ГИ - Мнения и препоръки

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
EuforiaSC
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 19:36 pm

ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от EuforiaSC »

Здравейте.
Първо и най-важното - хал хабер си нямам от такива истории!
Намира ми се един фиат браво 1.6 16в 103к.с. и трябва да му се измисли що годе здрав ГИ и на прилична цена (да не струва повече от самата "кола" )
Къде....кой монтира качествено ?
Всякакви мнения и препоръки се приемат на драго сърце !

п.с. Някои казват - слагай обикновена газова... други - ГИ... Вие ?
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от emzo »

Коя година е ?
Ако е преди 98г с металния колектор - обикновена газова.

Ако е след 98г с пластмасовия колектор и прословутoто IAW49 се хващам на бас, че няма да работи безпроблемно с ГИ, повече от 2 седмици ! Особено сега зимата, докато обърне на газ :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
EuforiaSC
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 19:36 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от EuforiaSC »

98г. - с металния е.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от realprofesora »

EuforiaSC написа:98г. - с металния е.
Ако караш на малки разстояния слагай обикновенно газово. Хубави свещи и кабели и няма да имаш проблем.
Друг е въпроса като идеш на майстора и той естествено ще ти каже това от което ще му е най-голяма печалбата, а ти кога ще си избиеш парите не е негов проблем.
Аз съм с обикновена газова на пълен инжекцион и нямам проблеми(сам си я слагах). Всичко ми е 2ра ръка , само на изпарителя смених мембрани(не ,че бяха за смяна ).
Паля си на бензин и на 1800 оборота ми прехвърля на газ. ...има и ръчен режим. В Норвегия цяла зима жена ми кара на -18-20 градуса и нямаше проблеми. Колата е дърто Рено меган 97г. 1.6, 90 коня.
Popopopopo
EuforiaSC
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 19:36 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от EuforiaSC »

С обикновена газова няма ли да има "гърмежи"? Изчетох един куп информация и останах още по объркан.
Днес ходих до Парк Мол до един сервиз и ми предложиха ПроГаз газов инжекцион (полски софт и италианска механика) на цена от 750 лв и 2 години гаранция. Нещо да Ви говори тази марка ?
За обикновена газова - марка и място за монтаж ?
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от mupk0 »

Гърми при кофти кабели и свещи от "разсеяни" искри..
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от realprofesora »

EuforiaSC написа:С обикновена газова няма ли да има "гърмежи"? Изчетох един куп информация и останах още по объркан.
Днес ходих до Парк Мол до един сервиз и ми предложиха ПроГаз газов инжекцион (полски софт и италианска механика) на цена от 750 лв и 2 години гаранция. Нещо да Ви говори тази марка ?
За обикновена газова - марка и място за монтаж ?
За тази марка само хубави неща мога да кажа. Един приятел си монтира сам такава и е много доволен. Аз му правя настройките , вече година колата Пасат 1,8 турбо 150 коня се държи чудесно. Предния кит му излезе 360 лв + бутилка и тръба и зарядно на старо .
Слагай смело и свиркай! :mafia:
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от muhogon »

С газов инжекцион ще ти е по-нисък разхода, сравнено с обикновената АГУ. Като специалисти, най-вече за ГИ, препоръчват фирма от Пловдив, коя е, и къде се намира, не знам, но може да се разбере!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от mupk0 »

АутоГаз Ведраре :) Малко преди Хисаря или след нея беше въпросното село.Монтират я за часове,настройват само веднъж и винаги успешно.През това време имаш оборотна кола :D
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от niggaz_nature »

mupk0 написа:АутоГаз Ведраре :) Малко преди Хисаря или след нея беше въпросното село.Монтират я за часове,настройват само веднъж и винаги успешно.През това време имаш оборотна кола :D
И аз съм чувал много добри отзиви за тях .

П.С. От опит да ти споделя мои наблюдения.

Зимата според мен е по-добре с обикновенна газова спец за твоята кола. (От гледна точка на това ако колата се кара на къси разстояния зимата просто с ГИ докато ти превключи на гас ти си стигнал дестинацията си , докато при обикновенната газова това го няма. Изключвам ГИ който е маса пари и може да привключва на ниски градуси без проблем с работата на мотора.)

Във всички случаи е по-добре ГИ , но ако караш колата на къси разстояния просто за да се изплати уредбата ще мине доста време и по-добре да си караш на бензин.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от mupk0 »

Еми във Ведраре на около 10 мой познати са им правени там колите...макс по 1 път са се връщали помеждодругото.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от muhogon »

Ведраре е по-близо до подбалканския път, има отбивка преди Карлово. Но не за там имах предвид, а в самия Пловдив, май в жк Тракия били някъде.

И според мен, газовия инжекцион е за предпочитане, колкото до по-ранното прехвърляне на газ, всичко е до настройки. При мен например, ми прехвърля на половин километър път, зимата да дойде до километър, километър и половина, не вярвам да е повече!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
EuforiaSC
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 19:36 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от EuforiaSC »

Значи да разбирам така : обикновената газова е по добрия вариант при градски (къси разстояния) ?
Горе долу какъв разход би дала една обикновена АГУ ?
Марка,модел и най-вече сервиз където се монтират качествено ?
И не на последно място казвате, че с хубави свещи и кабели няма да има "бум бум" - какви трябва да бъдат те ?
Извинявам се за глуповатите въпроси, но това не е в моята област.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от realprofesora »

Относно разхода -досега на бензин колкото ти е горила ще прибавиш още поне 1,6л газ отгоре в най -добрия случай(понеже колата ти е 1,6) Та ако разхода ти градско е бил 8-9 на сто, сега на газ ще гориш 9,5-10,5 на сто. Моя Меган от 9 на сто бензин ми гори 11 на сто газ. Мотор 1,6 90 коня.
Колкото до свещи и кабели си вземаш нови кабели комплект по каталог за твоята кола и свещи най-добре Brisk за газ от Богомилово на 16лв комплекта.
Kaчествен монтаж прави майстора който се намира в сервиз Освобождение до КАТ. Взема и най евтино в града.
Смятам, че вече въпросите ти са задоволени с отговори и спокойно можеш да си монтираш газовата уредба!
Popopopopo
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: ГИ - Мнения и препоръки

Мнение от mupk0 »

Дидо не засилвай човека...свещи за газ няма.Тва е рекламен трик :) Всяка свещ си има поляритет и коефицент.Свещите се определят от тея 2 неща,а не кой кво го кефи в гаража на село :)
Публикувай отговор