло никой няма да те спре ,защото в завода няма кой да ти тонира чак толкова затъмнено, че да бие на очи. Ако сте забелязали, има отенък ,но той е едва забележим.
Друг е въпроса ако си вземеш кола втора ръка и си я внесъл от страна където закона позволява затъмнение на предните джамове. Еми естествено, че ще те спрат, защото КАТ не ги интересува от къде си взел колата и дали е била така по време на вноса . В БГ закона е такъв- Предни джамове НЕ може(само за наши хора може), Заден джам- ако сме на кеф-минаваш, ако не сме се заяждаме.( за наши хора-разрешено). За баровци-всичко позолено. За гладни форумджии- гонка до дупка. :lol:
Popopopopo
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от emzo »

Яяя един път да съм съгласен на 100% с Професора
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от sawo »

emzo написа:Яяя един път да съм съгласен на 100% с Професора
Което е смешно, защото той ти каза същото като нас със Princo :haha:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от realprofesora »

Princo написа:
emzo написа:
sawo написа:Ако купиш автомобил със тонирани стъкла които намаляват пропускливостта на светлина независимо къде са тонирани, си длъжен да ги смениш, за да отговаряш на законовите изисквания в България.
Да бе , вярвай си.

Те сигурно производителите не знаят, колкото е допустимо да ги тонират.
Те производителите си знаят много добре,ама нашите закони са шибани,правени от някви дебели чичковци,дето книжки сигурно нямат ...
Не им пука дали са оригинално така,спират те от движение и тва е ... :spank:
@ SAWO , Саше , от този пост , разбирам ,че Принко има предвид ,че ЗАВОДСИ колата идва с тонирани стъкла ,но нашите катаджии не са съгласни. Което е невярно твърдение. Затова останах с впечатление, че има спрян със ЗАВОДСКИ ТОНИРАНИ СТЪКЛА. Покажете ми го човека да му видя колата та да си затворя мазната уста и да не приказвам повече. :heat:
Даже на заводските стъкла си пише процента на тонировка. Сега друг е въпроса(сори ,че се повтарям САшо е писал "Ако закупиш автомобил със тонирани стъкла......"зависи дали е заводски тониран дай да се разберем или си е следзаводски тунинг. Ако някой си е играл да тонира стъклата допълнително то е очевадно и затова нашите Органи се заяждат......защото сулю и пулю нямат право , а само намазаните. Днес например яко се издразних когато бащата на един полицай ми се хвали че сина му преди грапавата си 2ка голф карал миризлив опел но му бил направил стъклата непрогледни с фолио , чак в София колеги му се чудели как гледа през тях ,но не го закачали. :chaingun: Айде със здраве и не се косете -такъв е живота .
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от niggaz_nature »

Преди години дори и да ти са тонирани заводски предните стъкла пак в КАТ не пущаха колата да мине техн. преглед. Трябваше да се сменят с други и тогава. Сега вече не знам може и да минават но за преди съм сигурен. Просто законите в БГ всеки си ги тълкува както иска.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор