Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от realprofesora »

Нещо на висока скорост ми гасне понякога колата. Имаше начин да се изравни налягането на изпарителя. Щуцера къде се свързва преди филтъра или след него. Колко мм е диаметъра на маркучето и трябва ли да се регулира с нещо отвора на маркуча. Щото по разни форуми гледам набиват доста големи маркучи и ги регулират с кранче.
Мирко знам че се занимаваше с нещо подобно ако може да ми обясни.
Popopopopo
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от mupk0 »

На голфчето ми си го бях направил така след "тунинга" по мотора,защото не му стигаше газта.Като цяло след уравновесяване се покачва дебита на изпарителя(да го имаш в предвид).Като цяло може да ти вдигне леко разхода,но и мотора ще се засили леко(ако досега е бил спънат откъм смес).Запушваш дупките на капака на изпарителя откъм газовите фази(този с навитият на него обогатител в средата) като ги заваряш примерно.Аз реших и махнах обогатителя защото никога не го ползвам.На негово място пуснах цолова резба и купих от Боруй 2 чешмеджийски щуцера.Навих единия в изпарителя.На филтърната кутия направих дупка между филтъра и дросела(някъде посредата се падна при мен,но като цяло е без значение).Навих щуцера и го залепих с лепило.Свързах двата края на маркуча и последва настройка на колата.Като диаметър мисля,че беше нещо от сорта на 10мм,но в боруй въпросните щуцери и маркучи са един до друг и бях взел вторият по големина размер(карам по спомен).При пробиването на вторият шуцер(към мотора) внимавай ,да не го сложиш срещу картерната вентилация,защото ако нещо духа в таз тръба ще си имаш проблеми :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от realprofesora »

Мерси за отговора.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от realprofesora »

Мирко, оправих се, мерси много за съвета. Сложих един шлаух 8мм , единия край към изпарителя откъм ниското налягане. Пробих една дупка в капака на Ловатото и му навих един штуцер. Фабричните дупки запуших с Поксипол. Другия край на шлауха свързах с щуцер , малко след филтъра. Сега колата върви много по-добре, държи си оборотите, като изключа на свободна дори при над 100км/ч. ..и то ги държи стабилни. Като цяло не очаквах чак такъв ефект. Направо съм приятно изненадан. :dancing:
Popopopopo
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от mupk0 »

Няма как..всичко става бетон :) Ако ти трябва да го преправяш за турбо изпарител или да му покачваш дебита също мога да помогна,че и двете съм ги правил :D Сега малко разхода ще ти се дигне,но не е болка за умиране.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от realprofesora »

mupk0 написа:Няма как..всичко става бетон :) Ако ти трябва да го преправяш за турбо изпарител или да му покачваш дебита също мога да помогна,че и двете съм ги правил :D Сега малко разхода ще ти се дигне,но не е болка за умиране.
Ще засека и ще ти кажа.....Лошото е, че освен мен и дъщерята я кара колата и не мога да дам реален разход понеже на нея крака е доста "тежък" .
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от muhogon »

mupk0 написа:Няма как..всичко става бетон :) Ако ти трябва да го преправяш за турбо изпарител или да му покачваш дебита също мога да помогна,че и двете съм ги правил :D Сега малко разхода ще ти се дигне,но не е болка за умиране.
Това чудо за какви изпарители иде реч - за моно, или газови инжекциони?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от The enD »

Мирка, на моя кошник да го правя ли тоя номер? И мойта си губи оборотите по инерция, независимо от скоростта...
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от mupk0 »

muhogon написа:
mupk0 написа:Няма как..всичко става бетон :) Ако ти трябва да го преправяш за турбо изпарител или да му покачваш дебита също мога да помогна,че и двете съм ги правил :D Сега малко разхода ще ти се дигне,но не е болка за умиране.
Това чудо за какви изпарители иде реч - за моно, или газови инжекциони?
Проста газ...при инжекционите си имаш заводско такъв маркуч(за вакуум към редуктора).


Тео ко имаш желание няма проблем :D
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от The enD »

Щи пиша да се уговорим ако ти се занимава с мене, черпим.
Пък може и сам да се пробвам.
:)
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Към mirko най-вече:Изравняване налягане в изпарителя

Мнение от mupk0 »

Нямам инструменти аз...труд предлагам ,но изнтрументариума трябва да е от теб :D Че навремето ,а и сега си правя колата в един сервиз,които е на мой авер...
Публикувай отговор