Лаптоп за 3D моделиране

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от nike718 »

Здравейте,
ЧНГ на всички съфорумци.
Бихте ли могли да препоръчате лаптоп подходящ за целта.
Бюджета е до 1500-1600 лева, с поне 17" монитор.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от System_error »

То от 17" нагоре трудно ще намериш, освен ако не ти се дават 3К+ лева. По-добре е да имаш втори монитор, който боцваш когато ти трябва. Гледаш да е i7 с 4 физически ядра, макар че в тая цена май няма да влезеш. РАМ над 8G (минимум, мога да ти покажа скрийншотове, как и тя не стига). Видеокарта със собствена памет поне 2G. Задължително със SSD (може да го поръчаш и отделно от лаптопа и фирмата, от която купуваш направо да ти го прати с монтирана такава). Ориентирай се към Toshiba, Sony, HP, Lenovo (не е от значение реда на изброяването). Asus и Acer - БЯГАЙ от тях! Гледай монитора да е HD, защото иначе е доста тъпа резолюцията и имаш чувство, че си седнал на таблет.

За под 2000 лв е трудно да намериш машина с която да работиш без компромиси (зависи какво ще правиш на нея, кажи кои приложения ще ползваш), но щом тва ти е бюджета, бих ти препоръчал следното:

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo- ... 04059.html
+
http://www.pcstore.bg/bg/periferiq-akse ... 120gb.html

От конкретния магазин съм изключително доволен - точни, бързи, коректни. Няколко лаптопа съм купувал от тях, налагало ми се е и да връщам. Всичко става за тяхна сметка. Имаш и 10-на дена право да върнеш машината, ако не те кефи нещо (работи!).
Последно промяна от System_error на Сря Яну 01, 2014 17:38 pm, променено общо 1 път.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от nike718 »

Благодаря,
лаптопа е за племенника ми, мога леко да вдигна бюджета максимум до 1800 лева.
Нещо да кажете за DELL?
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от Mikk »

Не знам на ква база колегата препоръчва Lenovo, може би защото са фешън, но в нашата фирма купиха около 60 машини нисък и среден клас, и от двата класа 1/3 от машините се върнаха на доставчика. Аз лично зачеркнах Lenovo.
От DELL също не съм доволен, на сина ми купих в средния клас и той два пъти ходи на ремонт, добре че в Ст.Загора сервиза реагира много бързо, че не си развалих впечатленията изцяло от марката. Имам служебен НР от средния клас и един домашен НР от ниския клас, този от ниския клас батерията му здаде багажа преди да навърши 1 година, служебния след 3-4 години всекидневно тормозене батерията още държи около час и половина.
Дано съм ти бил полезен.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от The enD »

Настолен не е ли вариант?
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от System_error »

Mikk написа:Не знам на ква база колегата препоръчва Lenovo, може би защото са фешън, но в нашата фирма купиха около 60 машини нисък и среден клас, и от двата класа 1/3 от машините се върнаха на доставчика. Аз лично зачеркнах Lenovo.
От DELL също не съм доволен, на сина ми купих в средния клас и той два пъти ходи на ремонт, добре че в Ст.Загора сервиза реагира много бързо, че не си развалих впечатленията изцяло от марката. Имам служебен НР от средния клас и един домашен НР от ниския клас, този от ниския клас батерията му здаде багажа преди да навърши 1 година, служебния след 3-4 години всекидневно тормозене батерията още държи около час и половина.
Дано съм ти бил полезен.
На база единствено на цената. Аз лично съм фен на Тошиба и всичко у нас е такова. Харесват ми и Сонитата, и като последно бих направил компромис със HP, но според мен те държат неоправдана цена. На колегата също му се скапа точно преди празниците Lenovo-то. Май му даде фира харда. От поддръжката им са много бързи. Още същия ден пратиха куриер и излетя за... Полша. Можеш да следиш до къде е стигнал ремонта във всеки момент, а куриера каза, че са бързи и за седмица го връщат. Инресно обаче, щом и при вас е станал мега фал, значи е логично да се зачеркнат като вариант.

По темата - на майка ми и купувах преди време Тошиба точно с параметрите и лимита, които търси niке718, но не го виждам в магазина. Като за AutoCAD и Reivit е перфектен (архитект е).
The enD написа:Настолен не е ли вариант?
Никога повече!!!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от System_error »

Ей ти едно HP 17"

http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_470 ... 70_H0V04EA

+ SSD-то, тъкмо ще го докараш като цена...

От тези ми беше първата машина преди години и също са точни.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от nike718 »

System_error написа:...... Asus и Acer - БЯГАЙ от тях! ........
Тва що тъй?
Като им гледам цените са много привлекателни. :?
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от System_error »

nike718 написа:
System_error написа:...... Asus и Acer - БЯГАЙ от тях! ........
Тва що тъй?
Като им гледам цените са много привлекателни. :?
Те за тва са им такива цените, щото са според качеството. Колкото хора познавам с такива, всички са имали среща от трети вид с гаранционния сервиз.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от Mikk »

Според мене, всички марки в високия клас са добри, и всички марки в долните класове са боклук, лошото е че сме бедни и все гледаме ефтинкото, пък то излиза по скъпо.
Към автора на темата: събери още пари и купи нещо по качествено, ако с това ще си изкарваш хляба, ако не можеш, настой се за срещи със сервизите - не е толкова страшно последното.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от System_error »

+1 Напълно съгласен.
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от AquiLA^ »

Mikk написа:Според мене, всички марки в високия клас са добри, и всички марки в долните класове са боклук, лошото е че сме бедни и все гледаме ефтинкото, пък то излиза по скъпо.
Към автора на темата: събери още пари и купи нещо по качествено, ако с това ще си изкарваш хляба, ако не можеш, настой се за срещи със сервизите - не е толкова страшно последното.
Тук не си прав. Един приятел си купи Acer за 2600 лв. Уж се води висок клас. Свърши му гаранцията и веднага сдаде багажа. Съквартиранта ми в студентските години имаше Acer. Беше яко недоволен. Постоянно загряваше и ходи доста пъти в сервиз. Точно заради привлекателните цени на Acer купихме и на сестра ми такъв. Ами свърши му гаранция и сигурно седмица след това изгоряха 40-50 пиксела на дисплея. Имам Тошиба на 6 години и Леново на 2. Мога да кажа само хубави неща и за двете марки.

Към Автора на темата. Лично мое мнение е, че на лаптоп не може да се чертае. Опитвал съм се много пъти, но няма база за сравнение спрямо 23ката, която имам на работа. Както някой беше написал по-рано, ориентирай се и към закупуване на монитор.

Успех с покупката!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от System_error »

AquiLA^ написа:
Към Автора на темата. Лично мое мнение е, че на лаптоп не може да се чертае. Опитвал съм се много пъти, но няма база за сравнение спрямо 23ката, която имам на работа. Както някой беше написал по-рано, ориентирай се и към закупуване на монитор.
Ако си с FullHD монитор, чертаеш и си свиркаш. И аз имам допълнителни монитори - в офиса 26", вкъщи 19". Ползвам ги когато гледам повече неща. Примерно гледам едновременно AutoCAD, Solidworks, Acrobat или Office файлове или някои от тях. Ако ползвам само едно приложение, обаче ми е предостатъчно, а имам самочувствието, че съм добър в това, което правя и ми е професия от над 10 години, и прекарвам по 18 часа на ден на компютър с горе-изброените програми... Лаптопа ми е 17" FULL HD 1920×1080 и повече от това не ми е нужно :cheers:
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от AquiLA^ »

System_error написа:
AquiLA^ написа:
Към Автора на темата. Лично мое мнение е, че на лаптоп не може да се чертае. Опитвал съм се много пъти, но няма база за сравнение спрямо 23ката, която имам на работа. Както някой беше написал по-рано, ориентирай се и към закупуване на монитор.
Ако си с FullHD монитор, чертаеш и си свиркаш. И аз имам допълнителни монитори - в офиса 26", вкъщи 19". Ползвам ги когато гледам повече неща. Примерно гледам едновременно AutoCAD, Solidworks, Acrobat или Office файлове или някои от тях. Ако ползвам само едно приложение, обаче ми е предостатъчно, а имам самочувствието, че съм добър в това, което правя и ми е професия от над 10 години, и прекарвам по 18 часа на ден на компютър с горе-изброените програми... Лаптопа ми е 17" FULL HD 1920×1080 и повече от това не ми е нужно :cheers:
Всеки си е свикнал по някакъв начин и така си му е удобно :) Аз все пак си предпочитам монитора :)
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Лаптоп за 3D моделиране

Мнение от nike718 »

Благодаря на всички!
Значи за сега се оформя следната картинка:
екран 17" и нагоре HD
рам - 8 гб
процесор intel i7 - четири /две ядра
видеото - не знам на какво да заложа nvidia / radeon/intel ? - тука помагайте ако има карти специално за целта.
марката? - лично аз имам наблюдение само над HP и не съм нещо много впечатлен,имал съм няколко служебни лаптопи, може би 3 поколения.
Аз се насочвам за сега към Toshiba,Dell,Lenovo като все още не изключвам Asus от класацията, не знам нищо за Acer но го изключих по съвсем бегли наблюдения.
Публикувай отговор