Въпрос за Compaq Deskpro EN

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
nikbr
Новак
Новак
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 29, 2011 7:13 am
Местоположение: Стара Загора

Въпрос за Compaq Deskpro EN

Мнение от nikbr »

Здравейте,
Имам стар Compaq Deskpro EN .Ползването му в Интернет е живо мъчение.Реших да го ползвам за други цели за разни измервания в областта на аудио техниката.Процесора е P3 667 MHz , 512 МB RAM PC133,чипсет Intel 815E Solano.
Аудиото е AC97 codec .Мисля да му добавя една аудиокарта Creative Sound Blaster Audigy SE .Изискването е минимум процесор P3 1000 MHz.Доколкото зная Intel815E Solano поддържа такъв процесор.Някой ъпгрейдвал ли е подобен марков компютър,за да зная дали да търся процесор.
Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за Compaq Deskpro EN

Мнение от niggaz_nature »

Абе то ще стане ама заслужава ли си ? . Ако не го намериш от СТЗ този процесор то куриера ще ти е по скъп от него :) . Иначе ето една оферта

http://prodavalnik.com/intel-pentium-ii ... -i23077339

п.с. Дай модел на дъното
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
nikbr
Новак
Новак
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 29, 2011 7:13 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за Compaq Deskpro EN

Мнение от nikbr »

niggaz_nature написа:... Ако не го намериш от СТЗ този процесор то куриера ще ти е по скъп от него :)
Да колега точно така намерих един в "Продавалник" за 2 лв+5 лв доставката 7лв - Intel Pentium 3 Sl52R ,спецификации
http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SL52R.html
става за сокет FC-PGA ,на компютъра сокета е PGA370A .Дали са съвместими не зная.
Сложих звуковата карта картата ,работи нормално(на мен ми трябва само микрофонният вход) и режим стерео 2/2.1
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за Compaq Deskpro EN

Мнение от niggaz_nature »

Тя звуковата ти карта ще работи и с тоя процесор. То и със сегашния може да вдигнеш честотата малко без проблем (overclock) . А колкото до този процесор от линка са на един и същ сокет и са идентични , но дали твоето дъно ще запали с него го пише в сайта на производителя. А ти така и не написа модела на дъното така че не мога да ти кажа дали ще тръгне или не ;) .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
nikbr
Новак
Новак
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 29, 2011 7:13 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за Compaq Deskpro EN

Мнение от nikbr »

Благодаря за оказаните напътствия ,отказах се да сменям процесора,наличният върши работата за която съм го предвидил.Явно изискванията са за режими 4.1/5.1/7.1 .Имам оригинален диск с драйвери ,картата се инсталира за около минута две на този стар компютър.От оригиналният диск,като екстри качих само поддръжка на EAX 3.0 и EQ ,без Creative Player ,WinAmp работи с EAX и EQ без плъгини.Компютъра го бях разхвърлил на части,направих му основно почистване,най вече на захранващият блок ,не видях някакво означение на дънната платка ,прочетох някъде в Интернет ,че степинга на процесора е заключен ,и може да се ъпгрейдва с нов процесор след заплащане на лиценз на HP ,(Compaq закупени от HP) .Всичко това е направено с комерсиална цел.
Публикувай отговор