Регистрация на МПС - каква е процедурата?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Регистрация на МПС - каква е процедурата?

Мнение от k0lev »

Здравейте,
понеже за пръв път ще регистрирам МПС и не ми е ясно как става, някой би ли ми обяснил какъв е реда и приблизителни цени. Колата е без регистрационни номера. Също така горе/долу колко време ще ми отнеме цялата процедура? Има ли някаква документация която да подготвя предварително - декларации и тнт..., за да не губя време в КАТ?

Защо при покупката колата я купих за ~7000 лв., а на фактурата пише 3252 лв? Защо пишат по малка сума?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Регистрация на МПС - каква е процедурата?

Мнение от realprofesora »

k0lev написа:Здравейте,
понеже за пръв път ще регистрирам МПС и не ми е ясно как става, някой би ли ми обяснил какъв е реда и приблизителни цени. Колата е без регистрационни номера. Също така горе/долу колко време ще ми отнеме цялата процедура? Има ли някаква документация която да подготвя предварително - декларации и тнт..., за да не губя време в КАТ?

Защо при покупката колата я купих за ~7000 лв., а на фактурата пише 3252 лв? Защо пишат по малка сума?
Почвам отпред назад. Пишат ти по-малко на фактурата за да платят по-малко данъци. (колко си голям и в кой век живееш), и примерно ако нещо с колата се сбози , каквото и да е ,ако си търсиш няква отговорност от джамбазите, и се стигне да ти връщат сума след съд разбира се , тя да е само 3252....колкото пише в договора за продажба на МПСто от чуждия собственик.
За да си регистрираш колата трябва да имаш направена гражданска отговорност и да си платил 250 лв Екотакса.
После отиваш в КАТ и търсиш "Подготовка на документи" след това на канала, регистрационните гишета , банката-плащаш, слагат ти номерата и си вземаш талона пак на гишетата. Един ден ще ти е достатъчен.....вземи си и суха храна :lol:
Таксите са около 80 лв с номерата
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Регистрация на МПС - каква е процедурата?

Мнение от System_error »

И през данъчното ще трябва да минеш. Носи си и документите за платената еко-такса - касов бон, примерно.
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Re: Регистрация на МПС - каква е процедурата?

Мнение от k0lev »

Благодаря за отговорите.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Регистрация на МПС - каква е процедурата?

Мнение от sawo »

Гражданска може и на място в КАТ да ти направят като ти оправят документите, а през данъчното ще минеш след регистрацията - имаш срок от 1 месец мисля беше да зачислиш автомобила там. Ако имаш късмет ако отидеш от 8 сутринта когато отварят, до 11-12 ще си с регистриран автомобил. Последния път миналата година с новата система с взимаме на номера за ред на чакане по гишетата влязох в КАТ в 8 и в 10:30 бях готов. Аз обаче бях последния който мина, след мен системата се развали и стана мазало...
Публикувай отговор